Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116127)

rajmund25 08-12-2010 16:46

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Koledzy ja te bezpieczniki mam dobre myślę że u mnie jest wada świec żarowych

kniejak 14-12-2010 19:57

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Było -16 problemu nie było tylko przy takich temp. nagrzewam zawsze raz świece wyłączam zapłon jeszcze raz grzeje i odpalam, takie przyzwyczajenie z corolli 1.8d z 91roku :oops:

ethernal 15-12-2010 09:30

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Kolego Kniejak (pozostały też to polecam) spróbuj przy okazji odpalania po przekręceniu kluczyków poczekać z 8-10 sek. tzn. z 4-5 sek. po zgaszeniu się kontrolki świec żarowych. Wg. mnie lepiej zapala silnik po takim postepowaniu niż w przypadku dwukrotnego przekręcania kluczyka w stacyjce. Ktoś już to opisywał tutaj na forum takie postępowanie.
Pzdr.

marcinmg2 15-12-2010 11:20

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Po jednym przekręceniu kluczyka i odczekaniu 5 s zapala bez problemu i równo pracuje przy -8

pete2 15-12-2010 13:32

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
cześć koledzy, dziś wymieniłem 4 świeczki na NGK. 2 były spalone a dwie zastanawiały się czy grzać czy nie. Przy ok. -10 stopniach w nocy rano odpalał po dwukrotnym grzaniu świeć, poniżej -10 albo kręcił z 7-8 razy zanim odpalił albo wręcz odpalał za drugim trzecim razem. zobaczymy jutro. Dwie świece stawiały opór przy wykręcaniu ale po laniu wd40 i powolnym odkręcaniu puściły. Co do grzania, świece grzeją jeszcze kilka sekund po zgaśnięciu kontrolki żeby w pierwszych sekundach po odpaleniu też jeszcze grzały. Przy dużych mrozach grzeje raz jeszcze kilka sek. po zgaśnięciu kontrolki i odpalam za drugim razem. pozdro.

jedros1 15-12-2010 14:55

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Odpala za pierwszym razem i pracuje równo :p

matrog19 15-12-2010 16:06

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Jak wszystko ok to powinien od razu odpalac... stare td trzeba kilkaktrotnie grzac.

AdamGaL 15-12-2010 16:44

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
a mój odpala za pierwszym razem ale na 3 gary, bo jedną swieczke mam urwaną

Luk@s 15-12-2010 23:44

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Jeżeli chodzi o DI to jeśli silnik jest zdrów to do -10 nie powinno być różnicy czy świeczki są dobre czy nie. Zeszłej zimy miałem uwalone wszyskie. Dopiero przy -15 zorientowałem się, że jest coś nie tak, ale niestety następnego ranka było już -25. Kręcił chyba ze 30 sekund zanim zapalił, no i oczywiście zasłona dymna jakiej nigdy nie widziałem:D

ekokk 16-12-2010 07:49

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
witam
dziś ..-17 ...jedno grzanie świec ...pyk.... i już chodzi... równo ..nie kaszle... palą wszystkie gary nie ma obłoku
pozdrawiam..........


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.