Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Escape - Kuga USA] Różnice pomiędzy wersją EU a USA (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290236)

Dexiorr 26-03-2021 14:37

Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA
 
Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na dobranie prawidłowego modelu klocków hamulcowych do Escape 2,5 2017r.?
Na stronie Brembo wychodzą inne niż na ATE i np. na intercarsie.
W katalogu USA( CV6Z-2001-L,DG9Z-2200-F) znalazłem oznaczenia które są w opisach przedmiotów na allegro ale rozmiarami różnią się od dobranych na polskich stronach producentów.
Jak to ugryźć?

szafi88 22-04-2021 16:00

Escape 2014r czy pasuja części od Kugi
 
Witam orientuje się ktoś jak to wygląda z częściami czy części od kugi pasują? Potrzebuje napinacz paska klinowego i jakoś u mnie w mieście nie potrafią mi go znaleźć bo po Vin nic mnie wyskakuje...

Danilowski 28-04-2021 09:01

Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA
 
1 załącznik(i)
Może komuś będzie potrzebne
Rozpiska gniazda C134
Wiązka zderzaka przód Kuga/Escape

Tomi999 04-05-2021 16:50

Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA
 
Mam pytanie dotyczące zmiany map silnika na europejskie. Ma to być spowodowane tym, że w usa jest paliwo 86 oktawowe w Europie mamy 95. Czy ktoś z Was zmieniał mapy? Jakie są różnice eksploatacyjne? Np. Spalanie, mos, subiektywne odczucia z jazdy.

tedi_k 04-05-2021 18:08

Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA
 
Cytat:

Napisał Tomi999 (Post 3340467)
Mam pytanie dotyczące zmiany map silnika na europejskie. ....

Nie wiem co Kolega rozumie pod tym sformułowaniem.
Nie jest wykonalne wgranie europejskiego oprogramowania sterownika silnika (PCM) do auta USA. Nie da się tak "spreparowanego" auta uruchomić...:569:

Tomi999 04-05-2021 20:31

Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3340499)
Nie wiem co Kolega rozumie pod tym sformułowaniem.
Nie jest wykonalne wgranie europejskiego oprogramowania sterownika silnika (PCM) do auta USA. Nie da się tak "spreparowanego" auta uruchomić...:569:

Z tego zdaję sobie sprawę. Wiem, że sterowniki PCM są inne. Słyszałem że w autach z usa trzeba/warto zmienić mapy czyli zrobić taki powiedzmy sobie tuning lub raczej strojenie silnika pod europejskie paliwo. Czy ktoś się z tym spotkał?

mako142 15-05-2021 13:45

Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA
 
Witajcie, czy wymieniał ktoś tylne tarcze i klocki w Fordzie Escape (ja mam rok 2017). Czy pasują jakieś części do Forda Kugi? Jeżeli tak to gdzie i jakie kupić?
Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam.

Abrakan 18-05-2021 14:19

Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA
 
Mój samochód dopłynął i mogę cos bliżej powiedzieć na temat różnic. Lampy tylne są identyczne jak EU. Blachy i zawieszenie to samo co Kuga. Lampy przód i tak były do wymiany. Przestawienie z mil/h na km/h z poziomu menu. Reszta jeszcze czeka na adaptacje.

Forest27 20-05-2021 16:17

Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA
 
Nie chce zakładać nowego tematu, a tu też będzie pasowało, tak więc:
czy do ESCAPE zamawiacie w urzędzie małe tablice, czy kupujecie jakieś podkładki, przejściówki, ramki do polskich tablic żeby pasowały pod otwory montażowe?
Jeżeli kupujecie to ewentualnie gdzie, bo wiadomo na rynku masa tandety i nie chciał bym przez kiepskie plastiki tablicy zgubić.

Danilowski 20-05-2021 17:25

Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA
 
A do jakich pojazdów są małe tablice?
Bierz normalne , a za tych co złożyli fałszywe oświadczenie w urzedzie powinni się wziąść i porządnie tyłki przetrzepać


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.