Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179072)

Svedrus 15-01-2020 21:28

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
To mogę kupić zamek bez keyless i przełożyć tylko silniczek od ryglowania?

Juzek 16-01-2020 06:24

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Akurat sam zespół siłownika zamka można przekładać pomiędzy keyless a nie-keyless. Także nie trzeba wydlubywac silniczka

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

handy 24-01-2020 09:51

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Mi również trafiła się niedawno ta przypadłość. Zamek od drzwi kierowcy zamykał i otwierał się tylko przy pomocy kluczyka.
Próbowałem wymiany samego silniczka, ale po rozłożeniu zamka okazało się, że mechanizmy, zapadki oraz dźwignie są bardzo mocno zużyte i nie zawsze działają jak powinny.
Dostałem używany zamek w całości, szybka podmiana i teraz działa jak powinno.

4RD 10-02-2020 16:50

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Cytat:

Napisał handy (Post 3216583)
Mi również trafiła się niedawno ta przypadłość. Zamek od drzwi kierowcy zamykał i otwierał się tylko przy pomocy kluczyka.
Próbowałem wymiany samego silniczka, ale po rozłożeniu zamka okazało się, że mechanizmy, zapadki oraz dźwignie są bardzo mocno zużyte i nie zawsze działają jak powinny.
Dostałem używany zamek w całości, szybka podmiana i teraz działa jak powinno.

Mam to samo czy zamek od anglika wejdzie??

rychu.zychu 11-02-2020 02:51

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z anglika to jedynie podejdą silniczki , bo reszta jest lustrzanym odbiciem zamka z EU.

Petronius 02-09-2020 19:01

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Witam .
Posiadam Forda Mondeo mk4 2014r . Ostatnio zauważyłem że drzwi tylne prawe - nie zamykają się i muszę je zamykać przyciskiem od wewnątrz.Pilotem drzwi mogę otworzyć ale już zamknąć się nie da. Od strony kierowcy mam możliwość zamykania wszystkich drzwi oraz zabezbieczenie drzwi tylnych aby dzieci nie mogły otworzyć drzwi - nie wiem czy to się nazywa podwójne ryglowanie ale po rozebraniu zamka zauważyłem że są dwa silniczki ( jeden ze spiralą plastikową a drugi z metalową ( spirale tej samej długości około 1cm). Wyjęty zamek ma symbol AM2A-R26412-AB . Zamek ma wtyk - 10 pinowy. Nr Vin auta : WF0EXXGBBEEJ48913 . Moje pytanie to który z tych silniczków odpowiada za ryglowanie drzwi oraz czy wszystkie zamki tylne prawe są tej samej konstrukcji - czy mogę kupić dowolny 10 pinowy .Proszę o info.

Juzek 02-09-2020 19:50

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Nie zmieniaj zamka tylko silniczek. Pasuje z każdego zamka, niekoniecznie z tych samych drzwi. Od zamykania jest ten wewnątrz zamka.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

mar111cin 17-09-2020 15:46

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Wczoraj wreszcie się zebrałem i wymieniłem silniczek w zamku kierowcy. Jakby ktoś szukał, jest to wersja "z długim trzpieniem" (czyli pręcik i na pręciku jest ślimak)

Wprawę miałem, bo rozbierałem to 3 raz, to wymiana zajęła mi 40 minut i można było jechać dalej.

Podpowiem, że żeby wyjąc zamek, to na górze przy klamce są 2 śrubki do odkręcenia, jedna od boku drzwi, druga po wyciągnięciu rączki klamki. Przy pierwszej próbie nie wyciągnąłem rączkę klamki, nie widziałem drugiej śrubki i nie mogłem sobie poradzić z wyjęciem zamka. W poradniku źle to odczytałem ;)

Sakura 23-10-2022 10:32

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Ktoś może zna wymiary jakie powinien mieć silniczek?

dobot_pl 03-11-2022 08:36

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Cześć,
Mam problem z przednimi drzwiami kierowcy mondeo MK4 2008 2.TDCI Kombi.
Kupiłem auto i okazało się że drzwi kierowcy są od anglika (wszystko razem z zamkiem) przełożona jest tylko wkładka z poprzednich.

Nie działa ryglowanie od środka. Jak wyciągam wkładkę to nie widać tej części ze sprężyną którą porusza wkładka. Drzwi zamykają się tylko z pilota.

Chcę wymienić cały zamek razem z podstawą klamki, cięgnami ale nie mam pojęcia który zamek kupić (ile pin) i nie wiem czy coś jeszcze muszę wymienić aby wszystko działało jak trzeba.
Czy po VIN można zweryfikować jak zamek muszę kupić? VIN: WF0GXXGBBGBGB9578

Dzięki za pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.