Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] jakie koło dojazdowe ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112516)

tobi99 16-07-2018 09:22

jakie koło dojazdowe do S-MAX (oryginalne koła 235/45/18)
 
Witam,
na początku zaznaczę iż szukałem odpowiedzi na moje pytanie jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Jako iż w swoim S-MAXIE mam tylko zestaw naprawczy któremu nie ufam, chciałbym przed dłuższą drogą na Chorwację zaopatrzyć się w koło dojazdowe - niestety zajmie część bagażnika, ale zniosę tą niedogodność na rzecz spokojnej głowy.
Oryginalnie mam letnie koła 235/45/18. Na allegro znalazłem oferty dwóch rozmiarów kół dojazdowych z oponami, w zasadzie różnica jest w oponach:
1. 125/80/17
2. 135/90/17

Które z powyższych nadaje się najlepiej jako koło dojazdowe do mojego auta?
Dodam iż tych pierwszych na tym portalu jest zdecydowanie więcej.

Ktoś może jeszcze podesłać info jakim lewarkiem się posługuje? Ewentualnie czy ktoś miał już jakieś doświadczenia z wymianą kół w S-maxie.
Ja osobiście tylko 2 razy wymieniałem koło w Zafirze.

pozdrawiam
Tomek

markiz323 16-07-2018 10:42

Odp: jakie koło dojazdowe ?
 
235/45R18 - średnica koła 66,87 cm
125/80R17 - średnica koła 63,18 cm
135/90R17 - średnica koła 67,48 cm

Wybór należy do Ciebie ;)
Też chcę kupić koło dojazdowe;) a podnośnik biorę z sharana I generacji.

tobi99 16-07-2018 10:46

Odp: jakie koło dojazdowe ?
 
A szczęśliwi posiadacze dojazdówek przy oryginalnych oponach 235/45/18 to jakie w powyższych kół mają?
Wiadomo że na dojazdówce nie robi się setek kilometrów tylko do wulkanizatora, ale czy różnica 3 cm mniej na dojazdówce robi odczuwalną różnicę?

Speedo 16-07-2018 10:51

Odp: jakie koło dojazdowe ?
 
Cytat:

Napisał tobi99 (Post 3006289)
ale czy różnica 3 cm mniej na dojazdówce robi odczuwalną różnicę

pewnie nie robi, ale jakby co to "esp off" i te wskazane 80kmh/h na godzinę dojedziesz do wulkanizacji czy gdzie tam

Kubixx 12-09-2018 22:09

Jakie dokupić koło dojazdowe
 
Witam wszystkich.
Tydzień temu stałem się posiadaczem forda S-maxa.

Po dłuższym namyśle jak rozwiązać sprawę braku koła zapasowego, zdecydowałem by kupić jednak właśnie koło, a nie jakieś spraye itp.

W archiwum tego forum wygrzebałem że średnica otworu centrującego to dla Smaxow 63.3. Na eBay znalazłem coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ale średnica to 65.1. zadziała to, czy niezbyt?

latar 13-09-2018 05:51

Odp: Zaneusa średnica otworu centrującego
 
Szukasz dojazdówki od Volvo na rozstaw 5x108.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lucas4891 13-09-2018 16:29

Odp: Jakie dokupić koło dojazdowe
 
Najprosciej chyba znalezc z mondeo mk4. Ja takie wlasnie mam

Kubixx 13-09-2018 17:43

Odp: Zaneusa średnica otworu centrującego
 
Cytat:

Napisał latar (Post 3029530)
Szukasz dojazdówki od Volvo na rozstaw 5x108.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jak znajduje dla volvo jakieś zapasówki to też podane jest, że średnica wynosi 65.1, czyli wniosek, że to co znalazłem będzie pasować.

Nie wiem jak realnie wygląda te "tylko" i "aż" niecałe 2mm rozbieżności.

Jest ktoś na tyle uprzejmy, kto miał okazje urzyć swojej dojazdów, wie, że jest dobra i zmierzyłby średnice?

gruniu 21-03-2019 08:08

Odp: jakie koło dojazdowe ?
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 2832168)
2. dlatego bagażnik powinien być pusty.
Sent from my E6853 using Tapatalk

Cytat:

Napisał bukox (Post 2832358)
To po co on jest? Zawsze można mieć pusty bagażnik i mieć boksa :)

Genialne - nie wpadlem na to :)

----------------------------
Moja sytuacja: jestem nad morzem. Rano mam odebrac rodzinke z dworca w Swinoujsciu. I flak - opona pekla, na postoju, bo nie czulem jak dojezdzalem do mety. Mam kolo zapasowe (mondeo mk3), ale nasadka ze sruby spadla, a jedyny klucz jaki posiadam, to nasadka 17 i 19 do nakretek. A ta jedna (bez nasadki) to 18 :(
Akurat dzien roboczy, ale to 7 rano i szukaj igly w stogu siana. Nikt w okolicy (z tych co juz sie obudzili) nie ma. Szukalem po miescie i znalazlem. Pan z warsztatu nie chcial sprzedac, ale pozyczyl na slowo honoru (oddalem oczywiscie z duzym piwem).
Teraz wiem, ze trzeba przewidziec rozne rzeczy i moje dalekie trasy, robie z kompletem grzechotek i kolo zapasowe musi byc. A takze dwa lewarki, bo jeden mi juz pekl, podczas podnoszenia auta. I jezeli jest miejsce, a w s-maxie duzo schowkow, to jak najbardziej.
Wszystko oczywiscie zabezpieczone linkami.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cztery osoby w Octavii. Nikomu nic sie nie stalo (dzieci wstrzasienie mozgu), bo wszystko w bagazniku bylo zabezpieczone.

-----------------------------
taki zestaw: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - moze byc?

mkaminski100 21-03-2019 09:14

Odp: jakie koło dojazdowe ?
 
Przy stłuczce z prędkości 50 km/h (jazda w mieście) twoje luźne koło "waży" chyba z 60x więcej. Nie wiem czy przy wypadku dwóch aut energia jest taka sama więc założę "tylko" 30x, czyli 10 kilogramowe koło przy wypadku będzie "naciskało" na fotel "masa" ok 300kg.
Fotel w smaxie nie ma wsparcia oparcia więc to się ugnie, no chyba że jest przypięty pasem w którym jest na przykład twoje dziecko. Znaczy się zostanie zmiażdżone

Już wolę chyba poczekać na wulkanizację.

A ktoś powie że to tylko na wakacje tak jak pełny bagaznik. Wypakowywanie toreb i wstawianie do auta ubloconego koła 235 R18 między walizki... Jak kto lubi.


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.