Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Dołożenie kamery cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242369)

Filon69 01-10-2016 11:19

Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2
 
Cytat:

Napisał elucidate (Post 2667878)
Rozumiem, kamerkę juz namierzylem. Co do wiazki i jej pinow, czy to cos takiego? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To jest wiązka kokpitu, ja taką kupiłem właśnie na części, tj.na Piny... Wprawdzie z niej potrzebne są tylko trzy Piny, dwa do wyświetlacza Sync (takie nietypowe ) i jeden do BCM 'a, typowe.

MariuszFF78 03-10-2016 09:41

Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2
 
Witam. Troche nie w temacie, ale czytajac posty mysle, ze koledzy maja praktyke w demontazu plastików z panelu srodkowego, a konkretnie obudowy ekranu 8 calowego. Dostalem schemat rysunkowuy, ale nie wiele mi to daje, bo jest strach, ze cos peknie. Moze ktos z kolegów opisze łopatologicznie jak zdemontowac taki panel, jakich narzedzi uzyc, zeby nic nie polamac. Z góry dziekuje

Filon69 05-10-2016 21:55

Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2
 
Cytat:

Napisał MariuszFF78 (Post 2668820)
Witam. Troche nie w temacie, ale czytajac posty mysle, ze koledzy maja praktyke w demontazu plastików z panelu srodkowego, a konkretnie obudowy ekranu 8 calowego. Dostalem schemat rysunkowuy, ale nie wiele mi to daje, bo jest strach, ze cos peknie. Moze ktos z kolegów opisze łopatologicznie jak zdemontowac taki panel, jakich narzedzi uzyc, zeby nic nie polamac. Z góry dziekuje

Ja próbowałem ze spokojem, z wyczuciem - ciężko dokładnie powiedzieć jak "ciągnąć" by nie pękło :-) Ja zacząłem od podważenia tego plastiku bezpośrednio nad panelem klimatyzacji (tego co jest od dołu - "pod radiem"). On kryje tylko śruby od całego panelu SYNC`a.
Później zacząłem podważać ten lakierowany element otaczający całą konsolę - zacząłem od prawej, od schowka, tam jest łączony ten element z dwóch. Tego bliżej schowka nie trzeba wyjmować w całości... Ogólnie podważałem plastikowymi narzędziami (mam taki zestaw do demontażu plastików), kartami płatniczymi, kostką do gitary :-) różnie... złotego środka nie ma, choć niektórzy piszą, że warto to robić jak jest ciepło, najlepiej w słońcu, bo plastiki stają się bardziej "giętkie" i nie pękają tak łatwo :-)

MariuszFF78 06-10-2016 08:06

Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2
 
Aby zdemontowac ten panel wokol ekranu, trzeba demontowac plastiki otaczajace dzwignie zmiany biegów?. Jak odkreci sie sruby te ukryte pod plastikiem nad pokretlami klimy, to pozniej tylko trzeba odginac obudowe. tam sa jakies zartrzaski czy co?

BrudnyHenryk 06-10-2016 12:14

Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2
 
Cytat:

Napisał MariuszFF78 (Post 2670450)
Aby zdemontowac ten panel wokol ekranu, trzeba demontowac plastiki otaczajace dzwignie zmiany biegów?. Jak odkreci sie sruby te ukryte pod plastikiem nad pokretlami klimy, to pozniej tylko trzeba odginac obudowe. tam sa jakies zartrzaski czy co?

Schemat demontażu radia w mk3.5 FL zamieszczałem już na tym forum.
O tu:

Cytat:

Napisał BrudnyHenryk (Post 2602392)


MariuszFF78 06-10-2016 16:58

Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2
 
Tak wiem, za schemat dziękuję, ale prosze o pomoc praktyków, którzy to robili.
Potrzebuje tylko sciagnac ten panel wokol ekranu, wiec pytanie czy musze rozbiertac te dolne elementy?

BrudnyHenryk 06-10-2016 17:53

Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2
 
W mk3.5 Radio jest zamontowane pod klimatyzacją, więc musisz zdjąć wszystko co jest pokazane powyżej.

W mk3 radio jest nad klimatyzacją i tam nie ma takich kłopotów.

Filon69 06-10-2016 19:42

Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2
 
Cytat:

Napisał BrudnyHenryk (Post 2670740)
W mk3.5 Radio jest zamontowane pod klimatyzacją, więc musisz zdjąć wszystko co jest pokazane powyżej...

Mnie też zmartwił ten fakt, że trzeba panel klimy demontować... ale nie było tak źle, poszło sprawnie, to tylko tak "groźnie" wygląda... w sumie to całkowicie nie demontowałem, jedynie trzeba go tylko trochę odsunąć, aby tą górę ściągnąć, zorientujesz się na pewno...
Więcej kłopotów miałem z tą całą górą, bo trzeba solidnie pociągnąć, aby te zaczepy puściły, bałem się, że coś urwę :-)

MariuszFF78 06-10-2016 22:22

Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2
 
Dziękuję za informacje i pomoc. Musze sie dwa razy zastanowic czy sie do tego zabrac :)

Filon69 07-10-2016 21:19

Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał MariuszFF78 (Post 2670919)
Dziękuję za informacje i pomoc. Musze sie dwa razy zastanowic czy sie do tego zabrac :)

Jeżeli zastanawiasz się "dwa razy" tylko ze względu na "plastiki", to nie ma co zwlekać - łatwo z nimi sobie poradzisz... ja też z początku podchodziłem jak "pies do jeża", ale niepotrzebnie...

Żeby w pełni uzupełnić temat dokładania kamery cofania do Focusa MK3.5 z SYNC 2, podsyłam schemat podłączenia kamery cofania, który znalazłem w linku podesłanym przez @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (P.S. Bardzo fajna baza schematów).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.