Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Przeciekający fabryczny szyberdach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=152098)

kaczorro89 04-05-2018 07:48

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Cześć. Podepnę się pod temat bo mam podobny problem.
Po nocnych ulewach wsiadam rano do auta i fotel kierowcy cały mokry (tylko siedzenie, oparcie mokre). Dodatkowo na gumowym dywaniku za fotelem kierowcy była niewielka kałuża wody. Reszta auta wg mnie sucha (no może delikatnie wilgotna podsufitka przy szyberdachu od strony szyby przedniej chociaż małżonka stwierdziła, że to raczej zimne jest niż wilgotne).
Szyby i szyberdach na pewno były domknięte.
Wcześniej był problem z kanalikami bo na dole się za bardzo zaginaly i woda ciekła na podłogę ale zostało to naprawione (w listopadzie zeszłego roku). Od tamtej pory ani w zimę ani inne ulewy nie było problemu z przeciekaniem.

Czy to możliwe, że jakiś syf dostał się do kanalików odpływowych szyberdachu i jakimś cudem kapało na fotel (ostatnio zrobiło się cieplej więc częściej go otwieram)?

youzeq 06-05-2018 10:44

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Witajcie ponownie.
Panowie.. Przepychanie i niby czyszczenie tych kanalików to zabieg na chwilę - krótszą lub troszkę dłuższą - ale do tematu trzeba zawsze wrócić. Jedynym sensownym rozwiązaniem, nie tylko już wg mnie, to wymiana wężyka i pozbycie się tego ****ianego zaworka na końcu. Koszty zerowe tylko trzeba pogimnastykować się troszkę z tym wkładaniem :one:
Powodzenia :-)

Marcinochal987 18-06-2018 12:19

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
A więc u mnie skończyło się wymianą uszczelki oraz ponowną regulacją szyberdachu.

Ewidentnie podczas deszczu widać było jak woda minimalnie puszcza przy uszczelce (nagrane kamerką).

ASO: uszczelka 280 zł + robocizna (koszt zbliżony do ceny uszczelki).
Czas oczekiwania na uszczelkę: tydzień
Robocizna: Kilka godzin.

Obecnie jestem na etapie obserwacji.

Edit:
kilka większych deszczy i jak na razie jest OK!

WOJTASOLO 20-07-2018 16:04

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Dziś zrobiłem ten sam manewr co kolega Kaczi w powyższym poście, ogromnie dziękuje za rady i fotki - mega pomogły, należy Ci się wielkie piwo :one:

Pawel_78 24-07-2018 09:03

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Powiedzcie jeszcze ile tego węża kupić.Rozumiem ,że lepszy jest igielitowy wzmacniany bo nie będzie się zaginął na przekroju. Średnica zewnętrzna 8mm, wewnętrzna 5mm i ładnie pasuje na króćce ??.U mnie linka zatrzymuje się na wysokości deski rozdzielczej.Chce to rozebrać raz a porządnie.
Jeszcze pytanie o tył.Czy przepychacie od dołu ,bo ja w szyberdachu nie widzę tych otworów odpływowych.Gddzie dokładnie tego szukać?

youzeq 24-07-2018 09:12

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
8 mm wewnątrz, 3 mm grubość ścianki czy na zew ok 14 mm.
Co do tyłu to są tam na pewno 2 otworki. Ja osobiście tego nie ruszyłem bo tył jest delikatnie wyżej niż przód a skoro z przodem nie mam już żadnych problemów to tyłu po prostu nie ruszyłem.

Pawel_78 24-07-2018 13:19

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Dzięki ��.Cztery metry starczą?

youzeq 24-07-2018 18:37

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Niestety nie pamiętam. Wiem że z 5m zostało mi troszkę ale ile nie wiem. Może po 2m na stronę starczy.

przemo06 04-08-2018 20:28

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Witam,

podzielę się swoimi doświadczeniami, może komuś się przydadzą:) Otóż po ostatnich dość intensywnych deszczach okazało się, że w zakrętach woda kapie mi i pasażerowi na głowę. Dodatkowo, na słupku A pokazała się mokra plama, a po bliższych oględzinach okazało się że podłoga też już jest mokra. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy w rynienkach szyberdachu przypadkiem nie stoi woda... oczywiście był jej tam nadmiar... czyli odpływ niedrożny. Pojechałem z tym do mechanika i okazało się że oba przednie wężyki były na zgięciu tak mocno załamane że nie przepuszczały wody. Wymiana na nowe załatwiła sprawę :)

PS. Mój szyberdach też delikatnie przecieka, ale z tego co czytałem to normalne zjawisko (dlatego są odpływy).

jaczo 31-08-2018 20:59

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Witam,
Mam pytanie odnośnie lokalizacji tych przednich zaworków, ponieważ dzisiaj w serwisie Ford powiedziano mi, że trzeba zdemontować deską rozdzielczą żeby do nich się dostać.
We wcześniejszych postach jest konkretnie napisane,że znajdują się koło przednich nadkoli.
Czy jest to prawda? Może ma ktoś fotki ?
Jakieś konkretne informacje.
Z góry dzięki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.