Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309883)

tombalt 16-08-2021 07:24

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Coś udostępnianie chyba nie wyszło...

tedi_k 16-08-2021 08:03

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3362349)
...nie wyszło...

Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wstawił screenshot jednego zdania z katalogu Forda chyba...8)

tombalt 16-08-2021 08:18

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Ja tego nie zauważyłem - szacun....
Spodziewałem się jednak większej ilości informacji.
No to kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ma prosty PCA na bazie IPMA. Tak sądzę, tyle można wywnioskować z wycinka z "gazety" i informacji że nie ma CCM.

Bump:

cezarg1410 16-08-2021 08:55

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3361952)
To akurat jest relatywnie proste do realizacji w zaawansowanej IPMA...
Obliczenie, że obiekt przy danej prędkości zmniejsza odległość (zmienia wymiary geometryczne), w ramach zidentyfikowanego pasa ruchu, powyżej zadanego progu dopuszczalnego - to w obecnym stanie systemów rozpoznawania obrazów "bułka z masłem"...

Noo taka bułka z masłem to bym nie powiedział. Ale spoko nie znam realiów inżynierii przetwarzania obrazów, bo w tym na codzień nie pracuję więc być może masz rację.
Z drugiej strony: taka grupa VAG ciągle jedzie na klasycznych radarach, a nawet rozszerza działanie tego typu systemów montując, w niektórych autach po dwa.
Coś więc jednak w tym musi być.

daniel2505 16-08-2021 09:04

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3362355)
Ja tego nie zauważyłem - szacun....
Spodziewałem się jednak większej ilości informacji.
No to kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ma prosty PCA na bazie IPMA. Tak sądzę, tyle można wywnioskować z wycinka z "gazety" i informacji że nie ma CCM.

Bump:

Wstawiłem wycinek ze specyfikacji auta. Poniżej przesyłam link do screena z VINem

https://zapodaj.net/be2a36d68c7ff.jpg.html

tombalt 16-08-2021 09:16

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 3362362)
taka grupa VAG ciągle jedzie na klasycznych radarach

Jak już wspomniano... , z księgowymi nie wygrasz. PCA na kamerze jest pod UE. jak klientowi zależy naprawdę na bezpieczeństwie to bierze z radarem CCM

cezarg1410 16-08-2021 09:19

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3362369)
Jak już wspomniano... , z księgowymi nie wygrasz

Jasne...
Z mojej strony sry za OT. Nie zaśmiecam już. Ważne, że udało się ogarnąć.

tedi_k 16-08-2021 09:33

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 3362362)
....taka grupa VAG ciągle jedzie na klasycznych radarach, a nawet rozszerza działanie tego typu systemów montując, w niektórych autach po dwa...

Kamera nie daje informacji o dokładnej odległości od obiektu a jedynie o "dynamice zbliżania się".
Radar jest urządzeniem precyzyjnie określającym odległość, ale np. nie jest w stanie określić czy obiekt jest na tym samym pasie ruchu (czyli na "kurscie kolizyjnym"...).

To tak "co do zasady działania różnych urządzeń"...:568:

Cytat:

Napisał daniel2505 (Post 3362366)
Wstawiłem wycinek...

Tak na przyszłość - dużo prościej i zdecydowanie łatwiej dla kogoś, kto chce pomóc ów VIN wpisać jest ręcznie w treść postu...

A co do meritum - "jak auto nie miało radaru - tak nadal RADARU BRAK"...:?

michałek 08-09-2021 17:39

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Moje auto z 2018, wszystko miało jak należy, radar, odpowiednią wersję IPMA, normalny tempomat. Wymieniłem przycisk i programowanie - działa.
Zmiany na podstawie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Do tego w kolumnie kierowniczej SCCM rodzaj przycisku.
Miałem vin auta z aktywnym tempomatem, ze strony: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ściągnąć można pełną konfigurację auta (ale to chyba większość wie) i porównać narzędziem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] albo jakimś innym do porównywania, plików abt i ab. Przydatne, lepiej wszystko sprawdzić parę*razy.

vmze 25-10-2021 08:31

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Czołem wszystkim,

poproszę o info, co musiałbym wymienić (poza przyciskami/programowaniem), żeby uruchomić opcje pakietu technology:

- Traffic Sign Recognition,
– Driver Alert,
– Auto High Beam
– Adaptive Cruise Control


– Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu - mam z pakietu comfort

Mój VIN: WF0PXXGCHPLL50219

Dzięki
vMZe


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.