Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Opony wielosezonowe - hit czy kit (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301154)

paoloWawa 10-12-2020 22:33

Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit
 
Sam mam dwa komplety opon i zawsze zamierzam mieć taką konfigurację, ale generalnie nie mam nic przeciwko wielosezonowym, i rzeczywiście są rejony gdzie są one sensowną alternatywą.

Ale z drugiej strony wystarczyło dzisiaj kilka centymetrów świeżego śniegu w Warszawie, i przy tym świeżym opadzie, zanim zdążono odśnieżyć, ci na letnich/wielosezonowych/10-letnich zimówkach albo innych chińskich wynalazkach zostali bezlitośnie obnażeni. Można sobie było slalom urządzić między takimi artystami, snującymi się 30km/h i przyspieszającymi ze świateł niczym rowerzysta.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

rav 75 11-12-2020 04:28

Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit
 
Cytat:

Napisał paoloWawa (Post 3302438)


Ale z drugiej strony wystarczyło dzisiaj kilka centymetrów świeżego śniegu w Warszawie, i przy tym świeżym opadzie, zanim zdążono odśnieżyć, ci na letnich/wielosezonowych/10-letnich zimówkach albo innych chińskich wynalazkach zostali bezlitośnie obnażeni. Można sobie było slalom urządzić między takimi artystami, snującymi się 30km/h i przyspieszającymi ze świateł niczym rowerzysta.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Podobnie wczoraj było w łodzi gdzie jak już napada tyle że jest paraliż komunikacyjny ktoś budzi się i wysyła pługi z solą.
Inną kwestią jest dobór samych opon,te z klasy premium (wyłączając continentala) muszą sobie radzić w każdych warunkach, budżetowe z reguły sobie radzą.

Marek 13-12-2020 10:07

Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit
 
Cytat:

Napisał paoloWawa (Post 3302438)
Ale z drugiej strony wystarczyło dzisiaj kilka centymetrów świeżego śniegu w Warszawie, i przy tym świeżym opadzie, zanim zdążono odśnieżyć, ci na letnich/wielosezonowych/10-letnich zimówkach albo innych chińskich wynalazkach zostali bezlitośnie obnażeni. Można sobie było slalom urządzić między takimi artystami, snującymi się 30km/h i przyspieszającymi ze świateł niczym rowerzysta.

Tak było w całej PL. Nie mają tu znaczenia opony bo zajeżdżony śnieg na gładki lód obnaży nawet Twoje zimówki.
Do tego dochodzi jeszcze umiejętność ruszania na śliskiej nawierzchni i włala.
W tą pogodę przejechałem cały Wrocław na wielosezonie, a za mną kolega na letnich. Da się?
Na zimówkach za to nie zmieścił się w szlaban mój sąsiad nowym Civic.

Jak widzisz to nie do końca opony decydują o tym czy dojedziesz do celu....

M.A.G. 17-03-2022 22:11

Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit
 
Hej.

Odświeżę kotleta... ostatni post napisany ponad rok temu :wink:

Jak koledzy po tym czasie oceniają posiadanie wielosezonówek i generalnie na jaki przebieg wystarczyło bieżnika :?:

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

konieczko5 18-03-2022 06:37

Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit
 
Żadna oszczędność. I tak trzeba robić przekładki.

hindus 18-03-2022 08:02

Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit
 
Co masz na myśli pisząc przekładki?

Juzek 18-03-2022 08:48

Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit
 
Przód tył

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Matych 18-03-2022 08:51

Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit
 
I wyważać ,o mój ulubiony temat powraca.

kocur 18-03-2022 09:43

Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit
 
Przecież przekładka przód - tył jest 50x tańsza niż kupowanie drugiego kompletu.

Osobiście jeszcze zostałem przy 2 zestawach ale też z racji wypadów w zimowe góry. Inaczej bym już dawno jechał na jednym komplecie.

vtk 18-03-2022 10:22

Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit
 
polecam taki zestaw :mrgreen:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bridgestone WeatherControl A005 EVO
215/50 R17


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.