Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129419)

dikileiden 02-03-2013 11:11

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Zaworki doszły , dziś wymiana .

RafałB 02-03-2013 11:32

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Ja dziś też miałem wymieniać ale mechanior nie ma czasu i najwcześniej po niedzieli to zrobie..

Dikileiden daj znać czy u Ciebie też ok po wymianie i jak poszła sama wymiana...

dikileiden 02-03-2013 16:16

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
No i po , powiem tak - już nie buczy , nie sprawdzałem auta na trasie tak ze nie wiem czy jest różnica w pracy silnika(turbiny), wymiana zaworków 10 minut , na pewno lepiej jak się wyciągnie puszkę filtra powietrza , wtedy jest super dostęp do zaworków . Trochę się zdenerwowałem przy wkładaniu z powrotem puszki filtra . Sama wymiana zaworków super prosta.

RafałB 03-03-2013 09:42

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Cytat:

Napisał dikileiden (Post 1967921)
No i po , powiem tak - już nie buczy ,wymiana zaworków 10 minut , .

No i fajnie,więc warto było kupić.Jak tylko czas pozwoli,biere sie za temat z mechaniorem na dniach też...

dikileiden 03-03-2013 23:33

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Panowie , nie jestem pewien ale dziś trochę testowałem auto po wymianie i nie ma tego wciśnięcia w fotel przy szybkim naciśnięciu gazu np. na dwójce , wcześniej czuć było takie szarpnięcie i moment ''wciśnięcia w siedzenie'' . Teraz po wymianie nie ma szarpnięcia tylko jest płynne przyspieszanie , coś jakby zmulenie , czy to może mieć związek z wymianą?

RafałB 05-03-2013 08:20

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
No i ja po wymianie 2 zaworków...10min dla średniego mechanika,bez kłopotów.Nic nie buczy,ale i ostatnio nie buczało więc ... szarpanie sprawdzam i chyba ustało przy 2.000obr/min,osiagi chyba takie jak były albo ciut lepsze z miejsca... ;)

MAG 05-03-2013 10:01

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1969446)
... szarpanie sprawdzam i chyba ustało przy 2.000obr/min ...

Keep me posted about it ;)

Jesli sie potwierdzi, ze szarpanie ustalo, to zamowie te zaworki i przy okazji Wielkanocnego przyjazdu do Gdanska je wymienie ...

jvc 05-03-2013 10:18

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1969446)
No i ja po wymianie 2 zaworków...10min dla średniego mechanika

Wychodzi na to że w S-maxie jest lepszy dostęp do tych zaworków niż w mondeo

RafałB 05-03-2013 10:52

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 1969492)

Jesli sie potwierdzi, ze szarpanie ustalo, to zamowie te zaworki ...

U mnie szarpało baaaardzo rzadko ale wczoraj przed wymianą to czułem,dziś nie...jak zacznie szarpać to napisze ;)
Cytat:

Napisał jvc (Post 1969498)
Wychodzi na to że w S-maxie jest lepszy dostęp do tych zaworków niż w mondeo

No nie wiem...przecież pod maską jest chyba dokładnie to samo jak ten sam motor...
Fakt,że poluzował obudowe filtra powietrza...

Yakac 09-04-2013 19:51

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Odnośnie mojego problemu - byłem dzisiaj w serwisie na planowej wymianie tego co buczało u mnie czyli jakiegoś silniczka klimatyzacji. Nie wiem dokładnie jakiego bo nie dopytywałem, ale najważniejsze, że pomogło i w aucie błoga cisza. Wreszcie!!

Jak stwierdzili panowie z serwisu włożyli mi taki z najnoweszej wersji, poprawiony, bo te starsze czasami buczały. Spotkaliście się z tym buczeniem. Może u was buczy tylko nie zwracacie uwagi? Albo ja byłem przeczulony ;)

Tak czy owak - teraz nie buczy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.