Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156471)

MAREK606 21-08-2013 21:21

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
Cytat:

Napisał miron (Post 1819064)
uwaga ! Zaczeły pękać przednie spręzyny , w bardzo wielu autach osobowych ford 2003-2005 ,cała seria , ostatni dolny zwój . Pech jest taki że te sprężyny mają beczułkowaty kształt i z tego powodu uszkodzone bardzo łatwo zeskakują . Koniec jazdy. Może rozpruć opone.

//////////////////////////////
piszecie że pękeją,ale po jakim przebiegu.
W moim po 150 tys. Pękła prawa przednia-wymieniłem komplet / 2 szt./

amfi1107 10-09-2013 09:30

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
U mnie pękła lewa przednia sprężyna przejechane ok 100 tyś(auto ma 6 lat) podczas pokonywania leżącego policjanta. Miałem farta i sprężyna nie uszkodziła niczego.

Kuba_77 08-01-2014 19:24

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
I mi się to wczoraj przydarzyło :( Ciekawostką jest to że na raz z dwóch stron :shock: Z jednej widać było po pęknięciu, że od dawna uszkodzenie już postępowało (rdza w 80 % przekroju pęknięcia). Druga (prawa) sprężyna w miejscu pęknięcia czysta (czyli uszkodzenie gwałtowne). A taka nieduża dziurka w jezdni... Prędkość 50 km/h a huk taki że myślałem początkowo o pęknięciu opony. Szkody dodatkowe: zgięty trochę łącznik stabilizatora i lekko obtarta opona. I tak dobrze że zdarzyło mi się to niedaleko garażu i dojechałem o własnych siłach. Wymienione sprężyny - koszt to dwa razy 172 zł i praca własna.

domel82 21-02-2014 09:55

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
Jestem kolejny. We wtorek pekla mi prawa sprężyna jak przejezdzalem przez prog zwalnoajacy 20km/h. Na szczescie pęknoł ostatni zwoj i dalo sie dojechac do domu normalnie. Wymienilem juz obydwie sprezyny na monroe i dalem nowe lozyska skretne przy okazji. Koszty ;296zl czesci. Sprezyny 100zl sztuka, lozysko 48zl sztuka. Robota wlasna.
Stan licznola 73tys, fusion 2004 rok.

redhot64 23-02-2014 09:21

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
Jestem zaniepokojony tym co piszecie. W poprzednim samochodzie Renault pękła mi prawa przednia, ale z pękniętą zrobiłem jeszcze 100 km. Moja Fuzja ma 10 lat i 90 kkm. Ciekawi mnie czy usterka jest powszechna czy może zależy od stanu zawieszenia a sprężyn w szczególności? No i teraz kwestia najważniejsza, czy warto działać profilaktycznie? Bo jeśli tak to zacznę powoli odkładać pieniądze na ten cel. A co jeśli wymienione sprężyny będą mniej trwałe od oryginału?

domel82 23-02-2014 19:46

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
zależy od kiedy masz ten samochód, jeśli masz 90tys to prawdopodobnie już ktoś to wymienił, zerknij na nakrętki trzymające mcpersona pod maską czy widac ślady odkręcania.
wymiana sprężyn w fusionie jest stosunkowo prosta, jeśli się ma ściągacz do sprężyn można to zrobić samemu, tylko ceny części troche wysokie według mnie na tę klase autka.

polecam ci wymienić od razu łożyska skrętne oraz amortyzatory bo ja w zeszłym tygodniu wymieniałem sprężyny, a w tym tygodniu chyba jeszcze raz to rozbiore i wymienie amortyzatory bo jeden mam w słabej kondycji.

jacoch 23-02-2014 21:27

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
Witam, w moim tez ostatnio wymienilem. Mimo ze po 2004 sprezyny sa troche grubsze tez mi pekly. Jena byla juz peknieta od jakiegos czasu, ale na koncowce takze przejezdzilem z nia troche czasu. Powodem jest pewnie konstrukcja: otoz sprezyna po zalozeniu jest troche wygieta w luk co pewnie obniza ich trwalosc. Pzdr.

domel82 24-02-2014 05:24

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
to nie wina konstrukcji kolego, to jest dzisiejsza technologia która pozwala wyliczyć inżynierom trwałość materiału, tak żeby po gwarancji od razu było co wymieniać bo wiadomo że przy takiej sprężynie najlepiej po drodze wymienić resztę zawieszenia w serwisie. tak się teraz buduje samochody.

ppioro 24-02-2014 20:38

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
Ponieważ jest to mój pierwszy wpis na forum - Witam wszystkich.

Moja sprężyna - prawa przednia - uległa uszkodzeniu przy przebiegu 89900 (samochód miał wtedy 6,5 roku). Samochód postawiony na parkingu i rano okazało się, że nie da się jechać. Złamana sprężyna ocierała o wewnętrzną część opony - istniało ryzyko przecięcia. Pozostała laweta i warsztat. Do wymiany sprężyna, łożysko skrętne.

MIRON 25-02-2014 05:48

Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny
 
FORD NIE PODEJMUJE AKCJI SERWISOWEJ mimo zgłoszeń bo 100% awarii po gwarancji.

Awaria bardzo niebezpieczna bo przy większej prędkości może zabić .

To tak jakby pękały drążki kierownicze albo opony rozrywały się na strzępy z winy wady materiałowej lub konstrukcyjnej .

Było wiele akcji serwisowych różnych marek i powiedzmy mniej niebezpiecznych dla życia kierowcy i eksploatacji auta.

I niech Ford nie pierniczy , że po gwarancji bo nawet Fiat do tej pory utrzymuje bezpłatną wymianę (akcja serwisowa) rdzewiejących przewodów hamulcowych do Punto 1 , a ostatnie Punto 1 zjechał z taśmy chyba w 2000 r.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.