Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304885)

kobrys 22-02-2020 13:25

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift
 
Cytat:

Napisał Teodor2424 (Post 3226658)
Umówiłem się na naprawę na następny poniedziałek ale do końca nie wiem co oni tam będą za takie pieniądze naprawiali. Naprawdę trzeb wyjąć skrzynie żeby stwierdzić ile będzie to kosztowało? Cyz te części i elementy są takie drogie? Bo mi powiedzieli że na jednej naprawie zarabiają tylko 2tys. Reszta to części i płyny. Serio?

Nie wiem co ci powiedzieć oprócz tego, że po otwarciu skrzyni warto zrobić wszystko żeby nie płacić drugi raz za wyjmowanie skrzyni, oleje i uszczelki jak popsuje się druga rzecz...

Piotr_V6 22-02-2020 13:28

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift
 
Cytat:

Napisał Teodor2424 (Post 3226658)
Byłem dzisiaj w Auto Drive w Redzie.
Najlepsze że u mnie po wyjechaniu z garażu zimny, wskakuje ograniczona funkcjonalność skrzyni, po minucie i wyłączeniu auta jest ok.
Potem szarpie przy przerzucaniu tak jakby 2 razy zapinała każdy bieg. A po przejechaniu 20km poprostu jedzie prawie idealne, bez szarpania. Przy gwałtownym przyspieszaniu też niczego nie czuć tak samo jak przy delikatnym.
No i dotarłem do warsztatu a tutaj już na wstępie ze to będzie koszt od 7,5 do 12k bez diagnozy.
Koleś wsiada jedziemy na przejażdżkę ok 5km (rozgrzany) ja nic nie czuję żeby coś się działo, ale diagnoza ta sama czyli że napewno sprzęgło. Podpiął ppd kompa a tam oczywiście żadnych błędów.
No i co robić? Umówiłem się na naprawę na następny poniedziałek ale do końca nie wiem co oni tam będą za takie pieniądze naprawiali. Naprawdę trzeb wyjąć skrzynie żeby stwierdzić ile będzie to kosztowało? Cyz te części i elementy są takie drogie? Bo mi powiedzieli że na jednej naprawie zarabiają tylko 2tys. Reszta to części i płyny. Serio?

Zapewne nie sprawdził nawet komputerowo, jak działają zawory, w jaki sposób się zachowują, a na wykresie to widać jak zawory działają , ale pewnie po co to sprawdzać było. Mechatronika na stół i pomierzyć opory na zaworach, wyczyścić całość , ewentualne wadliwe zawory wymienić złożyć do kupy i jeździć.

Teodor2424 23-02-2020 23:49

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift
 
Cytat:

Napisał Piotr_V6 (Post 3226900)
Zapewne nie sprawdził nawet komputerowo, jak działają zawory, w jaki sposób się zachowują, a na wykresie to widać jak zawory działają , ale pewnie po co to sprawdzać było. Mechatronika na stół i pomierzyć opory na zaworach, wyczyścić całość , ewentualne wadliwe zawory wymienić złożyć do kupy i jeździć.

Czyli może byc że wyczyszczą mechatronike i będzie git? Do jej wyjecia potrzeba wyjmować całą skrzynie? Bo mi powiedzieli że to najprawdopodobniej sprzęgło.

Piotr_V6 25-02-2020 18:52

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift
 
Cytat:

Napisał Teodor2424 (Post 3227499)
Czyli może byc że wyczyszczą mechatronike i będzie git? Do jej wyjecia potrzeba wyjmować całą skrzynie? Bo mi powiedzieli że to najprawdopodobniej sprzęgło.

nie trzeba wyjmować skrzyni

Teodor2424 04-03-2020 10:15

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift
 
5 załącznik(i)
No i dostałem odpowiedz z warsztatu wraz ze zdjęciami, i tak się zastanawiam czy kwota adekwatna do naprawy, czy jednak trochę naciągane:
plastiki popękane trzeba wymienić, wpadły do skrzyni więc trzeb wyczyścić i ją całą rozkręcić żeby nie przytkały obiegu oleju (tak tłumaczą), sterownik sprawny ale do czyszczenia, wymiana sprzęgła tarcze zużyte, regeneracja gniazda łożyska-wyrobiona bieżnia, wałek miał luz, no i to tyle z informacji.
Co mają zrobić to wyczyszczenie wszystkiego, wymiana elementów, zalanie świeżym olejem wraz z filtrami, wyczyszczenie sterownika, wymiana oleju w silniku wraz ze wszystkimi filtrami ( oleju, kabiny, paliwa), na końcu adaptacja skrzyni. Cena za całość 10k.
Jak wy to widzicie, bo ja tam jakoś za dużo uszkodzeń nie widzę oprócz odłamanych trzech plastików, jednej pękniętej sprężyny i paru lekko przytartych.

arekmiz 04-03-2020 12:56

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift
 
Prześlij zdjęcia do Maktransa. U nich zwyczajowo 7-8 kpln.

Teodor2424 04-03-2020 13:27

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift
 
Tyle że ja już mam na dzisiaj odbiór auta zrobionego. Więc sensu nie ma abym się stresował i czekał na lepszą ofertę. Może przepłaciłem te 2tys ale do Wawy mam 450km i nocleg 3 dni też by trochę wyszedł nie mówiąc o straconym czasie w pracy i w domu.
Wysyłając zdjęcia tutaj chciałem się tylko upewnić czy dobrze zostałem oszacowany i naprawa tego co powiedzieli była konieczna.

Piotr_V6 04-03-2020 20:13

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift
 
Drogo co najmniej 2-3tyś za dużo

Teodor2424 05-03-2020 10:36

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift
 
Cytat:

Napisał Piotr_V6 (Post 3231142)
Drogo co najmniej 2-3tyś za dużo

Autko jeździ idealnie, zadowolony jestem z naprawy tak ale z kasy za naprawę już NIE!!

Auto oddane czyste wymyte odkurzone to ok.
Tak że ze względu na dużą kasę jaką biorą NIE polecam firmy Auto Drive z Reda

Na dodatek dodam że udzielają gwarancji na 1rok lub 10000km, :!!::!!:ale pod warunkiem że przyjedzie się do nich po przejechaniu 2000km na wymianę oleju w skrzyni za dodatkową opłatą 900zł :/ :!!::!!:
I o tym fakcie zostałem poinformowany dopiero po zapłaceniu faktury za usługę, wcześniej wspominali że dają gwarancję na rok ale o dodatkowej opłacie i wymianie oleju nic nie wspomnieli :/
Naciągają na kasę i przy targowaniu przy odbiorze (100 - 200zł) nie opuszczą ani złotówki, żądają takiej ceny jaką zasugerowali telefonicznie po rozebraniu skrzyni.

slawek-kali 05-03-2020 12:45

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift
 
a czemu maja opuszczac? co to targowisko? do piekarni tez idziesz i sie targujesz? :572:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.