Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Ile palą wam autka ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=203043)

jankowalski973 23-06-2014 10:53

Odp: Ile pali kuga?
 
Widzę że temat zdominowany przez diesla. To może ja coś napiszę o moim przednionapędowym benzyniaku. Ostania kalkulacja 8,2 l. Trasa 70% (tempo mat na 120-130, momentami do 170, z częstymi ograniczeniami do 50-70) miasto 30% (raczej zakorkowane miasto). Jeżeli bez szczególnego oszczędzania osiągnąłem taki wynik „aerodynamiczną kostką brukową” to co poniektórzy mają coś nie tak ze swoimi ropniakami albo je katują.

PS. Kolega jeździ Tiguan-em 1.4 – spalanie mamy podobne.

Bolec 02-07-2014 08:44

Odp: Ile pali kuga?
 
Cytat:

Napisał ssaramis (Post 2229750)
Tym razem sie z Toba zgodze. Kuga nadaje sie tylko na asfalt. Szczerze to zastanawiam sie nawet po co wymyslaja takie samochody. Ok, ladny moze jest ale i to kwestia gustu, na plus widocznosc, moja Zona ma tylko 171 cm wzrostu wiec uwielbia suvy, za to komfort (wysoko polozony srodek ciezkosci i nieduzy rozstaw osi powoduja ciagle kolysanie na nierownosciach a w zakretach kladzenie na boki) ,trakcja a nawet pojemnosc bagaznika tez gorsza jak w sedanie. No a do tego chleja srednio 1,5-2,5 L paliwa wiecej. Na zewnatrz wygladaja na duze a w srodku miejsca tyle co w focusie. No coz taka to moda...mam wieksze auto to i wazniejszy jestem..

Bump:

Czytam Twoje komentarze i nabieram podejrzeń że wcale nie jeździłeś nową Kugą albo bardzo krótko. Po pierwsze nie przechyla się na zakrętach bardziej niż zwykła osobówka - trakcja Kugi przez wielu fachowców (i nie mam tu na myśli fachowców z tego forum) jest porównywalna do tej z focusa. Po drugie miejsca w środku jest sporo więcej niż w focusie - proponuję żebyś naprawdę wsiadł do obu aut i się przekonał. Wspólny mianownik kończy się w tym wypadku na płycie podłogowej.

Atlis 02-07-2014 09:21

Odp: Ile pali kuga?
 
Uwierz mi, trakcja i przechyły Kugi nie są z Focusem porównywalne. Miejsca w środku też nie jest sporo więcej. Ona jest wyższa i wyżej się siedzi, co daje fałszywe poczucie przestrzeni, ale tak nie jest.

androzek49 02-07-2014 12:45

Odp: Ile pali kuga?
 
"Fałszywe uczucie przestrzeni" - mój syn grubo powyżej 180 ma też to "fałszywe" odczucie bo w Kudze z szyberdachem ma jeszcze miejsce nad głową a w Focusie niekoniecznie.

tedi_k 02-07-2014 13:45

Odp: Ile pali kuga?
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2235010)
...Ona jest wyższa i wyżej się siedzi, co daje fałszywe poczucie przestrzeni, ale tak nie jest.

Czyli co - Twoim zdaniem "nogi sobie w powietrzu dyndają a głową o sufit się wali...":shock: Ciekawa koncepcja...

BTW - siedziałeś w ogóle kiedykolwiek w Kudze? Bo coś na to nie wygląda...

boncio 02-07-2014 14:09

Odp: Ile pali kuga?
 
No bez jajec w Kudze jest więcej miejsca niż w Focusie i to jest realne odczucie nie wynikające tylko z wysokości. W Focusie człowiek czuje się osaczony przez tunel i deskę, a w Kudze (jak i C-maxie) nie. Kolana nie zachaczają o kierownicę itp...
Ale co do przeczylania się, to akurat prawda, ale każde wyższe auto bardziej pochyla się w zakretach niż Focus. Tutaj jeszcze istotna jest masa, czyli typ silnika, bo 2,0 będzie subiektywnie mniej się wychylał niż 1,6.
Ale to przecież watek o spalaniu...

Atlis 02-07-2014 14:21

Odp: Ile pali kuga?
 
tedi_k - nie będę komentować twój komentarz, natomiast przedstawię ci kilka ważnych faktów...

