Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] amortyzatory - na jakie wymienić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=39000)

jendrekmak 01-04-2010 23:15

Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu
 
jak na odkręcenie i przykręcenie 4 śrub to i tak drogo :D
gorzej jest jeśli górne śruby nie dają się odkręcić więc wtedy jest bardzo tanio.
no ale taka jest przypadłość w kombi, że górne mocowanie ma kiepski dostęp i jeśli nie można odkręcić śrub to trzeba demontować "sanki"

klemensss 02-04-2010 19:38

Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu
 
Wtrącę swoje trzy zdania na temat amortyzatorów do mk3 bwy. Rok temu kupiłem autko i zaraz po zakupie wymieniłem wszystkie amortyzatory z przodu i z tyłu. W sklepie doradzili mi BILSTEIN. Po przejechaniu 35 tyś przez okres roku amory z przodu są zużyte w 70% amory z tyłu jeden kompletnie się wylał i nie działał wcale a drugi również 70% zużycia. W związku z tym odradzam wszystkim amortyzatory firmy BILSTEIN. Tym razem kupie KYB. Jutro jadę do sklepu zobaczymy co powiedzą na temat gwarancji :)

Ramzespu 10-04-2010 22:26

Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu
 
Na nowych amortyzatorach Kamoka zrobiłem już 1200 km i jak na razie moją opinię o nich podtrzymuję, auto prowadzi się bez zastrzeżeń, amortyzatory tłumią bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Ramzes

Siwyxxx 11-04-2010 19:52

Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu
 
Eh...mnie również czeka wymiana amorków na przodzie, niestety wybór padł na najtańsze- 180zł za sztukę, aż boję się zapytać co to za firma:D, ale jak założe i pojezdze kilka tyś km to napiszę jakie wrazenia:)

pozdrawiam

jendrekmak 11-04-2010 22:17

Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu
 
w tej cenie kupisz Monroe a niewiele więcej dasz za Bilstein. KMK albo Recordy gazowe są po 100-130zł

Rijndael 11-04-2010 22:39

Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1397607)
Jak już wymieniać amorki w tyle to zdecydowanie na nivo, niestety wymagana jest także zmiana sprężyn.

A co jest takiego fajnego w nivo? Pytam, bo mam nivo, które powoli dopraszają się o zmianę i zamierzałem włożyć w to miejsce KYB+eibach (-40/30). Czy nivo ma Twoim zdaniem jakieś zalety pomijając samą funkcje poziomowania (to jest dla mnie obojętne bo rzadko wożę coś ciężkiego).

robson646 14-04-2010 12:06

Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu
 
a co powiecie o amorkach delphi i sachs pierwsze to koszt 180 a drugi za 213 za sztukę warto w nie inwestować czy wybrać inną markę?

Gugała 09-06-2010 08:39

Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu
 
Mam pytanko do ekspertów:)

Kilka dni temu założyłem z tyłu amortyzatory kamoka. Na razie wszysko ok (komfort jazdy znacznie się poprawił, tłumienie lux itd), tylko tył troszkę mi przysiadł (przód jest teraz wyżej ok. 2 cm). Byłem na stacji diagnostycznej (zaprzyjaźnionej) - mówili, że tak może być (zamiennik nigdy nie będzie taki jak orginał itd) i że generalnie wszystko jest ok.
Czy na pewno tak powinno być?

Pozdrawiam,
Gugała

tomto 09-06-2010 11:26

Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu
 
Cytat:

Napisał Karlito (Post 1398360)
J...Jak chcesz sam wymieniac to potrzebny ci kanał albo podnosnik, sama wymiana bez wiekszych problemów, troche ciasnawo ale da rade z symbolicznymi umiejetnosciami.

Z tym "trochę ciasnawo" to jednak się nie zgodzę - w zasadzie wogóle nie ma tam jak klucza wsadzić, a jeżeli się już wsadzi, to o kręceniu można zapomnieć.
Osobiście wymieniałem ostatnio amorki w MK3 BWY - sanki poszły w dół - w sumie 6 śrub, a i tak były problemy ze swobodnym odkręcaniem śrub amorków. Co prawda robiłem to na podnośniku i kobyłkach, a nie na kanale, ale trzeba się trochę pogimnastykować.
Wcześniej wymieniałem w puntku - autko na podnośnik, zdjęcie koła, odkręcenie 2 śrub i amorek wypada - całość zajęła mi ok. 1h z przebraniem ...
W mondeo robiłem to ok. 3 godzin ...

Wie ktoś może jak łatwo i szybko wymienić odbojniki, które są w sprężynach z tyłu kombiaka?

UKey 09-06-2010 16:55

Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu
 
Cytat:

Napisał robson646 (Post 1413677)
a co powiecie o amorkach delphi i sachs pierwsze to koszt 180 a drugi za 213 za sztukę warto w nie inwestować czy wybrać inną markę?

Witam, ja ostatnio wymieniałem chyba w marcu - kupiłem Kayaba za 185 zł/szt bo ludzie mówili że dobre i dobra cena, mój mechanik też potwierdził - póki co -jestem zadowolony choć przez pierwszy dwa tyg jazdy wydawały się być nieco zbyt sztywne - teraz wszystko jest ok...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.