Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wrażenia z jazdy nowym modelem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286065)

potraff 24-03-2019 09:49

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał fracek (Post 3109555)
Takie szybkie pytanie do posiadaczy nowego Focusa z Sync3 czy w aucie mamy odtwarzacz CD.

Chyba nie ma, a w instrukcji to tak napisali. Również czytałem instrukcję, bo w środę odbieram auto.

gucio770920 24-03-2019 11:15

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał fracek (Post 3109555)
Takie szybkie pytanie do posiadaczy nowego Focusa z Sync3 czy w aucie mamy odtwarzacz CD. Na niemieckich forach piszą że nie ma w instrukcji Sync3 na stronie forda widzę że jest jakaś obsługa. Dzięki

u mnie nie ma odtwarzacza CD, może jest opcja domówienia zmieniarki ale w standardzie niema CD.

Matti_k 24-03-2019 17:37

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Potwierdzam nie ma zmieniarki CD a dokupić się w opcjach też nie dało

fracek 24-03-2019 18:59

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Rozmawiałem dziś z właścicielem st line 2.0 diesel automat mówił że nienaturalnie brudza się lusterka. Tzn szybciej w porównaniu do poprzedniego auta o iii. Potwierdza ktoś??

Bump:
Cytat:

Napisał lysy88 (Post 3109568)
Ja ostatecznie zdecydowałem się na wersje ST-line 1.5 EB 150. Jeździłem nim na jeździe próbnej i jest to bardzo fajny motor. Miałem problem ze zdecydowaniem się na felgi (17 czy 18), ale ostatecznie wybrałem 17 z uwagi na komfort. Przy utwardzonym zawieszeniu 18 byłoby za bardzo czuć, a jeżdżę sporo w trasy.

W tym tygodniu składam zamówienie, ale myślę jeszcze czy nie dobrać adaptacyjnego zawieszenia. Czy ktoś ma porównanie w jeździe wersją z i bez. Mógłbym prosić o opinie ?

Inna sprawa to czy przy adaptacyjnym zawieszeniu felgi 18 nie byłyby zbyt doskwierające ?

Też zdecydowałem się na felgi 17, było optymalnie moim zdaniem. 18 dość mocno huczały i było to słychać z tyłu pewnie kwestia opon jakie były na samochodzie ale komfort też był gorszy wiec zrezygnowałem w pięknego wyglądu 18.

Mam pytanie co do jazdy 1.5 EB ponoć fajnie chodzi przez większą pojemność cylindra ma basowy pomruk możesz coś wiecej powiedzieć jak w mieście sie operuje tym silnikiem na trasie. Drugie pytanie jechałeś może ze skrzynią manualną ?? Jaka ona jest jestem ciekaw czy skoki są krótki i precyzyjne :)

lysy88 24-03-2019 22:33

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
W mieście jechałem tylko krótki odcinek bo od razu wyjechaliśmy na ekspresówkę. Generalnie przejeżdżając przez kilka skrzyżowań (w godzinach szczytu) auto było bardzo żwawe. Nie dostrzegałem jakoś specjalnie "słabego dołu", o czym można posłuchać w wielu recenzjach na yuotube, ale może trzeba byłoby więcej pojeździć, żeby sobie wyrobić opinie. Natomiast na trasie bajka. Auto bez większego wysiłku przyśpieszało kiedy chciało się wyprzedzić kilka aut. Zastanawia mnie tylko spalanie, bo tu opinie są różne, ale mam nadzieje wyjść ze średnią ok 7,5 l.

ps.

jeździłem tylko manualem. automat nie był dostępny, ale i ja nie byłem nim zainteresowany.

funuman 25-03-2019 06:27

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Panowie
Zastanawiam się pomiędzy Focusem kombi Titanium 1.5 120 diesel z 8 stopniowym automatem z paroma pakietami m. In: parking, winter, technology a Kia Ceed 1.6 diesel 116 koni z 7 biegowym automatem wersja L z pakietem funkcjonalnym. Focuws skonfigurowany z droższym lakierem wyszedł ponad 123 000zł natomiast Kia*kombi z podobnym wyposażeniem ponad 20 000 zł mniej. Bardzo duża różnica między tymi autami a patrzac na recenzje to jest ta sama półka. Co wybrać?

