Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154150)

enjoypoznan 07-12-2015 16:25

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Cytat:

Napisał piter488 (Post 2495819)
250 ml na 1000 km czy mam się martwic

Dolewaj oleju, pilnując żeby stan nigdy nie zszedł poniżej minimum i nie zawracaj sobie głowy.

Kajucha 09-12-2015 14:36

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Witam, ja również miałem duże przeboje ze spalanym olejem a zaczęło się od wymiany UPG Przed naprawą od wymiany do wymiany zero dolewek jeździłem na gulf 10W40 Jednak po remoncie silnik palił średnio 3 ltr na 1000 km powrót na warsztat i znów rozbieranie motoru... Na obecną chwilę jestem w trakcie sprawdzania po ponownym złożeniu na teraz mam przejechane raptem 400 km ale olej wydaje się że nie zmienia poziomu na bagnecie. Przejadę jeszcze tysiąc i opiszę cały mój beznadziejny jakoś czas temu przypadek. Pozdrawiam

enjoypoznan 09-12-2015 15:14

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Cytat:

Napisał Kajucha (Post 2497191)
zaczęło się od wymiany UPG Przed naprawą od wymiany do wymiany zero dolewek

Rozumiem że mechanik nie ruszał dołu silnika-tłoki, pierścienie? Głowica była wymieniana czy tylko planowana? Jegomość coś musiał schrzanić jak tylko po wymianie uszczelki zaczął tak żłopać oliwę.

Kajucha 09-12-2015 15:19

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
No właśnie w tym rzecz że dół był zrobiony wymienione pierścienie głowica po regeneracji nowe uszczelniacze wszystko na tip top.

enjoypoznan 09-12-2015 15:27

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Czyli typowy błąd mechaniora. Po takim zrobieniu silnika, jak wszystko jest dobrze pomierzone i poskładane nie ma prawa brać oleju.

Mediana 09-12-2015 15:30

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Ja posiadam 2.0 Duratec'a z małym przebiegiem (25 tys. km) i na 15 kkm zużyje mi tak max 3-4 mm na miarce, ale gdybym jeździł z dużymi prędkościami na autostradzie niemieckiej to być może w ciągu tych 15 kkm musiałbym zrobić dolewkę.
M...

Kajucha 09-12-2015 16:18

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Cytat:

Napisał enjoypoznan (Post 2497208)
Czyli typowy błąd mechaniora.

No właśnie on twierdzi że jego w tym wina żadna okazuje się że było jakieś pęknięcie w głowicy ale zanim to wyszło głowica moja znów trafiła na sprawdzenie ponoć wróciła że wszystko ok tel od mechanika że składa i ze jutro będzie auto po czym kolejny dzień telefon ze jednak auto nie gotowe bo po odpaleniu znów olej na drugim cylindrze... :( znów demontaż i teraz głowica jedzie do innego fachowca na sprawdzenie, wraca że niby wszystko jest ok. Kolejny montaż teraz ze zmianą nowych pierścieni na kolejne znów telefon ze sytuacja się powtarza :( wtedy nie wytrzymałem odwiedziłem Pana mechanika i powiedziałem mało cenzuralnymi słowami co myślę o tej sytuacji. Minęło znów kilka dni i dzwoni mechanik poinformować że skończyły mu się pomysły i właśnie kupił głowice i jest w trakcie montażu. Kolejnego dnia odebrałem samochód i tak jak pisałem mam zrobione 400km i na ta chwilę jest wszytko ok. oby tak dalej.. Ta sytuacja jest opisana w dużym skrócie..

enjoypoznan 09-12-2015 17:30

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Cytat:

Napisał Kajucha (Post 2497237)
mam zrobione 400km i na ta chwilę jest wszytko ok

Oby tak pozostało. Mam nadzieje że nie płaciłeś za każdy montaż głowicy z osobna.

Naprawdę byłem tyle razy świadkiem niekompetencji "fachowców" od motoryzacji ze szkoda gadać. I to w bardzo prostych czasami sprawach.

Jeżeli oddaje się głowicę do planowania i wymiany uszczelniaczy zaworowych to przed montażem powinna być bardzo dokładnie sprawdzona czy nie ma jakiś bardzo małych pęknięć. Nie wspominając o tym że wszystko powinno być składane z zachowanie bardzo dużej czystości.

A co do brania oleju. Jeżeli np. przy ostrej jedzie weźmie Ci 50-tke oliwy na 1000km to wszystko jest ok. Zwłaszcza jak silnik lata na 5w30.

Są tacy co twierdzą że nawet przy katowaniu silnika nie weźmie im ani grama. Ale w to nie wierze.

Kajucha 10-12-2015 04:14

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Cytat:

Napisał enjoypoznan (Post 2497282)
Mam nadzieje że nie płaciłeś za każdy montaż głowicy z osobna.

Nie już później nie płaciłem jedynie moje nerwy wystawione były na próbę

salom 10-12-2015 06:48

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Jak silnik pali już dużo oleju, to wymiana samych pierścieni po których przestaje, statystycznie udaje się tylko w 50 procentach.
Zależy to od dotychczasowego przebiegu, wyrobień tulei cylindrowych, wytatcia tłoka, oraz co bardzo ważne, wybitych rowków, kanalików w tłoku gdzie siedzą pierścienie.
Jeżeli po włożeniu pierścienia w kanalik tłoka odwrotną stroną, pierścieniem można ruszać na boki,czyli się kiwa, tolepiej nie zakładac, tylko dobrac grubsze pierścienie, dać do tokarza aby dopasowal, poszerzył kanaliki tak, aby pierscień nie miał luzu, a tylko tyle aby dał się po załozeniu obrócic.
Jeżeli tego sie nie zrobi, to pierścienie nawet nowe w luznych kanalikach w rytm suwów tłoka, działają jak tłok pompy ssaco-tłoczącej podają olej nad denko tłoka, i wiadomo co dalej.
Niebieski dymek, i po tysiacu sucha miarka oleju.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.