Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219024)

ARTi_V6 13-11-2015 22:02

Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512
 
MaXyM musiałoby to działać na podstawie danych z fotodiody. Tak to działa np. w podświetleniu radia VNR9000 gdzie podświetlenie jest regulowane płynnie zależnie od ilości światła w samochodzie.

Brakuje tego niemiłosiernie w Mk4 z Conversem+, szczególnie że navi też wali tak samo po oczach.

Moim zdaniem to nierealne żeby softem temat ogarnąć.

MaXyM 13-11-2015 22:23

Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512
 
Jesli info o poziomie swiatla (o ile mamy czujnika swiatla na szybie) lata CANem i jest osiagalne przez soft C+ to by sie dalo. W przeciwnym wypadku faktycznie nie. Nie wiem - dla tego pytam.

mm32 14-11-2015 04:10

Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2483668)
Jesli info o poziomie swiatla (o ile mamy czujnika swiatla na szybie) lata CANem i jest osiagalne przez soft C+ to by sie dalo. W przeciwnym wypadku faktycznie nie. Nie wiem - dla tego pytam.

Do czujnika deszczu/zmierzchu dochodzą tylko 3 przewody,dwa z nich to zasilanie i trzeci sygnałowy-nie ma CAN.

MaXyM 14-11-2015 08:56

Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512
 
Nigdzie nie napisalem ze to czujnik ma posylac info na CAN

zreszta i tak bierzcie ten pomysl jako fantazje. Nie sadze aby sie komus to chcial programowac

Polarny 14-11-2015 11:12

Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512
 
A po co aż tak kombinować? Jak dla mnie problemem nie jest licznik, ale nawigacja. To ona działa jak jupiter i wypala wzrok. Wystarczyłoby więc tylko ustawić by licznik zawsze świecił na 100%, niezależnie od pokrętła ściemniania. W ten sposób licznik nie ściemniałby się, natomiast można byłoby dowolnie przyciemnić nawigację. Pytanie czy jest taka możliwość?

MaXyM 14-11-2015 11:48

Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512
 
Ja Cie nie rozumiem. Ja pisze ze LCD Conversu mnie razi w nocy a ty piszesz zeby swiecil zawsze na 100%? Jestes pewny ze wlasnie to chciales napisac?
Pomijajac ze nie mam nawi, to krecac potencjometrem sciemnia sie wszystko razem: licznik, podswietlenia przyciskow, klimatyzacji, radia. A po co kombinowac napisalem juz wczesniej

Polarny 14-11-2015 17:02

Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512
 
MaXyM ja nawiązuje do wypowiedzi ARTi_V6, którego tak jak ja razi nawigacja. Mnie Convers nie razi, więc mi zależy bardziej na ściemnieniu navi.

orion512 17-11-2015 01:22

Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512
 
1 załącznik(i)
Powstała jeszcze jedna propozycja światełek mijania

Paw3l1 17-11-2015 02:55

znaczy się pozycyjnych tak? Jeszcze podświetlenie z tylu i będzie lux. Bez podświetlenia tylnego można zrobić sygnalizację świateł dziennych. O ile jest taką mozliwosc

Wysłane za pomocą tapatalk.

blackjack29 17-11-2015 11:41

Przód wygląda lux

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.