Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Naprawa ogrzewania przedniej szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84397)

Mooomin 02-01-2014 21:07

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Pewnie miałeś wymienianą przednią szybę i ktoś niepotrzebnie dał ogrzewaną bo najwyraźniej jej w oryginale nie miałeś, skoro nie masz włącznika.

klumpus 25-03-2014 14:50

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Przy okazji tematu zapytam jak zdemontować plastik pod panelem sterowania nawiewem na którym znajduje się przycisk wł/wył ogrzewania przedniej szyby?
po zdjęciu maskownicy radia i panelu nawiewu odkręcam dwie śruby ale albo bardzo mocno siedzi albo jeszcze jakaś śruba trzyma?
szukałem ale nie znalazłem na forum.

Regnarus 30-04-2014 01:29

Re: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
W moim niedawno kupionym Focusie mk2 2006 nie działa podgrzewanie przedniej szyby, ani od strony kierowcy jak i strony pasażera,

po załączeniu podgrzewania dioda na przycisku się zapala i lekko przygasają światła mijania i oświetlenie deski, szyba jest na pewno podgrzewana (widać druciki)

od czego zaczać diagnozę?

Mooomin 30-04-2014 08:55

Przeczytaj wątek i wszystkiego się dowiesz. Pewnie masz uszkodzone taśmy pod podszybiem.

Wysłane z mojego LG-D605

Regnarus 01-05-2014 22:51

Re: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał Mooomin (Post 2203236)
Przeczytaj wątek i wszystkiego się dowiesz. Pewnie masz uszkodzone taśmy pod podszybiem.

Wysłane z mojego LG-D605

wątek przeczytałem, wiem o taśmach, tyle tylko że prawa taśma, ta od strony pasażera, z tego co czytam praktycznie nigdy się nie psuje

u mnie nie działają obie strony, dlatego myślałem o szukanie powodów gdzie indziej

szejk78 12-05-2014 20:56

Odp: Re: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał Regnarus (Post 2204103)
wątek przeczytałem, wiem o taśmach, tyle tylko że prawa taśma, ta od strony pasażera, z tego co czytam praktycznie nigdy się nie psuje

u mnie nie działają obie strony, dlatego myślałem o szukanie powodów gdzie indziej

no zwarcie się robi:p

tedi_k 12-05-2014 22:32

Odp: Re: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał Regnarus (Post 2204103)
... dlatego myślałem o szukanie powodów gdzie indziej

Albo poszło podłączenie do masy za lampką w podsufitce... Obie połówki szyby tam mają wspólne podłączenie do masy.

suchoj 17-05-2014 23:36

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
3 załącznik(i)
Witam
W Focusie 1 mojej żony w styczniu siadło ogrzewanie całej szyby,zajrzalem do tych taśm niedawno przy wymianie filtra.Stan jak na załączonych fotkach.Nie mam zielonego pojęcia jak ta tasma mogła urwać się przy szybie i z drugiej strony przy tym niebieskim złaczu bo chyba do tego była podłaczona?.
Nie da się takiej taśmy gdzieś kupić orientował się ktoś z was?
Złacze też mam chyba do wymiany bo nadpalone?

pepel 01-10-2014 07:23

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Przestudiowałem cały wątek ale nie znalazłem podobnego problemu - otóż w moim przypadku po włączeniu ogrzewania przedniej szyby załącza się tylko 9 drucików (łącznie, kilka po prawej i kilka po lewej stronie). W poście nr 70 napisano, iż za ten problem mogą być odpowiedzialne przewody grzejne, poprzerywana grzałka ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ). Jednak nikt dalej nie pociągnął tego tematu, a szukajka nie wyrzuca żadnych wyników. Mógłby ktoś wyjaśnić o co chodzi i jak to naprawić?

Mooomin 01-10-2014 10:37

No nic z tym nie zrobisz, krótko mówiąc, oprócz wymiany całej szyby.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.