Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218033)

Rafał A.(antek) 16-01-2015 08:52

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał Speedo (Post 2334195)
tu akurat ma gram racji, sam miałem taki przypadek - wyprzedzałem pod slonce kolumnę tirów - rzut oka - nic nie jedzie, wyprzedzam pierwszego, pojawily się jakies swiatelka - czekam itd. itp. w końcu rzut oka - nic nie jedzie to sandal az tu nagle pojawia się jakiś koles bez swiatel, sorry on nawet miał dzienne z diodek ale chyba w biedrze kupowal bo swiecily słabiej niż lampki choinkowe i jakos na fioletowo... zmiescilem się bez problemu bo odleglosc była znaczna, niemniej jednak mnie zaskoczyl

obowiązek jazdy na swiatlach powoduje pewnie odruch braku poprawki na nieprzepisowych - spalonych, zapominalskich, niemcow i innych wielbicieli Azji

i teraz pytanie czy jak by wszyscy byli bez świateł to byś go lepiej/szybciej zauważył?

bo ja uważam ze jest grupa aut (kolorów) i warunków na drodze, ze zlewają sie z asfaltem i ciężko jest je zauważyć.

M.A.G. 16-01-2015 08:58

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Wątek strasznie długi i na złym forum rozpoczęty :P

Ja też jeżdżę z włączonymi światłami - nauczył mnie tego mój tato wraz z inną ważną sprawą:

- zapnij pasy
- włącz światła
- możesz jechać

Również włączał światła odkąd sięgam pamięcią i nie potrzebował odgórnego nakazu.

Nie raz zdarzało się, że najpierw widziałem światełka a potem dopiero kształt/obrys samochodu i tak jak kolega kocur uważam, że powinny być też światła z tyłu auta.

A jeśli komuś tak zależy na oszczędzaniu paliwa to proponuję na zakupy chociaż raz w tygodniu przejść się na piechotę :D

Pozdrawiam i myślę jak większość, że temat został wyczerpany :)

weuek 16-01-2015 09:04

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Kilka dni temu przede mną facet bezpiecznie mył auto na myjce ciśnieniowej (w dzień, przed południem, brak opadów). Gdyby robił to niebezpiecznie (bez włączonych świateł), to pewnikiem wjechałbym na niego. Dzięki jego dobrze zakorzenionemu nawykowi drugiej stacyjki mam jedno życie mniej na sumieniu.

A u kolegi wyżej to nawet jak auta stoją to jadą-najwyższy stopień wtajemniczenia (patrz załączone w podpisie zdjęcie).

W@SP 16-01-2015 09:08

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał M.A.G. (Post 2334280)
Wątek strasznie długi i na złym forum rozpoczęty :P

Ja też jeżdżę z włączonymi światłami - nauczył mnie tego mój tato wraz z inną ważną sprawą:

- zapnij pasy
- włącz światła
- możesz jechać

Również włączał światła odkąd sięgam pamięcią i nie potrzebował odgórnego nakazu.

Nie raz zdarzało się, że najpierw widziałem światełka a potem dopiero kształt/obrys samochodu i tak jak kolega kocur uważam, że powinny być też światła z tyłu auta.

A jeśli komuś tak zależy na oszczędzaniu paliwa to proponuję na zakupy chociaż raz w tygodniu przejść się na piechotę :D

Pozdrawiam i myślę jak większość, że temat został wyczerpany :)


A gdyby twój tato do tej listy dołożył by założyć dla bezpieczeństwa kondoma na głowę,to też Tobie by się to utrwaliło?ZACZNIJ MYŚLEĆ SAMODZIELNIE!!!:pomysl:

Ja również kończę ,gdzyż z inwalidami(poważne problemy ze wzrokiem!) nie będę dyskutował.Tak jak ślepiec potrzebuje białej laski tak wy potrzebujecie dodatkowych impulsów w postaci świateł w dzień.Zapraszam na dadrl.pl w celu zapoznania się z tematem, a zwolenników zniesienia nakazu zapraszam do podpisania petycji.A wy możecie jeździć nawet z latarnią morską na dachu...PA!

peter79 16-01-2015 09:08

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał W@SP (Post 2334271)
gdzyż z inwalidami nie będę dyskutował

uważaj co piszesz!

jvc 16-01-2015 09:26

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Kolego W@SP proponuję zastanowić się dwa razy na przyszłość zanim coś napiszesz.
Obrażania i chamstwa na forum nie tolerujemy.

Andrzej 16-01-2015 10:12

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Przyszedł człowiek przekonać do podpisania petycji i zamiast kulturalnie przekonywać kogo sie da to obraża wszystkich mających zadnie inne niż on. Teraz nawet jak ktoś byłby skłonny poprzeć projekt to po wyczynach autora tematu nie poprze np. ja. Temat zamykam, jak ktoś ma coś rzeczowego do dodania proszę pisać pw do któregoś z modów z władzą w tym dziale by otworzyć. Chociaż nie wyobrażam sobie co by tu oprócz bluzgów, żali i obrażania innych mozna było dodać...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.