Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Światła do jazdy dziennej - led. Czy ktoś już posiada i co na to przepisy?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73021)

Snajper_881 04-11-2010 14:04

Odp: Światła do jazdy dziennej ?
 
Czy może ktoś polecić jakieś dobre światła dziennie, na LED`ach z homologacją ?? Cena nie gra roli, najlepiej prosiłbym o link :)
Pozdrawiam!

kosteg 04-11-2010 16:21

Odp: Światła do jazdy dziennej ?
 
sam chciales:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i tansze:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
oczywiscie taniej tez mozna ale ze napisze - im nizsza cena tym bardziej bym wazal

tandeta wieja te gdzie sprzedawcy pisza jakiej marki jest uzyta dioda nie piszac nic o elektronice czy reszcie - ostroznie trzeba wiec wybierac

Snajper_881 04-11-2010 18:32

Odp: Światła do jazdy dziennej ?
 
Dzięki Kosteq ;)
Ale te wszystkie lampy są okropne, nie patrząc już na cenę...
Jedyne co mi się podoba to te: http://moto.allegro.pl/lampy-led-day...267120584.html. Podpiąć pod sterownie AUTO i gitara. Ale to na wiosnę, bo teraz i tak ciemności całą dobę...

kosteg 04-11-2010 19:20

Odp: Światła do jazdy dziennej ?
 
o wygladzie nie bylo mowy :) faktycznie trudno o cos ladnego i dobrego... powodzenia w wyborze

Wojtek 04-11-2010 20:00

Odp: Światła do jazdy dziennej ?
 
Cytat:

Napisał rednaxelA (Post 1534574)
Ja sam sie łapie czasem na tym ze migam bo mysle ze samochod z naprzeciwka jedzie w ogole bez swiatel - jak sie zblizy to sie okazuje ze ma pasek ledów za 10 zł skitrany gdzies kolo przednich przeciwmgielnych tak ze jak sie nie przyjrzysz to nie widziasz.

Bardzo trafne podsumowanie.

Sorry za ot , ale myślę że większość podziela to zdanie.

dikileiden 04-11-2010 23:48

Odp: Światła do jazdy dziennej ?
 
Polecam te lampy które założył kolega Tom303 w poście nr.56. Ja sam je zakupiłem i zamontowałem w miejsce halogenów ale w zderzaku RS.Jestem bardzo zadowolony z nich, no i są bardzo mocne. Link na Ebay dla zainteresowanych [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tom303 07-11-2010 21:33

Odp: Światła do jazdy dziennej ?
 
Ja tez polecam te "moje" lampy ;)
Tylko ze ... nie do kazdego zderzaka beda pasowaly ale ja jestem zadowolony. Tylko ze mam ten problem, ze poniewaz te swiatla sa okragle, a nie jak wiekszosc prostokatne itd, czesto migaja mi sprzeciwka, ze niby jade na przeciwmgielnych ... :( Wtedy wlaczam przeciwmgielne na znak, ze wcale na nich nie jade itd ... Akurat jak mam 2 pary "oczu" na dole w zderzaku ale jak ktos zamiast przeciwmgielnych wstawi te do jazdy dziennej, to nie ma czym zamrugac, ze to nie sa halogeny przeciwmgielne ;)
Albo ze niby jade po zmierzchu na halogenach, bo wtedy one przy wlaczonych swiatlach mijania swieca dalej, tylko ze sa przyciemnione (tak jak to juz opisywalem), no ale ludzi myli ten okragly ksztalt i tez mi mrugaja, bo mysla, ze to przeciwmgielne. Tylko ze one wtedy swieca slabiutko i spelniaja funkcje pozycyjna. Co dziwne, przejezdzajac tak obok policji, zarowno i polskiej i niemieckiej, czy strazy granicznej, nikt jeszcze mnie za to nie zatrzymal, bo albo wiedza o co chodzi albo ... nie zwracali uwagi ... ;) Ale tylko czekam na taka konwesrsacje i pokazanie obu oznaczen homologacji wybitych na szybce tych swiatel ;)

A o tych tanich i swiecacych nierzadko na niebiesko paskow niby do jazdy dziennej, zlozonych z kilkudziesieciu diod to tak samo wolalbym wogole nie wspominac ...
Oczywiscie auto takie przegladu przejsc nie powinno ale dlaczego takie auta jezdza po drodze i nie widzialem jeszcze ani razu, zeby kogos takiego akurat policja zatrzymala ...
Swiatla te nierzadko swieca za ciemno jako do jazdy dziennej ale poniekad za mocno do jazdy po ciemku i co zauwazylem, to to, ze wielu takich amatorow ma je zle podlaczone, tzn swieca one dalej po zalaczeniu swiatel mijania ... :( I mowie tu nie o jednostkowym przypadku ...

Makiks 08-11-2010 12:41

Odp: Światła do jazdy dziennej ?
 
Cytat:

Napisał rednaxelA (Post 1534574)
Wiesz oni migają nie dlatego ze Ci zazdroszczą takich fajnych świateł tylko dlatego ze ich nie widzą i mysla ze jedziesz bez.

Ja sam sie łapie czasem na tym ze migam bo mysle ze samochod z naprzeciwka jedzie w ogole bez swiatel - jak sie zblizy to sie okazuje ze ma pasek ledów za 10 zł skitrany gdzies kolo przednich przeciwmgielnych tak ze jak sie nie przyjrzysz to nie widziasz.

Mam światła dzienne z homologacją i miganie kierowców jadących z przeciwka wynika z ich niewiedzy o przepisie pozwalającym na ich użycie i proszę mi tu nie wmawiać, że mam paski ledowe. :)

piorkum 08-11-2010 19:55

Odp: Światła do jazdy dziennej ?
 
a mozna by w miejsce zarówek przeciw mgłowych zastosowac takie ??[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jendrekmak 08-11-2010 23:11

Odp: Światła do jazdy dziennej ?
 
znając parametry różnych wynalazków na diodach led to wymiana w mondku zwykłych żarówek na takie led jest nieopłacalna finansowo bo ledy jakoś nie wytrzymują napięcia 14,4 V i często padają. no chyba żeby po drodze dać jakiś stabilizator/przetwornicę/sterownik ledów gdzie po wyjściu jest stałe napięcie 12V.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.