Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jakie tarcze hamulcowe i klocki? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128254)

MAG 26-09-2012 17:53

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1881722)
... Klocki i tarcze (od Ciebie oczywiście ;) ) ...

Ja też czekam na zestaw od Pawła - u mnie będzie komplet Zimmermanna - jeździłem na takim w Mondeo i byłem zadowolony, więc powtarzam go i w S-Maxie ... :)

lemon 10-02-2013 22:51

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Jutro montaz kompletu tarcz i klockow ATE - klocki ATE ceramic. Zobaczymy jak beda sie sprawowac w stosunku do oryginalow. Zestaw oczywiscie od Pawla.

mlynooo 11-02-2013 11:36

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Witam. Muszę wymienić tarcze i klocki tył i przód w moim S-maxie (2.0tdi 2007r). Czy wiecie gdzie można kupić taki zestaw za rozsądne pieniądze.

Zastanawiam się nad Boshem ale w serwisie krzyczą mi 1600 zł za komplet + wymiana ;/
Na allegro jest taki sam zestaw za 1000 zł, pytanie czy oryginalny?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A jak zapytałem się o ate ceramiki to miły pan mi powiedział "oooo panie to już tysiące " ;/ a na allegro jest za 1300zł komplet, pytanie czy oryginalny?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Poleci mi ktoś jakiś rozsądny zestaw w sprawdzonym sklepie ? Potrzebuję to w sumie na już więc proszę o jakąś szybką odpowiedź.

pozdrawiam

lemon 11-02-2013 11:45

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Kolego mlynooo,

jesli chcesz kupic oryginaly to pisz do Pawla z brakeparts.pl

mlynooo 11-02-2013 17:39

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
dobra, zamówione, zimmerman + ebc green z brakeparts.pl ;]

mizgal 11-02-2013 19:17

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Cytat:

Napisał pieszy (Post 1870598)
(...) Żyjemy w czasach, kiedy nawet w sklepach Apple możem się natknąć na podróbki iPhonów.

przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać: a gdzie kolega widział takie coś? Bo jeśli tak samo chwalimy Brembo, jak przytaczamy fakty, to może być słabiutko...

pozdrawiam,

Marcin

urbanator 15-02-2013 16:22

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Witam,
Właśnie montuję zestaw Zimm + ATE ceramik zakupiony u Pawła ( a jakże :D ).
Ciekawi mnie dlaczego na tarczach jest otwór do przykręcenia tarczy do piasty, a w samej piaście otworu brak :/
Pytanie, czy ta tarcza tak ma sobie "pływać" na tej piaście? Tzn, wiem że ona będzie dokręcona razem z kołem, ale dziwnie jakoś tak...no moim zdaniem nijak się to ma do sprawdzenia bicia tarczy na piaście zegarem.

Pozdrawiam

PS.( godzina walki z zapieczonymi śrubami od zacisku- brrrrr)

Zrobione. drugie koło zajęło mi pół godziny.

lemon 17-02-2013 22:26

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Przejechalem jakies 500km na zestawie ATE i musze przyznac ne hamulce sa ostrzejsze w stosunku do Fordowskich Motocraftow nawet jak nie sa rozgrzane.
Poki co jestem zadowolony z wyboru.

dikileiden 27-02-2013 09:28

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Panowie , mam pytanie jakie tarcze-rozmiar podchodzą do 2.2 TDCi - 2.5 V6 , zastanawiam się nad wymianą zacisków i tarcz na większe z mocniejszych wersji , czy te zaciski z focusa st to są te same co w s max i galaxy 2.2 TDCi lub 2.5 V6 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MAG 27-02-2013 09:42

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Abstrac***ąc od tego, że ten silnik 2,5 to nie jest V6 tylko R5 (rzedowa piatka z turbo), to sa to zaciski z Foki ST, które pasuja p&p do Mondeo MkIII i kilku modeli Volvo (wersje D5 i T6), ale nie podejda one (na 99,9%) do S-Max'a/Galaxy czy też Mondeo MkIV.
btw - tarcze do tych zacisków sa 320mm

Jeśli chcesz większe tarcze, to zamontuj zaciski z S-Max'a 2,5T (pasują p&p) bo z tego co pamiętam, te do 2,2TDCI tylko przez krótki czas dawali takie same, a potem zaczęli zakładać takie jak w zwykłych 2,0TDCI (ale głowy za to sobie uciąc nie dam g:P)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.