Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81389)

tlopuc 28-03-2010 09:39

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Odświeżę temat i ponowię pytanie.
Ma ktoś stare niepotrzebne koło do sprzedaży?
Spróbuję z niego zrobić lite koło i zobaczymy czy to coś pomoże.

krzyszto1976 28-03-2010 11:12

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Witam i życzę powodzenia ale sądzę że stracisz tylko czas. Próbowałem ja coś takiego zrobić i po wyjęciu koła zespawałem je na sztywno i było jeszcze gorzej. Wniosek jest prosty ten tłumik drgań musi być!!!

tlopuc 28-03-2010 16:56

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
krzyszto1976 możesz powiedzieć coś więcej, jak zachowywał się układ paska klinowego z zespawanym kołem?

krzyszto1976 29-03-2010 21:29

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Tak mogę. Pasek jeszcze bardziej drżał.

tlopuc 30-03-2010 09:20

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Sprawdziłeś czy koło było równo zespawane? Chodzi mi o to czy bieżnia paska chodziła równo.
U mnie jak spojrzę na rolkę od alternatora to kręci się równiutko, nie widać żadnych drgań. Natomiast koło wału gołym okiem widać, że nie kręci się równo i to wprowadza napinacz i pasek w wibracje. Jeżeli u Ciebie koło chodziło idealnie równo to dlaczego pasek drży?

jarkmerk 30-03-2010 11:24

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Cytat:

Napisał tlopuc (Post 1400559)
Sprawdziłeś czy koło było równo zespawane? Chodzi mi o to czy bieżnia paska chodziła równo.
U mnie jak spojrzę na rolkę od alternatora to kręci się równiutko, nie widać żadnych drgań. Natomiast koło wału gołym okiem widać, że nie kręci się równo i to wprowadza napinacz i pasek w wibracje. Jeżeli u Ciebie koło chodziło idealnie równo to dlaczego pasek drży?

Witam piszecie ze koło wału nie kręci się równo to może wymienić i to wprowadza napinacz i pasek w wibracje to wymiana koła może pomoże co wy na to ?

tlopuc 30-03-2010 13:00

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Wymiana prawdopodobnie by pomogła. Ale my nie o tym tu rozmawiamy. Chodzi nam o to czy można zastosować sztywne koło pasowe zamiast tego z tłumikiem drgań.

Markbroda1 30-03-2010 18:11

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Witam!Możesz zespawać koło dwumasy ale MUSISZ założyć na alternator koło od bodajże citroena które pasuje bez przeróbek.Jest to koło dwumasowe ale montowane na alternator ,poszukaj na forum jest to dokładnie opisane ,nie można jeździć bez tłumika drgań bo coś ci się w końcu rozsypie .Zastanów się jak działa alternator to zrozumiesz dlaczego pasek drga ,nie chce mi sie wyjaśniać ale podczas jednego obrotu alternatora nastąpuje kilka napięć i zluzowań paska i właśnie ta dwumasa +napinacz(sam amortyzartor jest identyczny jak w 3ltrowych francuzkich silnikach i kosztuje 200 wiem bo wymieniłem mozna tak zrobić jak resztę masz sprawną)powodują że pasek nie trzepie się jak dziewica na dyskotece.Konstrukcja Forda jest przedpotopowa niestety i bardzo awaryjna ,bardzo dobrze rozwiązał to np woldzwagen.Polecam forum bo tam naprawdę można o tym wszystkim poczytać.

tlopuc 30-03-2010 21:12

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Jeżeli twierdzisz, że alternator jest winowajcą powstających drgań, być może masz rację ja nie wgłębiałem się w temat aż tak bardzo. Zastanawia mnie tylko jedno,że wiele silników nie ma takich kół z tłumikiem drgań ani na wale korbowym ani na alternatorze i jest ok.

Markbroda1 30-03-2010 21:48

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Niestety problem polega na tym że większość ma, tylko to koło jest rolką alternatora i większosc ludzi nie wie że to właśnie, tłumi drgania .Niestety ford w tym silniku zastosował rozwiazanie z innej epoki ,niestety.Poza tym dzwięki które słychać przy 750 obrotach w większości przypadków pochodzą od wybitych tulejek metalowo gumowych w amortyzatorze,a te luzy z koleji po pewnym czasie wykańczają małą dwumase.U mnie koło było OK wytoczyłem z ebonitu tulejki i niestety wytrzymało 2000km.Kupiłem amortyzator i uspokoiło sie ale po moich eksperymentach mogę powiedzieć to co mówi większość :Wymienić komplet.Ja się naszarpałem a i tak efekt do końca nie był OK.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.