Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=133593)

domin1979 12-11-2012 21:02

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1902198)
Też się rozglądam na sąsiednie pasy i w lusterka (może nawet za bardzo ;)) ale blis mi ze dwa razy już uratował lakier...

Mi już raz :) a jestem przyzwyczajony do zaglądania przez ramię, sytuacja nietypowa. Na początku w ogóle się na to nie patrzy ale z czasem zaczyna się korzystać.

Również brałbym elektrykę foteli z pamięcią, bardzo pozytywne zaskoczenie z pochylaniem lusterek. Po przesiadce z większego SUVa parkowanie jest PROSTE.

Rob^ 12-11-2012 21:07

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał domin1979 (Post 1904649)
.... brałbym elektrykę foteli z pamięcią, bardzo pozytywne zaskoczenie z pochylaniem lusterek. Po przesiadce z większego SUVa parkowanie jest PROSTE.

Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1902198)
... blis mi ze dwa razy już uratował lakier...

Potwierdzam obie wypowiedzi ...
BLIS jeden z bardziej przydatnych dodatków a pochylanie lusterek przy cofaniu niesamowicie ułatwia manewrowanie na parkingach tuż przy krawężnikach :D

KCN 13-11-2012 10:44

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał azerty11 (Post 1904426)
Mam jeszcze pytanie do Was.
Czy przy pełnej elektryce fotel kierowcy jest wyżej w najniższym położeniu niż w wersji z manualnej regulacji?

Pozdrawiam

Z tego co wiem w wersji Platinium siedzenie kierowcy posiada elektryke gora/dol w standardzie, u mnie wlasnie tak jest i przy skorze moje pierwsze wrazenia byly niezbyt pozytywne, patrz:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wczesniej jezdzilem z manulana wersja i tego problemu nie bylo (nie bylo tez dachu szklanego).....wiec wydaje mi sie ze przy manulanym ustawianiu fotel jest nizej....ale to tylko moje odczucie nie sprawdzone pomiarami.

...do tego dochodzi wrazenie siedzenia na krzesle (po leonie bedziesz to czul mocno)...ale po 4 tys. km zaczyna mi sie podobac ta pozycja.

azerty11 13-11-2012 12:14

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał Rob^ (Post 1904657)
Potwierdzam obie wypowiedzi ...
BLIS jeden z bardziej przydatnych dodatków a pochylanie lusterek przy cofaniu niesamowicie ułatwia manewrowanie na parkingach tuż przy krawężnikach :D

Czyli , jeżeli nie wezme pełnej regulacji foteli , pochylania lusterek nie będzie?

RafałB 13-11-2012 12:19

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał azerty11 (Post 1904918)
Czyli , jeżeli nie wezme pełnej regulacji foteli , pochylania lusterek nie będzie?

Bez pamięci foteli NIE BĘDZIE pochylania...

Rob^ 13-11-2012 12:21

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
wg konfiguratora forda:

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku BLIS 2000 zł
zawiera elektrycznie składane lusterka z lampkami doświetlającymi podłoże.


Więc to chyba nie da się rozdzielnie ... ale obie funkcje są przydatne.

azerty11 13-11-2012 12:26

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał KCN (Post 1904862)
Z tego co wiem w wersji Platinium siedzenie kierowcy posiada elektryke gora/dol w standardzie, u mnie wlasnie tak jest i przy skorze moje pierwsze wrazenia byly niezbyt pozytywne, patrz:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wczesniej jezdzilem z manulana wersja i tego problemu nie bylo (nie bylo tez dachu szklanego).....wiec wydaje mi sie ze przy manulanym ustawianiu fotel jest nizej....ale to tylko moje odczucie nie sprawdzone pomiarami.

...do tego dochodzi wrazenie siedzenia na krzesle (po leonie bedziesz to czul mocno)...ale po 4 tys. km zaczyna mi sie podobac ta pozycja.

Regulacja wysokości el góra/dół jest oczywiście. (myślałem , że przy pełnej elektryce fotel kierowcy można ustawić wyżej w najniższym położeniu)

A jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy to testowałem s-max-a jeżdząć na codzień Insignią 2.0 Turbo 4x4 automat i po przejażdzce tym autem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] s-max naprawdę zaczął mi się podobać(jak również pozycja za kierownicą i wielkość auta, której prowadząc nie czuć np w porównaniu do nowej Alhambry.)

Bump:
Cytat:

Napisał Rob^ (Post 1904926)
wg konfiguratora forda:

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku BLIS 2000 zł
zawiera elektrycznie składane lusterka z lampkami doświetlającymi podłoże.


Więc to chyba nie da się rozdzielnie ... ale obie funkcje są przydatne.

Mam już składane lusterka w którymś z pakietów.
Jak rozumiem mimo tego pochylanych bez pełnej elektryki foteli nie będzie?

I jeszcze pytanie czy warto dopłacać do Systemu kontroli pasa ruchu LDW (w pakiecie z bliss-em kosztuje 800zł)

KCN 13-11-2012 13:59

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał azerty11 (Post 1904930)
Regulacja wysokości el góra/dół jest oczywiście. (myślałem , że przy pełnej elektryce fotel kierowcy można ustawić wyżej w najniższym położeniu)

...mozna wyzej w najnizszym polozeniu :shock: ...nie rozumiem, chyba nizej przy elektryce w najnizszym polozeniu....choc logicznie mylslac elektryka cos tam zabiera i najnizej bedzie przy manualnym ustawieniu wysokosci (brak silniczkow, prowadnic i takich tam)

Cytat:

Napisał azerty11 (Post 1904930)
Jak rozumiem mimo tego pochylanych bez pełnej elektryki foteli nie będzie?

...nie bedzie, przed chwila sprawdzilem tzn wsteczny ustawienie manualne w dol, pozniej bieg do przodu i brak powrotu na stan przed wrzuceniem wstecznego. Jesli chodzi o mnie, to ten system w Voyagerze bardzo mnie draznil, musialem sie schylac zeby widziec wiecej niz tylne kolo samochodu...

Cytat:

Napisał azerty11 (Post 1904930)
Mam już składane lusterka w którymś z pakietów.

...tu chcialem Cie ewentualnie ostrzec jak ostrzezono mnie :), tzn, jesli wybierzesz dwa pakiety o takim samym skladniku (np: czujniki cofania, czy Twoje skladane lusterka), to chociaz w konfiguratorze uda Ci sie wbic, to w rzeczywistosci podobno nie da sie takiego samochodu wyprodukowac i automatycznie jest jeden pakiet odrzucany. Jesli nie dotrze do Ciebie ta informacja to zwyczajnie dostarcza Ci auto pozbawione jakiegos pakietu. Jeden ze sprzedajacych tak mi ta sprawe wyuszczyl popierajac dowodem ze musieli klienta ulagodzic wielkim rabatem bo nie dostal tego czego oczekiwal :)...takze x2 skladanych lusterek z pakietow nie mozesz miec...ja w ten sposob musialem zamowic osobno felgi i przyciemniane szyby.





I

stratford 13-11-2012 19:05

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Panowie do EcoBoosta 2.0T paliwo 95 czy 98 octan?

Zoltyy 13-11-2012 19:21

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Tzw. min 95.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.