Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Program konfiguracji - ELMconfig (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170461)

larkowiec 14-04-2013 22:08

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Popróbuj ustawić prędkość i czasy opóźnienia zgodnie z tym:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
U mnie śmiga przerobiony taki sam kabelek na prędkości 115200.
Testy prędkości możesz robić off-line (w domu).

hades2002 21-04-2013 18:42

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Dzięki za odpowiedź :) Pokombinowałem i okazało się, że pomogła aktualizacja sterowników jak kolega kolopeter pisał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Pozmieniałem co chciałem i z auta roślinki nie zrobiłem, więc sukces :) Mam jeszcze jedno pytanie. Sterowanie głosem mam po niemiecku a ten język jakoś mi nie leży i chcę zmienić na angielski. Jeżeli się da przez ELMConfig to może ktoś podpowie jak.

mayak 22-04-2013 12:04

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
nie, nie da się zmienić języka Voice Control w module bluetooth, trzeba wymienić moduł

ps.
np. ten: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :)

Hansolo 22-04-2013 16:50

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał hades2002 (Post 2000295)
Dzięki za odpowiedź :) Pokombinowałem i okazało się, że pomogła aktualizacja sterowników jak kolega kolopeter pisał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Pozmieniałem co chciałem i z auta roślinki nie zrobiłem, więc sukces :) Mam jeszcze jedno pytanie. Sterowanie głosem mam po niemiecku a ten język jakoś mi nie leży i chcę zmienić na angielski. Jeżeli się da przez ELMConfig to może ktoś podpowie jak.

W moim aucie / przyprowadziłem z Niemiec / w/g VIN jest tak:
- Z 8 głoœnikami serii z bog.wyp.
- Pakiet instal. telef. B - Niemiecki
- Moduł aktywowany głosem - Niemiecki,
jednak komendy można podawać po angielsku i działa. Nie pamiętam czy już tak było, czy w nawigacji / duży blaupunkt / zmieniłem z niemieckiego na angielski.

mayak 22-04-2013 17:09

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
w przypadku jednej z nawigacji (NX?) za sterowanie głosem odpowiada właśnie sama nawigacja a nie moduł bluetooth - wtedy można zmienić język komend głosowych; w innych przypadkach nie

Hansolo 22-04-2013 17:22

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
No to pewnie mam ten przypadek , na szczęście. Nikt nie rozkazuje mi jak jechać po NIEMIECKU :wink:

Kapsel_lg 22-04-2013 18:35

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
tak, w blaupunkt nx można zmieniać język komend bo to ona steruje vc a moduł bt może być dowolny

mayak 24-04-2013 15:34

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Jest nowa wersja ElmConfiga!! Doszła obsługa kopii konfiguracji w zegarach

mrk26 25-04-2013 10:00

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Juupiilaaaa :D testował ktoś? poprawia błąd błędnej konfiguracji modułu jak się skopiuje konfiguracje z zegarów i wgra ją do BCM ?

mayak 25-04-2013 10:46

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał mrk26 (Post 2002680)
testował ktoś?

działa
Cytat:

Napisał mrk26 (Post 2002680)
poprawia błąd błędnej konfiguracji modułu jak się skopiuje konfiguracje z zegarów i wgra ją do BCM ?

można tak tylko domniemywać, bo przecież tego błędu nie widać, więc też nie wiadomo kiedy zniknął


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.