Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jakie tarcze hamulcowe i klocki? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128254)

luckyboy 27-02-2021 11:47

Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?
 
Najważniejsze aby z ford.sklep.pl [emoji1787]

drabina1993 30-03-2021 17:59

Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?
 
Witam serdecznie. Wiem że uzyskam odpowiedź że to już było wcześniej, szukałem ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi.
Jaki komplet byłby dobry i stosunkowo niezawodny tak do tysiąca PLN. Chcem zwiększyć możliwości hamowania podczas dynamicznej jazdy oczywiście bez załadowanych członków rodziny.
Czy mógłbym prosić o podanie konkretnych kombinacji które byłby odpowiednie? Bazując na własnych doświadczeniach po montażowych?
Lepiej byłoby zamontować inna tarcze + klocki czy od razu cały moduł z innej wersji??
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

kombokombo 09-06-2021 08:59

Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?
 
Cześć,

tak się przyglądam dyskusji o klockach bo sam stanąłem przed wyborem, ale o co tu chodzi:
- nieprzygotowany dla wskaźnika zużycia
- z zamkiem
- z podkładką wytłumiającą
- bez styku zyżycia
- z naklejąna folią
- ze sprężyną
-itd....
WTF???? Jest tego od groma w różnych konfiguracjach. Masakra jakaś. Mam SMAX, 2011, 163KM. Tarcze Zimmermana. Wczoraj na przeglądzie mechanior powiedział, że klocki przód do wymiany. Nie pamiętam na jakich teraz jeżdżę, ale siła hamowania mogłaby być lepsza. TWR? Brembo?

oli2a 09-06-2021 15:43

Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?
 
Trw

camel1313 10-06-2021 20:51

Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?
 
Ja zamontowalem tarcze zimmerman i klocki Black Diamond Fast Road do przedlifta i byłem zadowolony.
Teraz właśnie to samo zamówiłem i w weekend będę zakładał do po lift.
Klocki może nie są tanie, ale z czystym sumieniem mogę polecić.
Tu zamawiane dla klubowiczów zniżka do 10% brakeparts.pl

adijos_5 04-05-2022 13:11

Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?
 
Pozwolę sobie odświeżyć temat. Czytałem i czytałem, ale dalej nie rozwiano moich wątpliwości co do takiego układu:
Mam tarcze na przodzie TRW - przejechane 40 tys. Szykuje się wymiana klocków (obecnie mam Ferodo Premier). Tarcze są w dobrym stanie, więc musze dopasować coś do nich (TRW). Jeżdżę spokojnie, zależy mi bardziej na lepszej odpowiedzi z hamulców w warunkach miejskich przy hamowaniu (nie mylić z ciągłym hamowaniem więc i dużą temperaturą).

Co poprawi jakość hamowania do moich tarcz?
Do lepszego hamowania po wciśnięciu lekko hamulca lepszę byłyby OE Forda (nie Motorcrafty!) czy coś z grupy:
EBC green, ATE, Zimmermann albo może Black Diamond? Czy coś jeszcze innego polecacie?
Niestety na tyle mam bębny hamulcowe :(

luckyboy 04-05-2022 16:46

Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?
 
Trw


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.