Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130865)

Petru23 30-03-2019 18:42

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
A jak to się ma do mojego pytania?

edit:
ok, czyli szukać nieszczelności przy wejściu do silnika. Boję się tylko, że jak to ogarnę to klapki szkag trafi :lol:

Jak w końcu z ich usunięciem? bawić się w naprawię czyli wymiana na nowe, usuwać czy kupić za 150-200zł używany kolektor ze sprawnymi klapkami?
No i czy w 1.8 był identyczny jak w 2.0? plug-in?


edit:
aha, dodam, że nie mam najmniejszych problemów z odpalaniem. Jedyne co, to przy około 2 tyś obrotów przy przyspieszaniu, głownie na 2-gim biegu telepie autem.
Elektryka ogarnięta niedawno, wszystko zaizolowane na nowo itp. Mam LPG i automat. Zabierać się za klapki czy inna jest przyczyna? EGR, który się odzywał czekiem w październiku-listopadzie a do dziś spokój czy coś jeszcze innego może być? (świece, cewki nowe)

crouch196 30-03-2019 22:25

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Cytat:

Napisał Petru23 (Post 3112350)
A jak to się ma do mojego pytania?

edit:
ok, czyli szukać nieszczelności przy wejściu do silnika. Boję się tylko, że jak to ogarnę to klapki szkag trafi :lol:

Jak w końcu z ich usunięciem? bawić się w naprawię czyli wymiana na nowe, usuwać czy kupić za 150-200zł używany kolektor ze sprawnymi klapkami?
No i czy w 1.8 był identyczny jak w 2.0? plug-in?


edit:
aha, dodam, że nie mam najmniejszych problemów z odpalaniem. Jedyne co, to przy około 2 tyś obrotów przy przyspieszaniu, głownie na 2-gim biegu telepie autem.
Elektryka ogarnięta niedawno, wszystko zaizolowane na nowo itp. Mam LPG i automat. Zabierać się za klapki czy inna jest przyczyna? EGR, który się odzywał czekiem w październiku-listopadzie a do dziś spokój czy coś jeszcze innego może być? (świece, cewki nowe)

Witam. Czy kupisz kolektor za 200zł ze sprawnymi klapkami? Szczerze w to wątpię... Wymiana na nowy zestaw jak nie masz wylatane gniazd jak np u mnie (tam gdzie ten pręt przychodzi) to możesz zakładać nowe koszt samych części ok 600/700zł. Ja usunąłem i jak na razie efektów ubocznych nie ma, ale za to same plusy (jak wcześniej przeczytasz to zobaczysz jakie miałem problemy/objawy, które zniknęły po wywaleniu tego ustrojstwa). Dodatkowo auto jest troszkę żwawsze z dołu i chętniej reaguje na gaz niż przed wywaleniem klapek ;)

draker90 30-03-2019 23:08

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Ja też nie mam klapek wkurzające są problemy z odpalaniem . Zdjalem wężyk podciśnienia z kolektora pomiary ciśnienia map sensor niemal takie same.

Poprawka. Po odpięciu krokowca i zaślepionym kolektorze silnik gaśnie a po wyjęciu wężyka silnik nie gaśnie, czyli ciągnie lewe powietrze.

skt84 31-03-2019 16:56

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
A rozrusznik sprawdzałeś?

draker90 31-03-2019 17:55

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Rozrusznik jest sprawny. Tu opisany temat problemów z odpalaniem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mlody141 03-04-2019 08:36

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Czy usunięcie klapek z mondeo mk4 jest tez możliwe ? Czy klapki od mk3 pasują do mk4? 2.0 benzyna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Petru23 03-04-2019 10:11

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Panowie, to jak w końcu z tymi zaworami podcisnienia. Po zdjęciu węży z obu ma syczec czy tylko z jednego, jak u mnie (jednej pary wchodzącej do silnika od góry przy listwie wtryskowej)?

draker90 03-04-2019 10:25

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Od góry masz podciśnienie chyba podłączone z wtryskiem paliwa w młodszych rocznikach zaślepione fabrycznie. Sterowanie klapek jest z środkowego podciśnienia i wg mnie powinno być podłączone do sterowania gdy klapki mają działać lub zaślepione np korkiem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mlody141 03-04-2019 10:27

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
A w mondeo mk4 można usunąć klapki ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

draker90 03-04-2019 10:30

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Tego nie wiem. Myślę że można wyłączyć przez zaślepienie podciśnienia. Są 2 zawory sterujące


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.