Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Programowanie i aktywacja kluczyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154170)

sir.COLA 01-09-2020 21:42

różnice w kluczykach - programowanie
 
Witam

zagubilem kluczyk do mk4 - pozostał jeden o nr 7S7T-15K601 DB

dokupilem dwa kluczyki :
7S7T-15K601 DA
7S7T-15K601 DB

i teraz tak : nie moge zaprogramowac 2x kluczyk 7S7T-15K601 DB , żeby były jednocześnie w pamięci - czy to jest normalne??

kluczyk 1x 7S7T-15K601 DA oraz 1x 7S7T-15K601 DB wchodzi bezproblemowo.

trzech kluczyków też nie daje rady bo zawsze jeden 7S7T-15K601 DB jest jako nierozpoznany.

programowałem tak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

prosze o potwierdzenie czy nie mozna miec takich samych kluczykow - widzialem jeszcze ze sa 7S7T-15K601 DC

a nie widziałem 7S7T-15K601 DD

jezeli tak jest jak myśle to w jaki sposób zaprogramować 4 kluczyki ??


Ewentualnie proszę o info czym różnią się kluczyki 7S7T-15K601 DA /DB /DC ???

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ford galaxy 1.8 tdci 29-05-2022 10:50

Kodowanie kluczyka
 
Witam , w moim mondeo MK4 1.8 TDCi 125 2009r muszę podmienić moduł BCM ponieważ stary uległ uszkodzeniu ,w jaki sposób mogę zakodować kluczyk samemu o ile jest taka możliwość. dziękuję za pomoc z góry.

rossignoll 06-02-2024 11:54

Keyless dodanie kluczyka przedlift
 
Zgubiłem jeden z dwóch pilotów keyless i muszę zaprogramować drugi. Planuję dokupić używkę i dodać go forscanem (pacjent Mondek MK4 przedlift więc doczytałem że mogę). Pytanie tylko o nr seryjny. Mój to 7S7T15K601DB tylko o ten konkretnie ciężko, a jeśli jest, to 2 razy droższy od takiego samego, tylko z końcówką np. DC. Czy oba muszą być z dokładnie tym samym numerem? Chodzi pewnie o typ/rodzaj transpondera, ale może specjaliści się wypowiedzą na ile nr seryjny musi być zgodny z tym co mam żeby to hulało (kluczyk dał się doprogramować)

radkor 06-02-2024 17:05

Odp: Keyless dodanie kluczyka przedlift
 
Nie muszą być z tą samą ostatnią literą. Może być DC w miejsce DB. To tylko rok produkcji części. Kodowanie Forscanem z kodami In/Out.

rossignoll 06-02-2024 17:50

Odp: Keyless dodanie kluczyka przedlift
 
Cytat:

Napisał radkor (Post 3484079)
Nie muszą być z tą samą ostatnią literą. Może być DC w miejsce DB. To tylko rok produkcji części.

Bardzo dziękuję za info. Ale jakaś część nr musi być zgodna, czy tylko ten sam typ pilota? Różnice optyczne czasem są bardzo nieznaczne, np. na moim, na przycisku otwierania bagażnika nie ma znaczka "x2", a na niektórych jest. Rozumiem że mam szukać identycznego ze swoim, a nr części jak najbardziej zgodny?

tomao 07-02-2024 07:06

Odp: Keyless dodanie kluczyka przedlift
 
Najbezpieczniej taki sam kod z dowolną ostatnią literą (7S7T-15K601-Dx). Może jakieś inne też pasują, ale ja takiej wiedzy nie mam.

rossignoll 07-02-2024 07:55

Odp: Keyless dodanie kluczyka przedlift
 
Dzięki Panowie , biorę się w takim razie za szukanie

krzysztofSJZ 07-02-2024 14:43

Odp: Keyless dodanie kluczyka przedlift
 
tu masz taką podpowiedz

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rossignoll 07-02-2024 17:01

Odp: Keyless dodanie kluczyka przedlift
 
Cytat:

Napisał krzysztofSJZ (Post 3484180)
tu masz taką podpowiedz

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To widziałem, jest to jakaś podpowiedź, ale najnowsza wersja forscana (przynajmniej ta którą mam) keyless każe programować w innym module. Tak czy inaczej pilot dokupiony, zaprogramowany i działa, zostaje dociąć grot u klucznika. Forscan prowadzi za rękę, więc naprawdę trzeba się postarać żeby coś popsuć. Ale uwaga, komunikaty w czasie programowania w większości nie poddały się spolszczeniu i są po angielsku. Jeszcze raz dziękuję za rady i pomoc. Pozdrowienia dla wszystkich.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.