Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Opinie użytkowników na temat Millers oil (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=205145)

valhalem 21-12-2016 11:49

Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil
 
Ja wymieniłem Castrola na Millersa po 18k ,
moim zdaniem samochód zaczął pracować dużo ciszej szczególnie przy starcie po nocce. Definitywnie czuć mniejsze obciążenie silnika w niższych zakresach obrotowych.
Jakby nawet zbierał się lepiej ;)

Jednak 18k po mieście to imo za długo, tym razem była zmiana po 18, następną wymianę planuje już po 15k.

Mam bardzo pozytywne odczucia po zmianie na Millersa u mnei dokladnie 5w30 ee longlife eco acea,a5/b5 api sl,cf

kumpel Fordzika 22-12-2016 14:34

Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil
 
Cytat:

Napisał radekrogo (Post 2712637)
No i wymieniłem i się zdziwiłem. Amatorski pomiar ale wyłapał różnice 1 dB na zimnym na korzyść Mootula. No i turbo wcześniej tak jakby było wyraźnie słyszalne to zamilkło.

Dziś z lenistwa i zmęczeniem szukaniem oleju którego nie chcieli mi sprzedać marki nad marki prawdziwie syntetycznego ;) kupiłem i zalałem zwykły MOTUL SPECYFIC 5W30 913 D Silniczek ma dopiero 35.000 km przebiegu pracuje bardzo ładnie na tym świeżym i chyba bardzo zwykłym Motulu. Mechanik rzekł Panie opakowania są tylko inne, a w środku w każdym taki sam olej z tej samej fabryki :). Jakiegoś odniesienia do poprzedniej pracy silnika nie mam, bo i jak mieć. Zobaczymy przy mrozach, start rozruch zagadnienie najważniejsze. -10 stC mam dziś w nocy, sprawdzimy :)
Castrol, czy to ta Formula 1 który był zalewany w serwisie firmowym poszedł do kanału. Dawno temu lubiłem Castrola :)

zombie6 22-12-2016 17:21

Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil
 
Cytat:

Napisał valhalem (Post 2714249)
Ja wymieniłem Castrola na Millersa po 18k ,
moim zdaniem samochód zaczął pracować dużo ciszej szczególnie przy starcie po nocce. Definitywnie czuć mniejsze obciążenie silnika w niższych zakresach obrotowych.
Jakby nawet zbierał się lepiej ;)

Jednak 18k po mieście to imo za długo, tym razem była zmiana po 18, następną wymianę planuje już po 15k.

Mam bardzo pozytywne odczucia po zmianie na Millersa u mnei dokladnie 5w30 ee longlife eco acea,a5/b5 api sl,cf

:one::one::one:
Kabareton :mrgreen: , zawsze jak wymienisz olej subiektywnie jest lepiej, jakby to był Castrol, byłoby identycznie, tu dodatkowo jeszcze działa magia marki - Millers brzmi dumnie i znawcy sieciowi rekomendują :lol:
Nawet po umyciu samochód subiektywnie lepiej się zbiera i ciszej jedzie...a co dopiero po zmianie przepracowanego oleju na świeży...

valhalem 23-12-2016 08:55

Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil
 
Cytat:

Napisał zombie6 (Post 2714766)
:one::one::one:
Kabareton , zawsze jak wymienisz olej subiektywnie jest lepiej, jakby to był Castrol, byłoby identycznie, tu dodatkowo jeszcze działa magia marki - Millers brzmi dumnie i znawcy sieciowi rekomendują

Było by? Bo miałem już dwa ostatnie razy Castrola i nie wydaje mi się ... ( szczegolnie chodzi o poranne starty )
Zaznaczam, że nie mam przebiegu 40tys km a 150km i dla własnego wewnętrznego szczęścia i spokoju wole wydać ze 8 zł drożej za litr ( nawet jeśli to placebo )

a zakończę swoją wypowiedż cytatem użytkownika z innego forum ;)

"PS. jak to w dyskusjach o oleju silnikowym bywa zapewne za chwilę okaże się, że leję nie taki olej jak trzeba, w sumie wszystko źle i przez to mogę spodziewać się sporych problemów z silnikiem w ciągu najbliższych 5 tys. km ;)"

kumpel Fordzika 23-12-2016 12:55

Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil
 
Cytat:

Napisał valhalem (Post 2714991)
"PS. jak to w dyskusjach o oleju silnikowym bywa zapewne za chwilę okaże się, że leję nie taki olej jak trzeba, w sumie wszystko źle i przez to mogę spodziewać się sporych problemów z silnikiem w ciągu najbliższych 5 tys. km "

zmienił bym na 500 tys km :)

Cytat:

Napisał valhalem (Post 2714249)
Ja wymieniłem Castrola na Millersa po 18k ,
moim zdaniem samochód zaczął pracować dużo ciszej szczególnie przy starcie po nocce. Definitywnie czuć mniejsze obciążenie silnika w niższych zakresach obrotowych.

To się chyba nie ma co dziwić i tego Milersa jakoś specjalnie chołubić, choć zapewne olej dobry jest.
Olej po 18 tys km przebiegu raczej bankowo zużyty jest :( świeżynka ma inne właściwości i to może być słychać uchem. Ja spuściłem formułę która w silniku przejechała równe 4990 km :) Zalałem MOTULA Specyfic 5W30 i silnik dalej ładnie, lekko pracuje, bo ta castrolowa Formula zużyta jeszcze raczej nie była. Wydaje się, że na Motulu łatwiejszy rozruch na mrozie (-6 st C miałem) i pierwsze sekundy pracy silnika jakby spokojniejsze, miększe, ale wiadomo olej jest nówka :)

zombie6 23-12-2016 16:01

Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil
 
Cytat:

Napisał valhalem (Post 2714991)
Było by? Bo miałem już dwa ostatnie razy Castrola i nie wydaje mi się ... ( szczegolnie chodzi o poranne starty )
Zaznaczam, że nie mam przebiegu 40tys km a 150km i dla własnego wewnętrznego szczęścia i spokoju wole wydać ze 8 zł drożej za litr ( nawet jeśli to placebo )

a zakończę swoją wypowiedż cytatem użytkownika z innego forum ;)

"PS. jak to w dyskusjach o oleju silnikowym bywa zapewne za chwilę okaże się, że leję nie taki olej jak trzeba, w sumie wszystko źle i przez to mogę spodziewać się sporych problemów z silnikiem w ciągu najbliższych 5 tys. km ;)"

Do porannych startów to najlepszy jest 5W20 akurat.....a co do tych rzeczy to nie takie rzeczy słyszą audiofile....do czau ślepego testu :one: A olej lejesz ok, jak każdy inny, który spełnia normy producenta auta....

valhalem 24-12-2016 21:08

Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil
 
Cytat:

Napisał zombie6 (Post 2715104)
A olej lejesz ok, jak każdy inny, który spełnia normy producenta auta....

Castrol tez spełnia a jednak podczas pracy na ssaniu jakoś tak miekko nie pracował ...

zombie6 25-12-2016 11:14

Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil
 
To ciekawe, bo mój pracuje niezależnie od marki oleju.....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.