Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Czujniki ci¶nienia w oponie, a opony zimowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194478)

premko 01-01-2016 15:56

Odp: Czujniki ci¶nienia w oponie, a opony zimowe
 
Cytat:

Napisał wheeler2 (Post 2507914)
Witam wszystkich.
Ja mam inny problem z czujnikami. Otóż zaworki zaczęły mi się sypać. Jedej jest już w takim stanie, ż nie mogę napompować koła. Czy można wymienić same zaworki, czy muszę kupić cały czujnik?

Jest to do kupienia, nie wiem dokładnie jaki masz model tego zaworu, zobacz może to ten: Wpisz w Google "zawór czujnika tpms TPMS-04"

wheeler2 07-01-2016 15:57

Odp: Czujniki ci¶nienia w oponie, a opony zimowe
 
1 zał±cznik(i)
Dzisiaj po zelżeniu mrozów pojechałem do gumiarza na zmianę koła i obejrzenie czujnika ci¶nienia. Podczas jego zdejmowania, czujnik pękł i zerwał blaszkę (wszystko było zapieczone). Wydaje mi się, że pomimo tego uda się założyć nowy zestaw naprawczy. Tylko nie mogę nigdzie znaleĽć takiego samego zestawu naprawczego. Szukałem na allegro i w sklepach internetowych Forda. Jeżeli s±, to z czujnikami lub sam zaworek.

Kto¶ może wie, gdzie mógłbym kupić taki zestaw?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: Udało mi się znaleĽć na OLX :)

http://olx.pl/oferta/zestaw-naprawczy-czujnika-cisnienia-kola-peugeot-citroen-mazda-ford-CID5-ID2YpNf.html

indi 14-01-2016 11:38

Odp: Czujniki ci¶nienia w oponie, a opony zimowe
 
Witam,

Jestem tu nowy, ale dzi¶ zmieniałem opony na zimówki mam Forda Focusa 2014 1.5 Ecoboost 182 KM. Rozmawiałem z kier. serwisu Forda i wystarczy zrobić tak. Po założeniu czujników do stalówek, opon i całych kół do samochodu należy zrobić taki manewr. Odpalamy samochód w menu wchodzimy w ustawienia>asystent jazdy>kontrola opon i cyk OK.

Wszystko gra i jeĽdzi

DarioC5 20-01-2016 22:47

Odp: Czujniki ci¶nienia w oponie, a opony zimowe
 
dzi¶ problem z kontrolk± ci¶nienia w oponach - dzi¶ rejestracja. Jestem nowy na forum. zanim się zarejestrowałem trochę poczytałem . Nie znam się na czujnikach , mechanice, a tym bardziej ABS-ach. Wszyscy się rozpisuj± o czujnikach w ABS, inni na jak±¶ bateryjkę w wentylku . Mam focusa 2,0 disel 103kW w automacie i jesieni± 2015(paĽdziernik) kupiłem używane felgi 16" do których założyłem nowe opony zimowe. Wyjechałem od gumiarza i tak żona przejeĽdziła do 19 stycznia 2016 - żadnych kontrolek , komunikatów , NIC. 16 stycznia wsiadłem ja i zauważyłem bicie w którym¶ kole. Mój męczyguma powyważał, przejechałem 10-30 km i po krótkim postoju wyskoczyła oponka z dużym i i komunikat że musze sprawdzić ci¶nienie w kołach. Na pewno nie mam żadnych czujników w felgach - więc tylko ten ABS. Ale nie wiem jak ten komunikat i żółt± kontrolkę usun±ć z awy¶wietlacza?? PORATUJCIE fordowcy...

boncio 21-01-2016 15:06

Odp: Czujniki ci¶nienia w oponie, a opony zimowe
 
Sprawdzić ci¶nienie we wszystkich kołach i wej¶ć w menu komputera strzałkami po lewej stronie kierownicy, aby zresetować ustawienia kontroli ci¶nienia. Po kolei lewa strzałka aby wyj¶ć z komp. pokładowego, potem ustawienia, asys. kierowcy, kontrola ci¶n. opon. Wcisn±ć i trzymać ok podczas postoju (!), aby wyzerować ustawienia.

DarioC5 21-01-2016 21:33

Odp: Czujniki ci¶nienia w oponie, a opony zimowe
 
dzięki kolego , życie wymusiło dogłębne przebadanie komputera. w trakcie powrotu do domu pobawiłem się komputerem i ZNALAZŁEM!!. Wjechałem na garaż i zrobiłem dokładnie to co opisujesz. piszcz±ca żółta oponka z wykrzyknikiem zniknęła. Dotarło do mnie również że męczyguma musiał to samo zrobić jak wymienił koła z felgami . Człowiek się uczy caaałe życie i durny umiera.

Lza 01-02-2016 21:57

Odp: Czujniki ci¶nienia w oponie, a opony zimowe
 
Czy pojawiły się już jakie¶ zamienniki oryginalnych czujników?

lim-5 02-02-2016 10:18

Odp: Czujniki ci¶nienia w oponie, a opony zimowe
 
Tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cena zamiennika niewiele niższa

disaster3 10-03-2016 09:17

Odp: Czujniki ci¶nienia w oponie, a opony zimowe
 
Mam pytanie, bo szukam do swojego samochodu 2 kompletu czujników na drugi komplet kół i przegl±daj±c allegro czasami s± z zaworkami a czasami same czujniki. Czy standardowe zaworki pasuj± do czujników czy trzeba jakies specjalne?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (bez zaworków)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (z zaworkami)

No i jeszcze mam jedno pytanie, bo widzę ze głównie dostępne s±:
EV6T-1A180-CB/
433MHz

Ale często jest napisane, że czujniki pochodzę z felg z data z 2013 czy 2014 itd.... natomiast jak wchodzę na czę¶ci ori Forda to podane s±

EV6T-1A180-DB/
433MHz

Czy ta przedostatnia literka może mieć znaczenie i te z "C" mog± do mojego po lift'cie nie pasować?

disaster3 12-03-2016 07:05

Odp: Czujniki ci¶nienia w oponie, a opony zimowe
 
Podbijam, nikt nic nie wie w temacie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.