Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191205)

mm32 09-01-2015 19:31

Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!
 
Nie no, Tadeusz Ty to wiesz jak popsuć humor na weekend :D

Stan0213 09-01-2015 19:49

Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!
 
Cholera tu mi dałeś do myślenia bo jak zobaczyłem ten biuletyn po polsku to nie zwróciłem uwagi na listę krajów ... W poniedziałek będę męczył dealera i zobaczymy co mi powie a jednocześnie sprawdzę u "mojego źródła" jak to jest w tej aktualizacji biuletynu ...

Pozdrawiam

tedi_k 09-01-2015 20:05

Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!
 
Wszystkie TSB wychodzą po polsku. Na moją prośbę sprawdził ten TSB mój znajomy Szef Serwisu ASO. Przeczytał mi listę krajów - bez Polski...

dobi_57540 09-01-2015 23:31

Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!
 
Cytat:

Napisał Stan0213 (Post 2329993)
Tak trochę off topic ale mój FX padł po odpięciu aku "na ciemno" ale w międzyczasie zżarł akumulator prądem średnio 1.5 A ... Skończyło się padem aku, lawetą wymianą aku itd ... Więc radzę uważać na to że "ciemny fx to może być uśpiony zabójca" ;))))))

U mnie najpierw zdechł fx później po paru dniach aku.tez wymiana podejrzewałem lewy pobór ale jeszcze nie sprawdziłem. To co zrobić zeby nie zarł dalej nowego? :// odpiąć radio czy wystarczy bezpiecznik? Bo nie chce nowej bateri stracić:(


P.s. dodam tylko ze u mnie fx zdechl poprostu, nagle, nie odpinałem aku, auto miało przerwe świąteczną, i po 4 dniach postoju radio juz nie działało. A akumulator padl po tygodniu.wiec nie wiem czy to łàczyć.
Bump:

Stan0213 10-01-2015 06:33

Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!
 
Ja bym łączył bo u mnie po odpięciu aku w ramach planowych prac fx padł więc po przeczytaniu połowy internetu na ten temat myślałem że to problem niższego napięcia na aku więc wymieniłem aku na całkiem nowe .... Cały czas jeżdżąc z podłączonym i padniętym fx-em ... I po tygodniu takiego jeżdżenia i jednym weekendzie przestoju aku ten nowy aku był martwy ... Pomiar w serwisie pokazał średnio 1.5 A kradzione przez radio przy wyłączonym samochodzie (!!!!) i jedynym sposobem było fizyczne odpięcie na kostkach ... Po tej akcji upływność spadła praktycznie do 0 ... Aku do ładowania i wszystko śmiga ;)

@Tadeusz
Więc jeśli nadal jesteśmy dla Forda Europą drugiej kategorii to pozostaje mi polec z honorem w walce z dealerem i pojechać do skanbisu gdzie zrobią mi to i jeszcze kilka innych drobiazgów przy tym fx ;)

krawmed 10-01-2015 15:28

Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!
 
Ja dzis oddałem swojego FXa w ASO w nimczech w Schwedt . Po próbach prawie udanych w Polsce czas na Niemcy zobaczymy jak to bedzie.

Stan0213 12-01-2015 17:27

Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!
 
No i kicha :(

Potwierdzam to co pisze Tadeusz, biuletyn jest uaktualniony ale dalej nie obejmuje krajów paterskich takich jak Polska :(
Dealer próbował nawet z Fordem Polska dyskutować ale dostał krótką odpowiedź że klient może se do Niemiec jechać jak chce ....

Dodatkowo dealer sam ze swej strony doradził że jest serwis na śląsku i pod Wawą który to robi ... Tutaj szacun dla dealera ... Ale tym samym zamknął temet i pragnę przeprosićwszystkim którym tak jak sobie narobiłem fałszywych nadzieji

Niestety nic się nie zmieniło w Polsce w temacie naszych FXów

Sam nie wiem czy jeszcze będę rozważać opcję niemiecką czy też Skanbis

Pozdrawiam wszyskich

dobi_57540 12-01-2015 23:19

Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!
 
A orientujesz sie czy ta naprawa przynosi efekt stały czy tylko krótkotrwały i czy skanbis daje gwarancje? I ktora firma lepsza?

Moj fx juz wyjety czeka na moj ruch.pytanie gdzie wysłac.

Stan0213 13-01-2015 05:58

Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!
 
Ja jestem ze śląska więc bliżej mi do skanbisu, w rozmowie telefonicznej potwierdzili 1rok gwarancji ale chyba po to jest forum by na nim zapytać.

Podpinam się do pytania Dobi'ego ...

Drodzy Forumowicze ...
Jaka skuteczność naprawy ?
Który serwis ?
Inne dobre rady ...

stingerA6 13-01-2015 06:11

Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!
 
Cytat:

Napisał Stan0213 (Post 2332118)
Drodzy Forumowicze ...
Jaka skuteczność naprawy ?
Który serwis ?
Inne dobre rady ...

Kwestia przeliczenia kosztów. Bo jeśli do granicy nie macie aż tak daleko i dysponujecie czasem, to pozostaje koszt paliwa na dojazd do ASO w Niemczech. Dzięki temu macie fabrycznie nowe radyjko a nie naprawianą część. Ja tak zrobiłem bo kalkulacja to potwierdziła.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.