Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Prawidłowa temperatura silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=87813)

jaceks 25-01-2017 15:01

Odp: Prawidłowa temperatura silnika
 
wpadłem na szatański pomysł:
gdyby przewodem grzewczym o mocy przykładowo 30-50-75W owinąć gdzieś kolanko, cokolwiek w małym obiegu płynu chłodniczego i podłączyć sobie pod manualny włacznik a w wersji profesjonalny w jakiś sterownik temperatury?
czy to ma szanse szybciej rozgrzać silnik?
Przy mojej jeździe, wg wskaźnika Ecomode mam 70-80% jazdy na zimnym silniku.

mm32 25-01-2017 15:09

Odp: Prawidłowa temperatura silnika
 
Załóż webasto i po problemie ;)

jwalker 15-06-2017 12:34

Odp: Prawidłowa temperatura silnika
 
Mam pytanie jaka jest prawidłowa temperatura załączenia wentylatora duratec he 2,0 PB. Silnik pracuje w zakresie 101-103C, wentylator załącza się przy 100C czyli cały czas pracuje, chłodnica zimna (termostat puszcza przy 98C na postoju przy większych obrotach silnika, podczas jazdy przy 101-103C zamknięty). Wymieniony czujnik temperatury i termostat. Czy 100C jest prawidłową temperaturą załączenia wentylatora czy może temperatura silnika jest zbyt wysoka? Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem?

krzys125 18-06-2017 07:17

Odp: Prawidłowa temperatura silnika
 
w poprzednie wakacje latałem po autobanach w Portugalii na zewnątrz temp 40 i ponad a na zmodyfikowanym conwersie pokazywało przy 160-170km/h 110, czasem 115stopni. w okolice 100 st temp spadła dopiero jak wróciłem w nasze rejony. to chyba Twoje 100-102 nie powinno niepokoić zwłaszcza że płyn ma inną temp wrzenia.

japim 21-06-2017 16:16

Odp: Prawidłowa temperatura silnika
 
Z moich doświadczeń z silnikiem 1.6EB wynika, że czujnik temperatury głowicy nie działa tak jak powinien. I wskazuje na to też ostatni recall Forda: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
I dodatkowy artykuł:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Aby chronić użytkowników (tylko w USA i trochę w UK) przed nieświadomym przegrzaniem muszą do całej masy samochodów z silnikiem 1.6EB dołożyć czujniki poziomu płynu chłodniczego. Bo inaczej nie dowiecie się, że silnik się przegrzewa z braku chłodziwa... Dokładnie to mnie spotkało w zeszły weekend na A4. Filmik na 2 minuty przed zgonem silnika na skutek przegrzania wygląda tak: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Nagrany po tym jak usłyszałem dziwne dźwięki spod maski, a samochód stracił moc. Widzicie coś na desce rozdzielczej co wskazywałoby na przegrzewanie się silnika?

mro 21-06-2017 17:29

Odp: Prawidłowa temperatura silnika
 
Zdechl w sensie całkowicie? Co dalej?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

japim 21-06-2017 19:22

Odp: Prawidłowa temperatura silnika
 
Tak. Zdechł kompletnie. Gdybym wiedział ze się przegrzewa to bym się zatrzymał i silnik byłby do odratowania. Ale na desce nic nie wyskoczyło jechałem do momentu gdy stracił moc. Przy próbie wrzucenia wyższego biegu zgasł. Doturlalem się do zatoczki awaryjnej. Silnik do wymiany.

Dlatego właśnie ostrzegam użytkowników ecoboosta . Sądząc po akcji forda i palącym się kugami, które ludzie też nieświadomie zajerzdzali na śmierć, w naszych samochodach nie działa poprawnie mierzenie temperatury albo mierzona jest w złym miejscu.

Dlaczego wzywają aż 230000 ecoboostow 1.6 głównie w USA? Bo tam są prawnicy którzy zmiksowaliby forda. W EU mają nas gdzieś. S-max z 1.6eb był statystycznie za mała grupa dla której nie opłacało się robić akcję.

bukox 21-06-2017 19:52

Odp: Prawidłowa temperatura silnika
 
Czyli rozumiem, że miałeś za mało płynu chłodzącego i stąd przegrzanie? I dlaczego od razu cały silnik do wymiany? Co się konkretnie stało?

slawek-kali 21-06-2017 19:56

Odp: Prawidłowa temperatura silnika
 
Pomysl... a ecoboboosty poza 1.0 to pomylka ;)

japim 21-06-2017 21:24

Odp: Prawidłowa temperatura silnika
 
Cytat:

Napisał bukox (Post 2819808)
Czyli rozumiem, że miałeś za mało płynu chłodzącego i stąd przegrzanie? I dlaczego od razu cały silnik do wymiany? Co się konkretnie stało?

Serwis stwierdził pęknięcie przewodu chłodzącego i ubytek chłodziwa. W normalnym samochodzie w takim przypadku wskazówka temperatury od razu szybuje na czerwone pole. W moim tego nie było - widać na filmie, wszystko w normie. Uniosła się głowica, są przedmuchy do układu chłodzenia a po odkreceniu korka oleju wydobywa się dym.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.