Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] spadająca temp. płynu chłodzącego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236634)

sobik 20-05-2022 11:57

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Cytat:

Napisał barman1234 (Post 3405110)
Aktualizując mój przypadek, odesłałem swojego Verneta na reklamacje i została uznana pozytywnie.

Jeśli chodzi o nr części oryginał to 2078986 / 9M5Q-8A586-BA , zapłaciłem za swój 130 zł więc taniej niż felernego Verneta...

możesz proszę podać link skad kupiles ten konkretny termostat? może być pw
tez mam ten problem

chciałem kupić ten:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

będzie ok?

barman1234 21-05-2022 12:13

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Tak, przecież masz napisane jak byk nr części 2078986

konieczko5 21-05-2022 18:33

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Dalej wsadzajcie termostaty (nawet oryginalne) bez sprawdzenia to będziecie płacić dwa razy. Sprawdzenie to 5 min roboty. Ale co ja tam wiem...

barman1234 24-05-2022 07:31

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już ...

skoro jesteś taki mądry to daj znać jak sprawdzić termostat, z twoich postów nic nie wynika tylko prześmiewczo drwisz. Wszystkie termostaty do 1.6 TDCI mają temp otwarcia 83 stopnie

konieczko5 24-05-2022 08:28

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
1. Łamiesz regulamin forum.
2. Normalnie się sprawdza. Google zamknęli? Ciężko wpisać: "Jak sprawdzić działanie termostatu samochodowego" czy "Jak sprawdzić czy działa termostat" i obejrzeć filmik? Może jeszcze mam podesłać filmik jak otwierać drzwi bądź co to za wielkie koło przed przednim siedzeniem?

skoczyp 24-05-2022 08:36

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3411513)
2. Normalnie się sprawdza. Google zamknęli?

Ja ci tylko przypomnę że nie tak dawno pytałeś się o LP i HP wtedy wujek Google nie istniał? Więc nie bądź taki hop do przodu

barman1234 24-05-2022 16:20

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3411513)
2. Normalnie się sprawdza. Google zamknęli? Ciężko wpisać: "Jak sprawdzić działanie termostatu samochodowego" czy "Jak sprawdzić czy działa termostat" i obejrzeć filmik? Może jeszcze mam podesłać filmik jak otwierać drzwi bądź co to za wielkie koło przed przednim siedzeniem?

Jednym słowem niezły burak z ciebie, forum jest po to by sobie pomagać, zgodnie z twoim tokiem rozumowania zapomnijmy forum bo wszytko można znaleźć w Googlach. W przeciwieństwie do ciebie napisałem numer części oryginału dla innych użytkowników mimo to że można sobie to znaleźć w Googlach, zrobiłem jakiś wkład merytoryczny a ty bez sensu piszesz jakieś pierdoły.

Termostat mozna sprawdzić zalewając go wrzątkiem albo dmuchając w niego, tylko ciekawe że mimo to że się otwiera i nie puszcza powietrza to mogą być różnice rzędu kilku stopni w temp otwarcia więc metoda wrzątku nie jest miarodajna. To jaki masz sposób na sprawdzenie termostatu wg ciebie skoro taki mądry jesteś inaczej?

konieczko5 29-05-2022 12:56

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Należy mierzyć termometrem temp. wody. To jest oczywiste.

barman1234 06-06-2022 07:51

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
no nie do końca się twoja teoria jest miarodajna bo co jeśli problemem w źle działających termostatach jest szybkość i gwałtowność z jaką się zamyka i reaguje na zmiany temp? i z tąd te nagłe spadki temperatury?

Adrian0710 03-04-2023 19:22

Falująca temperatura i wyrzucający płyn chłodzący z pod korka.
 
Witam wszystkich. Mam Focusa MK3 2013 rok 1.6 tdci 115 km (silnik PSA). Dwa dni temu zauważyłem, że podczas jazdy zaczęła spadać mi temperatura, Pomimo tego, że jechałem stałą prędkością i zdjąłem nogę z gazu temperatura spadała z 87 stopni na 60 stopni, a następnie szybko rosła do 87 stopni. Sprawdziłem poziom płynu (chciałbym zauważyć, że kilka dni wcześniej wymieniłem chłodnicę klimatyzacji wraz z wężem) był lekko podniesiony gdy odkręciłem korek płyn zaczął się unosić i wylewać ze zbiorniczka. Sprawdziłem przewody nie były napuchnięte, zdziwiło mnie, że chłodnica wody jest zimna. Pierwsza myśl to, że zaciął się termostat i dzisiaj go wymieniłem, niestety problem nie zniknął. Wcześniej nie miałem takich problemów. Byłem przyzwyczajony, że długo się nagrzewa, ale jak osiągnął temperaturę, to trzymał stałą 87 stopni i nie drgnęła wskazówka, jedynie na postoju jak włączyłam ogrzewanie i nawiew na 2-3 to wtedy temperatura spadała (czytałem, że to normalne). Mechanik, który wymieniał termostat powiedział mi, że jak odkręcił korek spustowy to woda nie chciała zlatywać bo był kamień w chłodnicy (wodę zlał odpinając wąż). Czy muszę wyczyścić chłodnicę z kamienia? Proszę o informacje. Nie chcę jeździć aby nie uszkodzić uszczelki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.