Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] montaż fabrycznych czujników parkowania (PDC) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214720)

tomekd12 16-10-2016 12:03

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Niestety nie udało mi się jednego dnia wszystkiego ogarnąć. Zostało podciągnąć kilka kabli do kostki z przodu, ale noc mnie zastała. Jak znajdę chwilę to będę kończył ;)

tomfor 29-10-2016 22:16

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
witam wszystkich (to mój pierwszy post na tym forum)

Zainspirowany tym wątkiem rozważam dołożenie fabrycznych czujników parkowania. Niestety nie mam wiązek ( nie tylko tych w zderzakach ale także tej w bagażniku do modułu jak i wiązek dochodzących do zderzaków) i w związku z tym czeka mnie dorabianie tych wiązek. Dzięki jednemu z użytkowników tego forum mam schemat i po wstępnej analizie chciałbym Was zapytać:
Co to za element oznaczony jako "4 BANK SWITCH" ( 89 strona schematu)? Gdzie się on znajduję? Do tego elementu są doprowadzone 4 przewody z modułu parkowania.

jadja 30-10-2016 08:42

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Moim zdaniem jest to zespół wyłączników, znajdujących się pod nastawnikiem klimy, obok wyłączników podgrzewania szyb. W prostych wersjach wyposażenia nie ma tam żadnych wyłączników, na full "wypasie" jest ich 4. Między innymi włączający funkcję auto stop silnika, czy też asystenta parkowania. Tak czy owak są to wyłączniki, podświetlane i z LED sygnalizującym ich włączenie. A więc nie może to być nic innego.

tomfor 01-11-2016 22:58

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Dzięki jadja za jednoznaczne info.

Mam możliwość kupna całego zderzaka tylnego z czujnikami i wiązkami z tym, że z wersji po FL.
Czy zderzaki (w tym czujniki i wiązki) w wersji kombi są takie same przed i po FL?

adamek2828 07-12-2016 12:27

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
nic

tomekd12 07-12-2016 12:53

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Cytat:

Napisał adamek2828 (Post 2707366)
posiadam focusa mk3 i wziałem się za montaz zderzaka z czujnikami z przodu mam wiązkę od zderzaka i w zaden sposob nie pasuje do wiazki ktora przychodzi z samochodu.
Z samochodu przychodzi jedna wiazka z halogenami 4 przewody . I druga wtyczka z 7 pinami .
Z tyłu w sterowniku natomiast są 3 wtyczki.

Poratujcie jak jest uwas

Nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Masz jakieś zdjęcia wtyczek? Tego co chcesz założyć i tego co wychodzi z samochodu. Jaka druga wtyczka z 7 pinami? Halogeny i czujniki powinny być raczej w jednej kostce.

adamek2828 07-12-2016 13:13

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
2 załącznik(i)
nic

tomekd12 07-12-2016 14:32

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Cytat:

Napisał adamek2828 (Post 2707382)
z samochodu wychodzą dwie wtyczki. Jedna z halogenami która pasuje do wiazki zderzaka. Druga z 7 pinami ktora nie pasuje

Masz inną wtyczkę niż u mnie była. Moja była bardziej kwadratowa, ale nic poza tym nie powinno się różnić. Wg mnie wtyczka z 7 pinami jest od czegoś innego. Do czujników zderzaka przedniego potrzebujesz 8 pinów (6 sygnałów z czujników i "+/-". Najprościej chyba byłoby "przedzwonić" kabel miernikiem na brzęczyku od wtyczki przy zderzaku do modułu sterującego. Da Ci to pewność ze z kablami wszystko ok i zidentyfikujesz gniazdo. Następnie przepinować odpowiednio wtyczki.

adamek2828 07-12-2016 15:32

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
nic

stysiek 10-02-2017 21:12

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
czy ktos moze opisac co nalezy zrobic jak nie ma wiązki w bagazniku?

jak duzo pracy trzeba by dolozyc wiazke, czy trzeba pruć pół samochodu?

chce dołożyć tylko do tyłu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.