Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zbyt niska temperatura silnika w TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114331)

puniu01 10-01-2012 08:37

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
Dobra dzieki za pomoc i jeszcze raz sorki:)

jareczek1980 10-01-2012 08:48

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
u mnie się wylało okolo 1,5litra, wymieniałem mały termostat a po wymianie spalanie spadło o okolo 1.5litra/100km. Płyn wystarczy dolac, ale trzeba go monitorować

eddek 10-01-2012 09:19

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
jareczek1980, jakie miałeś spalanie przed wymianą?

jareczek1980 10-01-2012 10:06

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
8 w mieście, teraz max 6,5 przy butowaniu(więcej nie miałem wg wskazań kompa), najczęsciej wskazuje mi po mieście 5,8-6,3l

Deryll 10-01-2012 13:24

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
Cytat:

Napisał jareczek1980 (Post 1763998)
teraz max 6,5 przy butowaniu

Kolego to w jakim ty mieście jeździsz albo masz jakiś cudowny egzemplarz. Wskazania kompa a rzeczywistość znacznie się różnią. W tych temperaturach średnie spalanie na całym zbiorniku oscyluje u mnie około 6,5 - 7,0 l. Moje miasto nie jest duże a połowa przebiegu to trasa 90-130 km/h i bez butowania jak to ująłeś.
Dla mnie spalanie w zimie jaka by ona nie była na poziomie 6,5 w mieście z "butowaniem" jest czystą abstrakcją.

jareczek1980 10-01-2012 17:08

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
weż pod uwagę fakt ze:
1. nie mam kombi
2. mam mniej kuni od Ciebie
3. miasto miastu nie równe, gdybym mieszkał w W-awie lub Krakowie spalanie byłoby większe (mieszkam w aglomeracji śląskiej)
4. doskonale sobie zdaję sprawę ze komp przekłamuje, ale wcześniejsze spalanie było odczytywane z kompa, ponieważ termostat wymieniałem nie cały tydzień po zakupie auta i nie miałem możliwości zlitrażowania go. Gdybym raz podał odczyt z kompa a raz wyliczeń to też nie byłoby to miarodajne, więc oba pochodzą z kompa
Do liczenia na piechotę dochodzi mi mniej więcej +0,3l
Więc nie rozumiem czego sie czepiasz

puniu01 10-01-2012 18:38

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
Czy po wymianie malego termostatu efekt jest odrazu? Czy trzeba udac sie w dluzsza trase?

jareczek1980 10-01-2012 20:41

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
zauważyłem po skasowaniu kompa, czyli tankowaniu, ale chyba od razu. chyba ze pytasz o temp, to u mnie po przejechaniu kilku km temp stała w pionie

Deryll 18-01-2012 13:57

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
Witam. Jakieś dwa lata temu wymieniałem od razu dwa termostaty bo szalała temperatura, poprawa natychmiastowa. Jak rok temu przyszła zima to silnik nagrzewał się dosyć wolno, ale jak złapał te 95 st to trzymał bez problemu i nie falował wskaźnik. Na trasie nie ma z tym problemu a za to w mieście to tragedia nagrzać klekota. Tej zimy historia się powtarza.
Dzisiaj z ciekawości zajrzałem pod maskę jak na wskaźniku było ok 60 st. I moje zdziwienie, rura przy chłodnicy ciepła, dlatego zbadałem przy chłodnicy bo osłona przeszkadzała.
Czyżby duży termostat puszczał? Dodam że w zasadzie od początku jego żywota w moim aucie tak się dzieje. W moim mk1 też jeden termostat lepiej trzymał a drugi gorzej mimo że oba były nowe.
Zaryzykuje wymianę tego dużego i tu moje pytanie. Na ford.sklep jest kilka i różnią się ceną. Miał ktoś do czynienia z termostatem Verneta bo nie widzę sensu ładowania kasy w Motocrafta bo taki u mnie teraz siedzi.Linki:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Deryll 19-01-2012 19:26

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
Ponawiam pytanie, może dzisiaj ktoś przeczyta.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.