Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Komunikat awaria silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149961)

xmarx 12-09-2015 14:21

Odp: Komunikat awaria silnika
 
To prawda. Awaria silnika to problem z czujnikiem dpf. Tylko w serwisach na sląsku mają z tym problem i zamiast wymienić kasuja ludzi za wypalanie dpf. Wystarczy sprawdzic czy czujnik pracuje na wolnych i od razu wiadomo jaka przyczyna. Za sam czujnik kasuja 600zl a wymiana dodatk to 10min a czujnik znajduje sie kolo akumulatora. Ja wymienialem za 160zl z kasowaniem kompa plus czujnik 150zl i jeszcze mam jeden w zapasie bo kupilem dwa za 300. Dpf wypala git.

Bump:
Cytat:

Napisał mayak (Post 2241899)
Kuga 2.0 tdci z 2010 może mieć dwa różne (jeśli chodzi o osprzęt) silniki: albo na Siemensie (starsze), albo na Delphi (nowsze - mają możliwość upgrade mocy ze 140 do 163 KM)

podeślij VIN to powiem Ci który z nich ma Twój znajomy

Ja mam na Siemensie i tez upgrade do 16KM wiec co za bajki z tym drlphi.

Poza tym co za brednie z odpalaniem raz start i sprzeglo. Ma byc start..potem sprzeglo i drugi raz start. Kontrolki wcale nie musza gasnac. Czesto odpalam od razu.

Natomiast przypadlosc kugi czesto nie odpala bo nie widzi kluczyka.

Fanki 25-10-2015 00:28

Odp: Komunikat awaria silnika
 
A u mnie dzisiaj przy przebiegu 101tys km pojawił się komunikat "USTERKA SILNIKA", utrata mocy może na sekundę, dwie. Auto cały czas jechało normalnie. Dodam że dzisiaj trasa ponad 600km autostradami ale tak spokojnie ok. 120km/h na tempomacie. Po wyłączeniu i włączeniu silnika komunikat o usterce cały czas się świeci ale Kuga odpala i jedzie normalnie zobaczymy jutro rano (????). Ja tam raczej preferuje spokojny styl jazdy to może ten DPF zapchany ???? W takim razie spróbuję przegonić maszynę i dam znać. Tylko się zastanawiam czy się tym w ogóle przejmować skoro wszystko działa normalnie ???

Fanki 25-10-2015 08:10

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Witam

No i po nocy w garażu, komunikat zgasł. Dzisiaj trasa ok. 200km, zobaczymy czy się pojawi.

Gostek_ 25-10-2015 11:12

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Ja tak miałem ciągle i nagminnie - kiedyś wymienili czujnik paliwa i nic nie dało. Usterkę wywalało, auto na chwilę traciło moc a potem jechało normalnie. Kontrolka znikała albo samoczynnie, jak u Ciebie albo po zatankowaniu. Generalnie do odczytania błędy z kompa - będziesz wiedział co się podziało. Mi chyba najczęściej wywalało dpf albo ładowanie turbiny. Dpf w końcu wprowadził się w stały tryb awaryjny, na którym zrobiłem 350km aż to szczęśliwego wycięcia...

Fanki 28-10-2015 12:20

Odp: Komunikat awaria silnika
 
No i przyczyna komunikatu się znalazła.
Pęknięty wąż powietrza od filtra do kolektora.

przemas01 01-08-2016 19:51

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Witam! Kuga 2010, 140hp, Euro 5.
Przebieg auta 73tys, pierwszy właściciel. Podobna historia. Komunikat usterka silnika + zdławienie mocy. Komunikat początkowo występował co któreś odpalenie, po około 40 kilometrach zapalał się tuz po odpaleniu silnika. Kody błędów (przez OBD 2 + mobilscan) p2002, p2463, P244B. Znacząco podniósł się poziom oleju. Kody sugerowały ze DPF jest zapchany ale jako ze niedawno ok 200km temu wróciłem z urlopu gdzie auto zrobiło ponad 4000km trasy wydaje mi się to niemożliwe. Obstawiam ze czujnik ciśnienia różnicowego DPF podawał błędne dane do kompa. Wymiana oleju + filtr, nowy czujnik DPF, kasowanie błędów. Nie robiłem wymuszanego wypalania DPFu. Od tego czasu 600km bez niespodzianek.

tedi_k 01-08-2016 21:36

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał przemas01 (Post 2635917)
Witam! Kuga 2010, 140hp, Euro 5.
...Znacząco podniósł się poziom oleju. ....

Jakim cudem w silniku Euro5 (na Delphi) mogło Ci przybyć oleju? Te silniki nie mają problemu z dostawaniem się paliwa do oleju w trakcie wypalania DPF. W tych silnikach paliwo w trakcie wypalania DPF dostarczane jest wprost do wydechu przez specjalną dyszę ze świecą żarową ("parownik par paliwa"). Twoje objawy raczej sugerowały zatkanie dyszy w parowniku albo problem ze świecą żarową - oba te problemy często występują we wczesnych silnikach 2.0TDCi Euro5 (z 2010-2011 roku).

AXO 01-08-2016 22:09

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Witam.

Spalona lub niesprawna świeca żarowa w module parownika, zapoczątkowująca wypalanie DPF-u daje kod błędu P269F.

Pozdrawiam.

heko 01-08-2016 22:29

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2636011)
Jakim cudem w silniku Euro5 (na Delphi) mogło Ci przybyć oleju? Te silniki nie mają problemu z dostawaniem się paliwa do oleju w trakcie wypalania DPF. W tych silnikach paliwo w trakcie wypalania DPF dostarczane jest wprost do wydechu przez specjalną dyszę ze świecą żarową

niestety nie do końca, prócz dotrysku głównego w/w dyszą, jest dotrysk podgrzewający kata, który podczas permanentnej próby regeneracji (uszkodzona świeca) może podnieść poziom oleju :(

lsulima 01-08-2016 23:41

Odp: Komunikat awaria silnika
 
A to ciekawostka. Ale chyba nie jest to nagminne w tych silnikach?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.