Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nie działa podgrzewana przednia szyba (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99998)

RECONDO 14-10-2011 10:44

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Wygląda na to że szyba do wymiany, najczęściej jednak jest odwrotny objaw czyli nie grzeją pojedyncze paski. Czy na obu częściach szyby były roztopione pola?

ememiks 14-10-2011 17:15

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Sam środek około 5cm szerokości i może z 2 paski z 0.5cm po lewej i prawej stronie a tak nic więcej szkoda szybko puściło tam gdzie zadziałało w zimę super sprawa.

Niuta 16-10-2011 09:10

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Dołączę się do tematu.
Mam identyczne objawy jak kolega ememiks.
Z dziecinną radością czekałam na przymrozki aby przetestować podgrzewanie przedniej szyby (mondka kupiłam w kwietniu więc nie było jak sprawdzić :( ).
Przymrozki przyszły a wraz z nimi rozczarowanie :? i złość :<
Rozmraża się tylko jakieś 10 cm po środku i około 2 cm z prawej strony. Reszta szyby nadal wygląda jak powierzchnia Antarktydy :(
Czy jest szansa na "reanimację" szyby czy jednak trzeba będzie skorzystać z ubezpieczenia?

RECONDO 16-10-2011 09:14

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Żadnych szans na reanimację.... chyba że z ubezpieczenia.

Niuta 16-10-2011 09:18

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
No trudno.
A tak z czystej ciekawości - co mogło zawieść?
Normalne zużycie ?

chasm 18-10-2011 08:54

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Normalne zużycie - słyszałem, że czasem po wymianie na inną nową od początku są problemy z grzaniem i reklamacją.

muli9 21-10-2011 12:11

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
tutaj w gre wchodzi polaczenie czegos funkcjonalnego z czyms co nie przeszkadza w czasie jazdy - czyli pomysl byl jak najbardziej ok ale zeby nie przeszkadzalo w jezdzie zrobiono bardzo cienkie druciki ktore przy zmianach temperatury zwyczajnie sie przerywaja i to moim zdaniem jest przyczyna porazki calego projektu - ale z drugiej strony nie ma za bardzo jak tego wykonac zeby nie bylo widoczne.

Przestroga dla wszystkich aby to sprawdzac przy kupnie - pytanie jak toz zrobic w lecie - ciezko ale jest wykonalne np. przy pomocy pary itp.

gmereka 05-11-2011 14:45

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Witam. Chcialbym dolaczyc sie do tematu. Mianowicie w moim Mondeo tez nie dziala podgrzewanie przedniej szyby tz brak reakcji na przycisk . Dioda sie nie zapala na wlaczniku nie slychac aby jakis przekaznik sie zalaczal. Nie mam pomyslu co zrobic. Bylem rowniez podpiety pod kompa i w tracie testu podgrzewania przedniej szyby zalaczal sie przycisk podgrzewania tylnej :( zima tuz tuz a tu lipa. Oto blad z kompa: B2110 - GEM PRZERWA W OBWODZIE PRZEKAZNIKA WYCIERACZKI PRZEDNIEJ SZYBY STYK IPR21 modul gem c430 brazowy. Dodam ze zadnych problemow z wycieraczkami nie ma. Zajrzalem rowniez do modulu i ten styk jest pusty nie ma tam poprowadzonego zadnego przewodu. Czy ktos moze pomoc.

muli9 07-11-2011 07:39

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
moze nie masz podgrzewanej szyby - mogloby sie tak zdarzyc gdyby ktos juz ja wymienial i tym razem zalozyl zwykla i odlaczyl kable aby nie bylo bledu - masz druciki na szybie ?

gmereka 10-11-2011 19:22

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Jesli bym nie mial podgrzewanej szyby to nie zawracalbym sobie tym problemem glowy. Szyba jest podgrzewana. Czytalem tez o tym na forum ale jakos do tej pory nikt nie opisal dokladnie jak ten problem usunac pomijajac sprawdzenie szyby,bezpiecznikow itp .Dalej bede probowal Mam nadzieje ze to problem z programowaniem GEM i ktos mi to naprawi przed mrozami


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.