weuek 25-03-2019 06:35

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Ceeda.

potraff 25-03-2019 06:54

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Te ceny to z salonów? Bo w fordzie dostaniesz sporo rabatu. W Kia...tyle co nic.
Ja jechałem i30, w ceed siedziałem tylko. I30 z silnikiem 1,4 wolnossący, więc o różnicy w silniku nie ma sensu pisać, tym bardziej, że focusem jeździłem 1,0 ale to co podkreśla min Pertyn, focus jest świetnie wyciszony, w Hyundaiu było dużo głośniej.
To i więcej miejsca na tylnej kanapie było dla mnie ważniejsze od jakości tworzyw, które podobno w Kia są lepiej spasowane. Ja nie macam, nie szarpie kokpitu.
Ja szukałem auta od ręki, stąd też taki wybór aut do jazd próbnych. I kia i Hyundai bym brał oczywiście w wyższych wersjach wyposażenia, ale od ręki tylko najsłabszy silnik.

Natomiast jeśli cena jest już od sprzedawców, to aż 20tys więcej focus nie jest wart.

fuji 25-03-2019 08:26

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał funuman (Post 3109907)
Panowie
Zastanawiam się pomiędzy Focusem kombi Titanium 1.5 120 diesel z 8 stopniowym automatem z paroma pakietami m. In: parking, winter, technology a Kia Ceed 1.6 diesel 116 koni z 7 biegowym automatem wersja L z pakietem funkcjonalnym. Focuws skonfigurowany z droższym lakierem wyszedł ponad 123 000zł natomiast Kia*kombi z podobnym wyposażeniem ponad 20 000 zł mniej. Bardzo duża różnica między tymi autami a patrzac na recenzje to jest ta sama półka. Co wybrać?

Jeździłem HB 1.5 EcoBlue 120 KM A8 i jak dla mnie za takie pieniądze to furmanka a nie samochód. O ile orientuję się to ten sam silnik co 95 KM tyle, że ze zmienionym oprogramowaniem. Zresztą za tę kwotę spokojnie możesz mieć 2.0 150 KM co przy kombi będzie robiło różnicę. Z tych co porównujesz wybrałbym KIA ale jeśli w grę wchodzi także 2.0 to zdecydowanie Forda, który prawdopodobnie byłby droższy od KIA o ok 13-15 tys zł.

vegeciak 25-03-2019 11:07

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał funuman (Post 3109907)
Co wybrać?

Zależy :D Weź tylko poprawkę na to, że (jak zauważył @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) rabaty w Kii są dużo niższe niż w Fordzie, więc bardzo możliwe że po odwiedzinach u kilku dealerów każdej z marek, kwoty do zapłaty mogą zbliżyć się do siebie (niekoniecznie zrównać).

Ja na przykład kilka tygodni temu stałem przed wyborem Ceed HB 1.4 140KM manual GT-Line + kilka dodatków, a Focus HB 1.5 182KM manual St-Line Business też z kilkoma dodatkami. Kwotowo wyglądało to tak, że Ceeda wyceniono mi ostatecznie (po rabatach) na 93 tysiące (3% rabatu), Focusa na ok. 100 (ponad 15% rabatu). Koniec końców postawiłem na Focusa, bo był/jest mocniejszy, lepiej wyciszony i bogaciej wyposażony (w Kii miałbym na przykład czujniki parkowania wyłącznie z tyłu, tapicerkę w pełni materiałową, zwykłe LEDy). Ceed wygrywał tylko "miękkością" materiałów w środku i dodatkowymi nawiewami na tył. Po przemyśleniach stwierdziłem po prostu, że samochód jest przede wszystkim od jeżdżenia a nie macania i ważniejsze są dla mnie lepsze, adaptacyjne światła i mocniejszy silnik, niż kilka gumowanych plastików w środku.

Rozważałem też Ceeda GT (po rabatach za 103 tysiące), ale głośny wydech niestety zdyskwalifikował tę wersję. W tym samochodzie cicho jest tylko po całkowitym odpuszczeniu gazu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.