Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie działa klima (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129413)

Tom303 15-07-2012 18:50

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał greegi (Post 1827855)
Tak w kwestii ustalenia szczegółów...
Klima włączona = wentylator włączony (zawsze)?

Czy włącza się on ja ma potrzebę?

Dopiero niedawno sprawdzilem jak to jest i otoz u mnie, na zimnym silniku po zalaczeniu klimy ten wentylator wlacza sie do razu, tylko ze na malych obrotach i przy silniku diesla wogole go nie slychac (nawet stojac przy otwartej masce). Natomiast jak wylaczylem klime, to po paru sekundach wentylator sie wylaczyl. Na rozgrzanym silniku daje odpowiednio na wieksze obroty.
W sumie tak samo mam w mondeo, tylko ze przy silnku 3.0 V6 wentylator slysze nawet w srodku auta ;)

Jestem po urlopie w Chorwacji i naprawiona wczesniej klima (opisywany problem z niesprawnym wentylatorem) dzialala bez zarzutow :)

MAG 27-07-2012 07:18

Odp: Nie działa klima
 
No i niestety i ja miałem "przygodę" z zaprzestaniem współpracy przez klime w moim eSiu.

Wszystkie elementy układanki pasowały do tego co tutaj kilka osób pisało, no i wczoraj znajomy elektryk zreaktywował mi uszkodzoną wiązkę i klima znowu działa.

btw - u mnie był bład P0691 - zwarcie do masy wentylatora

simon_c 03-08-2012 11:33

Odp: Nie działa klima
 
No to ja też miałem przygodę jak @Tom303 i @Radek S-MAX. Wystrzał dymu spod maski, nie działająca klima i błąd na komputerze. U mnie też problemem był wentylator chłodnicy a dokładnie zużyte szczotki. Po wymianie szczotek wszystko jest ok (największy problem był z wyciągnięciem wentylatora spod maski :570:).

domadm 03-08-2012 12:08

Odp: Nie działa klima
 
Przeraża mnie, że głupie szczotki zużywają się w ciągu kilku lat... z czego oni to robią? Przecież to powinno być wieczne.

Slartibartfast 03-08-2012 16:09

Odp: Nie działa klima
 
Nie kupowałeś nigdy chińskiej wiertarki za 30zł? W komplecie od razu dawali zapasowe szczotki. W fordzie pewnie ten sam materiał...

PPiotrek 04-08-2013 14:51

Odp: Nie działa klima
 
U mnie padła klima, a raczej wiatrak. Raz chodzi, raz nie. Generalnie magic orzekł - wymiana wiatraka. Na allegro są używki za 400-500 zł. Pytanie czy iść w sam wiatrak, czy wiatrak z modułem, a może tylko moduł?

Kolejne pytanie: u mnie nr wiatraka to 6G91-8C607-M, na allegro znalazłem 6G91-8C607-PE. Czy jest jakaś różnica pomiędzy ta literką "M", a literkami "PE"? Sprzedawca przy tym oznaczonym literka PE pisze, że do s-maxa.

I ostatnia rzecz, czy w warunkach garażowych jestem w stanie zrobić podmiankę tego wiatraka? Generalnie do wypięcia i wpięcia są dwie wtyczki i kwestia wsunięcia w uchwyty. Z góry da się to zrobić? Co należy zdemontować? Pokrywę silnika, reflektory, co jeszcze? I jak rozpiąć te zatyczki, wtyczki?

Jim 04-08-2013 21:09

Odp: Nie działa klima
 
PPiotrek odnośnie twojego wiatraka.
W tym roku miałem powtórkę z rozrywki czyli klima przestawała działać akurat w największy upał w korku w Wawie. POjechałem do ASO z reklamacja bo w końcu naprawiali klimę rok temu. Ale tym razem był to inny kabelek do wiatraka przez co raz łączył raz nie i klima raz chłodziła raz nie mimo że niby była włączona.
Wiatrak w Maxiu ma ponoć dwa biegi u mnie nie było drugiego.
Także z tymi wiązkami w SMaxie to jakaś paranoja :mad:. Jak znajdę chwilę czasu to może powymieniam niektóre przewody w tej wiązce bo takie łatanie to na długo nie starczy pewnie.
Podsumowując u Ciebie też może to być wiązka do wiatraka a nie sam wiatrak.
Pozdrawiam i powodzenie
Jim

PPiotrek 05-08-2013 04:48

Odp: Nie działa klima
 
JIM, nie wykluczone, że masz rację. Bo z tym magickiem, a raczej wiatrakiem to było tak. W piątek byłem w trasie ponad 400 km. Po ok. 300 km zatrzymałem się na pół godziny. Jak ruszyłem w dalszą drogę to zauważyłem, że bucha ciepłe powietrze. Pomyślałem brak czynnika. Na miejscu poszukałem człowieka, który mi to napełni. Miejscowy mówi, że skoro napełniałem w maju 2012, to dziwne, że nie ma już teraz i zaczął szukać nieszczelności. Nieszczelności brak. Napełnił, choć mówi, że trochę gazu nadal mam. Odpalamy, samochód, powiew chłodu i nagle d... Wtedy Pan się wziął na ambicję, zaczął szukać, wykluczać (test ciśnienia, sprzęgiełko sprężarki) i doszedł, ze wiatrak.

Jak mu przywalił, to ten zaczął działać. I tak działał przez drugą połowę piątku, sobotę i wczoraj w drodze powrotnej przez ok. 300 km. A potem w największy upał padło...

Wczoraj wieczorem zszedłem do tego samochodu, odpaliłem, wiatrak stoi w miejscu. Następnie dwa razy rozpiąłem łączenie, pogmerałem kablami na dole, odpalam samochód - wiatrak działa. Zobaczymy co będzie dzisiaj rano.

Zatem może faktycznie to jest kwestia połączeń. Raczej stawiałbym na te dwa kabelki (bodajże czarny i czerwony) idące od modułu, do samego wirnika.

p.s. rano odpalił bez problemu, ale jadąc cały czas czekałem na to, kiedy przestanie działać (nie przestał)... :)

PPiotrek 14-03-2014 08:11

Odp: Nie działa klima
 
Szanowni Forumowicze,

odgrzewam temat... Zobiło się cieplej i z klimą znowu słabo - jako taki chłód pojawia się dopiero przy położeniu LO.
Wiatrak działa, czynnik uzupełniany w sierpniu 2013, zatem co jest przyczyną? Nieszczelnośc na przewodach?

tombalt 14-03-2014 08:22

Czy aby napewno uważasz, że klimatyzacja nie działa? Smax nie ma ani dobrego ogrzewania ani chłodzenia. Może różnica temperatur między autem a powietrzem jest niewielka i jest to Twoje subiektywne odczucie?

skrobnięte na ONE X


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.