Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] zakup tuż przed liftem - czy warto? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339206)

tomaszjan31 16-04-2024 13:15

Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?
 
Cytat:

Napisał Krzysztof1987 (Post 3490652)
Hamowanie hybrydą w wersji przed liftem też szału nie robi

Jazdy testowej przed zakupem nie robiłeś ?

somer1 16-04-2024 13:35

Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?
 
Cytat:

Napisał Krzysztof1987 (Post 3490652)
Hamowanie hybrydą w wersji przed liftem też szału nie robi. .

Nie zauważyłem problemów. W trybie L można przejechać całe miasto, bez dotykania hamulca. Jedyna niedogodność , to odgłos tradycyjnych hamulców, gdy nie da rady wyhamować rewersyjnie.

Krzysztof1987 16-04-2024 15:17

Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 3490674)
Jazdy testowej przed zakupem nie robiłeś ?

Oczywiście, że robiłem, ale wtedy tego nie odczułem / nie zwróciłem uwagi.

Bump:
Cytat:

Napisał somer1 (Post 3490675)
Nie zauważyłem problemów. W trybie L można przejechać całe miasto, bez dotykania hamulca. Jedyna niedogodność , to odgłos tradycyjnych hamulców, gdy nie da rady wyhamować rewersyjnie.

Z tego co wyczytałem w instrukcji to tryb (L) jest zalecany to jazdy na drogach w terenie pagórkowatym lub górskim albo podczas holowania przyczepy.

somer1 16-04-2024 17:02

Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?
 
Bump:

Z tego co wyczytałem w instrukcji to tryb (L) jest zalecany to jazdy na drogach w terenie pagórkowatym lub górskim albo podczas holowania przyczepy.[/QUOTE]

Tryb L służy do większego odzyskania energii podczas zdjęcia nogi z gazu. Jeździsz jak rasowym elektrykiem 0-1. Do zjazdu z górki służy asystent zjazdu.

Krzysztof1987 16-04-2024 18:28

Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?
 
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym, że tryb (L) służy do większego odzyskania energii podczas zdjęcia nogi z gazu. Jesteś pewny, że ciągła jazda z tym trybem nie ma jakiegoś negatywnego wpływu na przekładnię albo inne elementy? (pytam, bo nie jestem ekspertem)

Lelon 17-04-2024 09:57

Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?
 
tryb L to właśnie większa regeneracja, to jest główna różnica między trybem D - czyli takie wymuszone hamowanie silnikiem. Przydaje się w terenie górskim bo na zjazdach auto samo zwalnia odzyskując przy tym energię. Nie wiem jak w Kudze ale w moim C-Maxie Plugin pokazuje wtedy jak ładuje baterię.
W elektryku mam nawet informację ile kW mocy jest odzyskiwane przy takim hamowaniu (tylko tam ten tryb nazywa się B zamiast L, ale to to samo praktycznie)


Nie powinno to mieć żadnego negatywnego wpływu na podzespoły pojazdu

Krzysztof1987 17-04-2024 09:58

Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?
 
Ale skąd ta informacja?

Bump:
Cytat:

Napisał Lelon (Post 3490769)
Nie powinno to mieć żadnego negatywnego wpływu na podzespoły pojazdu

No właśnie. Nie powinno. Ale czy na pewno? :)

Lelon 17-04-2024 10:59

Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?
 
Masz rację, lepiej nie używaj trybu L bo przekładnia wyleci w kosmos
W deszczu też lepiej nie jeździć bo przyspiesza to korozje! a w zimę to już w ogóle ;)


Wytłumacz co Cię konkretnie niepokoi. W jaki sposób zwiększona siła hamowania regeneracyjnego może mieć negatywny wpływ na cokolwiek?
Czy po prostu nie znasz się zbytnio ale odczuwasz wewnętrzny niepokój? Wtedy to temat na inne forum ;)

Krzysztof1987 17-04-2024 11:40

Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?
 
A skąd wiesz, że za zwiększoną siłę hamowania w trybie (L) odpowiada hamowanie regeneracyjne?

Lelon 17-04-2024 12:36

Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?
 
nie oglądałeś/czytałeś żadnego testu samochodu elektrycznego czy hybrydowego (najlepiej plug in bo tu najlepiej to widać)?

tu cytat z jakiegos pierwszego lepszego artykułu:

Cytat:
Większość współczesnych układów hybrydowych i elektrycznych to zaawansowane technologie, które rekuperują energię przy każdej możliwej okazji. Akumulatory będą się więc doładowywać nawet podczas hamowania czy toczenia się bez gazu. Tryb B umożliwia dużo bardziej efektywny odzysk energii, a dodatkowo oszczędza układ hamulcowy.
Koniec cytatu

Tryb L to jest odpowiednik trybu B.
Mam drugie auto - elektryka który nawet pokazuje siłę hamowania regeneracyjnego (rekuperacji) wyrażoną w kW. W trybie B ta siła osiąga dużo wyższe wartości niż w D. Auto zdecydowanie szybciej wytraca prędkość. To jest tak zwane 'one pedal' driving - gdzie po mieście można jeździć operując praktycznie wyłącznie pedałem gazu.

Tryb L to to samo co B.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.