Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] kończy się sprzęgło (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90042)

Dawdes 17-04-2014 20:38

Odp: kończy się sprzęgło
 
U mnie 229 obecnie wszystko oryginal i zero problemow

Lelon 18-04-2014 23:43

U mnie polecialo sprzęgło ( a właściwie dwumasa bo sprzęgło było jeszcze ok) przy przebiegu 245k km. Zmieniać warto komplet bo robocizna dosyć droga więc nie ma sensu 2x płacić za to samo

andrejus17 20-04-2014 07:12

Odp: kończy się sprzęgło
 
Mam podobne objawy jak opisane w początkowych postach. Czy to możliwe aby moim silniku padało sprzęgło przy 140 kkm?

kordyl 20-04-2014 09:24

Możliwe

Tapatalk

kapode 20-04-2014 10:18

Odp: kończy się sprzęgło
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 1347600)
Dodaj jeszcze do tego tych, którzy stojąc na światłach mają wciśnięty pedał hamulca, albo ręczny zaciągają, a z tyłu cała choinka świateł stop razi innego kierowcę.
Tego zupełnie nie rozumiem:>

To może oznaczać że mają automat i nic nie poradzą :D

slawek-kali 20-04-2014 12:55

Odp: kończy się sprzęgło
 
Cytat:

Napisał andrejus17 (Post 2197958)
Mam podobne objawy jak opisane w początkowych postach. Czy to możliwe aby moim silniku padało sprzęgło przy 140 kkm?

Możliwe . U mnie wymiana nastąpiła po 136 tys.

andrejus17 20-04-2014 17:47

Odp: kończy się sprzęgło
 
Tylko ze ty masz 2.0 140 KM a w moim tylko 90 KM. Stąd moje pytanie czy w tak nie wysilonym motorze sprzęgło kończy się tak szybko

mkriso 18-01-2016 10:45

Odp: kończy się sprzęgło
 
Witam, czy ktoś spotkał się juz z podobnym problemem, mianowicie wczoraj podczas jazdy, kiedy chciałem zredukować bieg na niższy pedał sprzęgła zaczął mocno wibrować, wręcz bić.
Po zatrzymaniu się na światłach i ruszeniu problem zanikł, od wczoraj nie występuje żadne bicie, ani nie sa wyczuwane żadne wibracje.
Można powiedzieć że był to (póki co) jednorazowy przypadek

Dodam, że zawsze rano podczas odpalania kiedy mam wciśnięty pedał sprzęgła, po odpaleniu jak wrzucę na luz obroty lekko wzrastają na krótki czas
Nie wiem czy ma to jakiś związek, ale wolę wspomnieć o tym

Ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem jednorazowego bicia pedału sprzęgła?

szeregus 06-06-2016 13:14

Odp: kończy się sprzęgło
 
Witam,
Potrzebuje pomocy w kwestii sprzęgła i dwumasy w moim wozie.

Opisze co się dzieje: sprzęgło bierze "od góry" dość wysoko. Jak sie auto rozgrzeje przejadę parenaście kilometrów, na postoju słychać stukanie, pukanie coś w tym stylu, nie głośne ale słyszalne po naciśnięciu pedału sprzegła ustaje.

CO mnie czeka... wymiana wszystkiego czy jakiś elementu.... dzięki za odpowiedzi

danielr 06-06-2016 13:24

Odp: kończy się sprzęgło
 
szeregus nawet jeśli do wymiany kwalifikuje się tylko jeden z elementów układu sprzęgło/wysprzęglik/dwumasa to przy tym przebiegu oraz z uwagi na ilość pracy i czasu potrzebnego do wymiany i tak warto wymienić kompletny układ, bo koszty robocizny będą dość wysokie i rozkładanie tej wymiany na 2 razy może nie mieć ekonomicznego sensu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.