Ford Kuga 2, tak jak i Ford Focus 3 i C-Max 2 stoją na tej samej płycie podłogowej. By Ford mógł jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń wewnętrzną przy praktycznie niezmienionym rozstawie osi, musi stosować najprostszą sztuczkę - budować wnętrze do góry. I dlatego mój drogi tedi_k kierowca Focusa siedzi najniżej podłogi, ale za nim jest najmnniej miesca, W C-Maxie jest lepiej a w Kudze najlepiej. By udowodnić, że to nie są puste rzeczy, tylko tak naprawdę jest, poniżej znajdziesz po kolei zdjęcia foteli Focusa, C-Maxa i Kugi. Jeżeli nie masz problem ze wzrokiem, to pewnie zauważysz, że aż na tapicerkę są to praktycznie identyczne fotele, zmienia się tylko ich baza - a właściwie jej wysokość. Więc tak tedi_k, w Focusie siedzi się na podłodze a w Kudze siedzi się jak w kiblu i nogi dyndają. Tylko głowa o sufit nie wali, bo jak już napisałem wcześniej, wnętrze jest budowane do góry.

http://i57.tinypic.com/14kk3s2.jpg

PS1 - no i tak, Kugę nie tulko widziałem, ale również testowałem już w zeszłym roku w marcu. Focusa już miałem i mogłem porównywać bezpośrednio

PS2 - boncio - oj mylisz się kolego, bardzo się mylisz

Bolec 02-07-2014 14:33

Odp: Ile pali kuga?
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2235138)
tedi_k - nie będę komentować twój komentarz, natomiast przedstawię ci kilka ważnych faktów...

Ford Kuga 2, tak jak i Ford Focus 3 i C-Max 2 stoją na tej samej płycie podłogowej. By Ford mógł jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń wewnętrzną przy praktycznie niezmienionym rozstawie osi, musi stosować najprostszą sztuczkę - budować wnętrze do góry. I dlatego mój drogi tedi_k kierowca Focusa siedzi najniżej podłogi, ale za nim jest najmnniej miesca, W C-Maxie jest lepiej a w Kudze najlepiej. By udowodnić, że to nie są puste rzeczy, tylko tak naprawdę jest, poniżej znajdziesz po kolei zdjęcia foteli Focusa, C-Maxa i Kugi. Jeżeli nie masz problem ze wzrokiem, to pewnie zauważysz, że aż na tapicerkę są to praktycznie identyczne fotele, zmienia się tylko ich baza - a właściwie jej wysokość. Więc tak tedi_k, w Focusie siedzi się na podłodze a w Kudze siedzi się jak w kiblu i nogi dyndają. Tylko głowa o sufit nie wali, bo jak już napisałem wcześniej, wnętrze jest budowane do góry.

http://i57.tinypic.com/14kk3s2.jpg

PS1 - no i tak, Kugę nie tulko widziałem, ale również testowałem już w zeszłym roku w marcu. Focusa już miałem i mogłem porównywać bezpośrednio

PS2 - boncio - oj mylisz się kolego, bardzo się mylisz

Proponuję zatem jeszcze jedną próbę - taki mały test. Usiądź na krześle z regulowaną wysokością (takie zwykłe biurowe wystarczy). Ustaw sobie coś pod nogami co by imitowało pedały w samochodzie. Postaw na nich nogi i opuść fotel na maksa w dół (masz focusa :)) potem podnieś do góry i zobacz jak się przesunęło krzesło żebyś mógł tak samo trzymać nogi na pedałach....
Tak... przesunąłeś się z krzesłem do przodu, a to oznacza że za twoim fotelem zrobiło się więcej miejsca - np. dla pasażera tylnej kanapy. Na tym polega "fenomen" przestrzeni Vanów i SUV'ów czyli wspomnianego przez Ciebie budowania wnętrza do góry.

Atlis 02-07-2014 14:41

Odp: Ile pali kuga?
 
Bolec:

1. nie cytuj post nad swoim, o ilę nie uważasz że jego autor jest kompletnym debilem i nie pamięta co napisał 5 minut temu lub nie jest w stanie przesunąć stronę wyżej,

2. nie wiem co chciałeś swoim postem udowodnić, skoro on tylko potwierdza to, co napisałem... jeżeli już, to tłumacz to koledze tedi_k

boncio 02-07-2014 16:50

Odp: Ile pali kuga?
 
Atlis, Bolec napisał samą prawdę, że dla tego samego kierowcy jego fotel będzie w wyższym aucie bardziej przesuniety do przodu, żeby odległośc do pedałów była zachowana, czyli tym samym będzie więcej miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu. To chyba nie jest złudne wrażenie przestrzeni, a realne kilka cm? Chyba, że Ty patrzysz tylko z punktu widzenia kierowcy :) Pomijam regulowane siedzenia z tyłu.
Ale dla samego kierowcy też ilość miejsca jest większa, bo deska jest wyżej. Ja nigdy nie uderzyłem kolanem o kolumnę kierownicy, co mi się spokojnie udaje w zwykłym niskim aucie, a zawsze opuszczam na maksa. Wynika to z wysokości bez dwóch zdań, ale są to zauważalne i odczuwalne różnice. Chyba, że Ty w Focusie masz odsunięty fotel na maksa do tyłu, to wtedy inaczej to odbierasz.
Zgadza się na szerokość jest prawie identycznie, choć też są minimalne różnice.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.