Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Tempomat nie działa - Cruise Control (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137941)

mm32 15-07-2014 18:50

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Nic nie rozbieraj w radarze,odłącz tylko złącze 5 pinowe i popatrz ,czy nie są zaśniedziałe konektorki.Jeśli nic nie znajdziesz to trzeba błędy sczytać bo na ACC składa się kilka elementów a nie sam radar.

marek0101 15-07-2014 19:27

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Widzę że problem tempomatu w Fordzie jest duży, również i mnie dopadł. Zaczęło się od niezałączania tempomatu za każdym razem potem wyskakujący błąd "ACC niedostępne". Pewnego razu po wyświetleniu tego błędu walnąłem w kierownicę pięścią. Efekt to komunikat "Usterka ACC" i tu moje zaskoczenie trzeba będzie się udać do jakiegoś czarodzieja. Na pewno wyczyszczę styki a gdyby potraktować je jeszcze drobnym papierem ściernym?? A jak nie to kupie nowe przyciski i powinno być git. :)

mm32 15-07-2014 19:32

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Cytat:

Napisał marek0101 (Post 2242017)
gdyby potraktować je jeszcze drobnym papierem ściernym??

Zły pomysł bo są one pozłacane i każdy papier,nawet 2000 zedrze warstwę złota i wtedy to już na pewno nie będą działać.

Bump:
Cytat:

Napisał marek0101 (Post 2242017)
walnąłem w kierownicę pięścią

To może oznaczać problemy z połączeniami,ewentualnie zimne luty na module kierownicy.

marek0101 15-07-2014 19:47

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
O moduł mógł pójść o nie. Tutejszy czarodziej diagnozę pewnie postawi. A z tym papierem jak są pozłacane to nie tykam ich, tylko alkoholem je potraktuje.

leszcz 15-07-2014 19:49

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Cytat:

Napisał marek0101 (Post 2242032)
tylko alkoholem je potraktuje.

lepiej preparatem typu Contact Spray

mm32 15-07-2014 19:50

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2242033)
lepiej preparatem typu Contact Spray

Ja wybrałbym alkohol bo nie wiadomo jak ten preparat reaguje z gumą.

marek0101 15-07-2014 19:54

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Czysty alkohol najlepszy, tym w swoim życiu przeczyściłem w życiu parę pilotów np od TV i chodzą jak nówki, lepiej reagują.

leszcz 15-07-2014 19:55

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2242035)
Ja wybrałbym alkohol bo nie wiadomo jak ten preparat reaguje z gumą.

Ja używałem do "uzdrawiania" pilotów telewizyjnych tego : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i nigdy z gumą nie było problemów

pawelmisiek 15-07-2014 21:31

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
To zrobie tak jak mowisz mm32 . Zrobie tez jak koledzy tutaj sugeruja , przeczyszcze te styki alkoholem co sa w kostce pod maska i zobaczymy czy podziala , a jak nie to po prostu musze jechac do warsztatu aby podpieli komputer i zobaczyli :(

tedi_k 16-08-2014 20:48

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Jest nadzieja, że została odkryta przyczyna problemów z klawiszami tempomatu w MND4/S-max/Galaxy.

W tej rodzinie samochodów klawisze podłączone są do "modułu kolumny kierownicy" (SCM) - sterownika, do którego są wpięte manetki kierunków i wycieraczki. W oparciu o informacje z klawiszy SCM generuje komunikaty po LIN/CAN do BCMI i innych sterowników samochodu sterujące tempomatem. Klawisze podpięte są do SCM poprzez taśmę zwijacza na jednorzędowe złącze w górnym prawym rogu modułu SCM. Moduł SCM ma płytkę drukowaną wielowarstwową - sygnały prowadzone są ścieżkami wewnątrz laminatu.
Ostatnio w dwóch samochodach - w tym u kolegi jvc - przelutowałem złączę, na które w SCM podpięte są klawisze tempomatu oraz złącze wiązki zewnętrznej, łączącej SCM z innymi modułami.

Ta operacja na razie pomogła - będziemy obserwowali dalej zachowanie tych "poprawionych" modułów.
Gdyby się potwierdziło, to byłby to kolejny przypadek "zimnych lutów" w naszych samochodach...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.