Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Doinstalowanie modułu BT/VC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63841)

mayak 26-11-2012 13:46

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
podważ lampkę po środku od strony przedniej szyby, a potem zobaczysz dwie śruby mocujące górną konsolę do dachu

mond007 28-11-2012 07:05

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
No i zestaw zainstalowany, wszystko fajnie działa, mam telefon na androidzie, świetnie współpracuje z Converse+, widoczna cała książka, lista połączeń itp. Dodatkowo działa odtwarzanie muzyki z telefonu przez BT, łącznie z przełączaniem utworów strzałkami z kierownicy - świetna sprawa. USB działa również bez problemu z Sony 1CD.
Uwagi do instalacji:
- mikrofon ze specyfikacji jest okrągły i za duży - nie pasuje do mojego s-maxa,
powinien być prostokątny, aby się wpasował w zatrzaski,
- moduł BT/VC zainstalowałem w tunelu środkowym, przy schowku w podłokietniku, gniazdko USB zainstalowałem w głębokim schowku podłokietnika, zdemontowałem schowek pasażera, ale nie udało mi się go w całości wyciągnąć - zbyt dużo kabli go jeszcze trzymało, nie chciałem odpinać wszystkich wtyczek,
- cała operacja zajęła ok 3,5h
Dziękuję Wam za pomoc, polecam p. Komorowskich - ich wiązka znacznie ułatwia montaż i od razu wszystko zadziałało.

mayak 29-11-2012 08:02

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - co to za moduł?

tedi_k 29-11-2012 10:22

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Prawdopodobnie z serii tych nowych modułów montowanych od 2 kwartału 2011, w których był także moduł z językiem polskim. Ten raczej nie jest...
Jest trochę podobnych na ebayu.

cybershot 29-11-2012 20:20

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1912743)
...w których był także moduł z językiem polskim. Ten raczej nie jest...

Skąd taka wiedza? Jak do tej pory nie słyszałem o jęz. polskim w VC.

tedi_k 29-11-2012 20:44

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Od drugiego kwartału 2011 do wejścia Ford SYNC była stosowana nowa seria modułów FoMoCo z rozszerzoną gamą języków - m.in. dostępny był język polski oraz rosyjski.

Tu masz link do postu kolegi z forum mającego polski moduł BT/VC w Mondeo 2012: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Buddha 29-11-2012 21:20

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Cytat:

Napisał cybershot (Post 1913060)
Skąd taka wiedza? Jak do tej pory nie słyszałem o jęz. polskim w VC.

W S-maxie z 09.2012 roku kupionym u dealera polskiego jest już instalowany moduł z polskim lektorem (Pani z miłym głosikiem)

mark54 30-11-2012 20:06

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
W końcu uruchomiłem w swoim Mondziaku zestaw BT.
Po wymianie modułu 8M5T-19C112-AT na 8M5T-19G488-AK i wymianie pajączka CA (8G9T-14N000) na pajączka typu AB (8G9T-14N000)
wszystko ruszyło na fabrycznie zamontowanej wiązce, musiałem jeszcze tylko dołożyć mikrofon i przewód do mikrofonu bo tego nie było w fabrycznej wiązce.
Wszystko działa poprawnie, słychać głos w głośnikach i mnie również rozmówca słyszy wyraźnie.

Jest jednak pewien mały problem przy odbieraniu przychodzących połączeń.

Jak dzwoni telefon to na conversie i na radiu pojawia się informacja o przychodzącym połączeniu.
Po naciśnięciu „odbierz” na conversie lub zielonej słuchawki na radiu Sony, telefon przestaje dzwonić,
lecz na conversie dalej świeci się opcja „odbierz” lub „odrzuć” i na nic te opcje nie reagują.
Również naciskanie zielonej słuchawki na radiu nic nie daje.
Na radiu pojawia się informacja „Akcept ?” oraz „Reject ?” wyświetlana na zmianę z „Connecting…”.
Trwa to ok. 10 sekund.
W tym czasie panuje głucha cisza w głośnikach i w telefonie rozmówcy który już ma nawiązane połączenie..
Po tych ok. 10 sekundach ciszy….. wskakuje w końcu połączenie i można normalnie rozmawiać,
oczywiście pod warunkiem ze rozmówca wykazał się pewną cierpliwością i chwile poczekał.
Przy wybieraniu numeru przez mnie nie ma żadnego problemu wszystko działa od razu.

Czy ktoś miał może podobny problem ?
Nie wiem czy to wina modułu czy też może telefonu (Nokia N8-00).

Wczesniej z modułem 8M5T-19C112-AT takiego problemu nie było, ale przy tym module u mnie nic nie slychać w głosnikach.

mayak 30-11-2012 23:10

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
dziwne

u mnie w FF2 zestaw sony 1cd + 8M5T-19C112 + N8-00 sprawuje się świetnie

Olek 03-12-2012 07:23

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Cytat:

Napisał mark54 (Post 1913519)
Wczesniej z modułem 8M5T-19C112-AT takiego problemu nie było, ale przy tym module u mnie nic nie slychać w głosnikach

Czy moduł 8M5T-19C112-AT jest aby sprawny czy tylko w Twoim samochodzie nie działa jak należy?

PS. Jeżeli modułu jest sprawny to chętnie odkupię za rozsądne pieniądze ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.