Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=38046)

torque 18-02-2008 21:39

Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Cytat:

Napisał PAFFCIO
nawet nie przypuszczasz, jak często go w Wawce używam...w korkach...na przelotówkach... ale ok, Twój wybór, Twoja a raczej ojca kasa :fcp26

A tak z innej beczki.
O silniku 2.0 piszą, że ma chwilowy wzrost momentu, czyli taki OverBoost , tak? Czy ktoś doświadczył jakichś "wrażeń" w tym względzie? powiem szczerze, że jakoś nie czuję tego "kopa" znikąd :fcp2
a może to co odbieram jako "zwyczajne" jest już tym "niezwyczajnym" doładowaniem?
W automatach masz tzw. kickdown, w innych jakiś dynks do naciśnięcia a tu? samo się dzieje czy jak?

W saczu korków raczej nie ma przynajmniej na trasie gdzie moj ojciec cały czas jezdzi tak wiec tutaj sie raczej nie sprzyda "inteligenty" tempomat, szczegolnie ze prawie 8k kosztuje ;)

Ten overboost jest takze w silniku 1.8. Działa to tak ze w razie gdy mocniej depniesz gaz na chwile zwieksza sie moment obrotowy z 320 do 340. Różnicy jakies duzej nie odczujesz ale zawsze te 20 wiecej jest ;)

TiM 18-02-2008 22:54

Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Cytat:

Napisał PAFFCIO
A tak z innej beczki.
O silniku 2.0 piszą, że ma chwilowy wzrost momentu, czyli taki OverBoost , tak? Czy ktoś doświadczył jakichś "wrażeń" w tym względzie? powiem szczerze, że jakoś nie czuję tego "kopa" znikąd
a może to co odbieram jako "zwyczajne" jest już tym "niezwyczajnym" doładowaniem?
W automatach masz tzw. kickdown, w innych jakiś dynks do naciśnięcia a tu? samo się dzieje czy jak?

Samo się dzieje i niestety, to jest to co odczuwasz jako "zwyczajne". Także, nie łudź się, że odkryjesz jakiś dodatkowy, czerwony przycisk na konsoli, po naciśnięciu którego Twoje autko dostanie speed'a :fcp2
Jak czytałem; działa to w momęcie, gdy "depniesz" mu nieco mocniej i tylko przez kilka sekund... Taki chwilowy chip :fcp4

heko 19-02-2008 07:52

Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
O silniku 2.0 piszą, że ma chwilowy wzrost momentu, czyli taki OverBoost , tak? Czy ktoś doświadczył jakichś


Overboost ma fordowski 2,0 130ps :fcp4

danielr 19-02-2008 07:55

Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
chyba kazdy tdci ma overboost. to przypadkiem nie wynika z nadmiaru powietrza pchanego przez turbine chwilowo jak sie wcisnie mocniej ?

heko 19-02-2008 08:00

Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Nie o to chodzi, to taki elektroniczny dinks :fcp3

danielr 19-02-2008 08:41

Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
racja - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

TiM 19-02-2008 14:48

Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Cytat:

Napisał heko
Overboost ma fordowski 2,0 130ps

1.8 i 2.0 też mają. Choc Twój, po chipie, to już chyba nie.

TiM 19-02-2008 15:25

Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Pamiętacie jak nieco ponad miesiąc temu pisałem że po 3000km nagle zaczeła mi się pokazywać spręzynka?
Teraz, po kolejnych 3000km, przestała :fcp8
Ja już nie wiem co o tym myśleć...

danielr 19-02-2008 15:36

Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
hm. przy okazji mojego dziwnego problemu z DPF dowiedzialem sie, ze w ten sposob moze sie objawiac informacja o procedurze oczyszczania filtra. Tylko nie jestem pewien czy nie chodzilo o kontrolke silnika a nie "sprezynki". Fakt jest taki, ze inne samochody maja specjalna dedykowana ikonke, ktora sie zapala w trakcie oczyszczania DPF a w mondeo jest wlasnie ktoras ze wspomnianych.
Takze zaryzykowalbym teorie, ze "moze to to" :)

TiM 19-02-2008 15:56

Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Może, tylko że ja nie mam DPF! :fcp4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.