Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Typowe awarie i usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73480)

ziva 15-06-2013 09:01

Odp: Typowe awarie i usterki
 
Cytat:

Napisał kacper69 (Post 2029192)
Masz uszkodzony rezystor w układzie sterowania prędkością wentylatora.
Poszukaj na forum, to popularna usterka w Fordzie.


No właśnie wymieniłem go jakieś 3 miesiące temu i znowu to samo... :(

yahya 28-06-2013 14:11

Odp: Typowe awarie i usterki
 
Fusion serii pierwszej:
- jeszcze na gwarancji poszła pompa wodna - wymieniona,
- po kilku latach eksploatacji zaświecił się EAC Fail: wymiana cewki i przy okazji świec oraz przewodów W.N.,
- po ok. 6 latach eksploatacji wymieniony jeden tylny słupek (mało nim jeżdżę),
- ostatnio - żółta kontrolka usterki silnika alarmowała o awarii sondy lambda - sonda do wymiany.

kacper69 08-07-2013 17:46

Odp: Typowe awarie i usterki
 
Mnie wczoraj dopadła kolejna usterka w tym roku, odpadł od tłumika zaczep , który go mocuje do podwozia.
Trzeba jechać do spawacza.
A kilka dni wcześniej odpadła aluminiowa osłona termiczna nad tłumikiem - korozja w okolicach montażu osłony.
Robi się skarbonka z tej fuzji :(
Tym bardziej , że chwile wcześniej wymieniłem rozrząd , pompę wody i paski za 1000 zł,
jeszcze wcześniej amortyzatory , osłony i odboje.

plucio 01-09-2013 20:33

Odp: Typowe awarie i usterki
 
Witam wszystkich posiadaczy :wink:
2002 rok 1.6 benzyna 167tys
Mam pytanie dotyczące gaśnięcia podczas jazdy np.dojeżdżam do skrzyżowania wrzucam luz a silnik gaśnie :diabelek: no i na biegu go uruchamiam, 2 razy się zdarzyło w przeciągu miesiąca co może być przyczyną ?


Pomogło dokładne umycie tej przepustnicy :)

Jitter 02-09-2013 09:41

Odp: Typowe awarie i usterki
 
@plucio: poszukaj w dziale. Było już o tym.

teegoat 17-10-2013 09:02

Odp: Typowe awarie i usterki
 
Witam,
Mam Forda Fusion 1.6i z 2004 roku od ponad poltora roku, kupiony z przebiegiem ponad 120tys we Francji, dzis na liczniku 147tys z groszami.
Dotychczas musialem wymienic chlodnice klimatyzacji (przy ok 144tys). Do tego slynne juz listewki na slupkach drzwiowych, po przyklejeniu jest ok. Poza tym poki co nie mialem wiekszych problemow poza jedna, dotad nie wyjasniona sprawa, mianowicie problemem z odpalaniem samochodu, i to nie tylko na zimno.
Mianowicie przekrecam kluczyk, auto zapala, ale od razu czuc, ze nie trzyma obrotow i w efekcie gasnie. Dzieje sie tak raz, dwa razy pod rzad, potem juz pali bez problemu. Podczas jazdy nic sie nie dzieje. Zmienilem filtr powietrza i swiece i nic, nadal to samo. Jeszcze jedno: we Francji sprzedaja benzyne bezolowiowa 95 z 10 procentowa zawartoscia etanolu, ostatnio na niej jezdzilem i zastanawiam sie czy tu nie ma przypadkiem problemu bo o tym paliwie zle sie mowi...
Za wszelkie podpowiedzi i sugestie bede wdzieczny.

Ketzer 17-10-2013 19:45

Odp: Typowe awarie i usterki
 
Cytat:

Napisał teegoat (Post 2091634)
Mianowicie przekrecam kluczyk, auto zapala, ale od razu czuc, ze nie trzyma obrotow i w efekcie gasnie. Dzieje sie tak raz, dwa razy pod rzad, potem juz pali bez problemu. Podczas jazdy nic sie nie dzieje. .


ja mam podobnie od 3 lat, zdarza mi się to co ok. 4-5 m/c podejrzewam że to może być filtr paliwa.........ale jakoś mi to nie przeszkadza.........

teegoat 17-10-2013 21:10

Odp: Typowe awarie i usterki
 
A mi to strasznie na nerwy działa... Wymiana filtra paliwa w fusionie to skomplikowana sprawa? Robił ktoś własnoręcznie? Jakieś tuto?

kubaw20055 17-10-2013 22:24

Odp: Typowe awarie i usterki
 
Kładziemy sie przy lewym tylnym kole, odczepiamy filtr z 2 obejm przy zbiorniku, zdejmujemy 2 rurki, wpinamy w nie nowy filtr aż zaskoczą zatrzaski, wciskamy zmontowany filtr w obejmy przy zbiorniku - 2 minuty dłubania (narzędzia nie są potrzebne, ale może przydać się śrubokręt, żeby odczepić rurki od filtra) ;)
Jeśli gaśnie silnik to warto przeczyścic przepustnicę, może akurat pomoże

teegoat 18-10-2013 08:10

Odp: Typowe awarie i usterki
 
Dzięki kubaw20055, jeśli nie nadużywam uprzejmości, to jak wygląda sprawa z przepustnicą? Gdzie ją znaleźć, jak przeczyścić? Jeśli chodzi o mechanikę samochodowa to jestem noga, ale pracować własnymi rękoma sie nie boje;) z góry dzięki a za filtr zabieram sie jak tylko dostanę...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.