Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] jaki rozmiar opon lub kół ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219463)

cwanygapa 08-04-2014 22:05

Odp: Rozmiar i opony co polecacie?
 
sport contact 5 na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] kosztują prawie 800 zł/szt., co dziwne contact 2 jeszcze więcej..
cena zaporowa, niektórzy piszą na tym forum ze continental szybko się zużywają, to prawda?

dario6273 08-04-2014 22:24

Odp: Rozmiar i opony co polecacie?
 
Niestety jak chcesz jeżdzic bezpiecznie to każda miękka opona się szybciej zużywa ale ma dobrą przyczepność coś za coś:619: w mk3 i focusie jęzdziłem na dunlopach i michałkach to sie wolniej scierały ale to były mniejsze rozmiary i z tą przyczepnoscią było różnie .Dlatego ja kupiłem komplet (opona+felga wyważona przez forda ideał ) bo wyszło dużo taniej a ile to napisz mi na priva to ci odpiszę:surprise:

cwanygapa 09-04-2014 09:18

Odp: Rozmiar i opony co polecacie?
 
dziękuje, czy ktoś z forum ma również sugestie jakie opony wybrać do rozmiaru 235/45/18 ? (kombi większość jazdy bez obciążenia)

potraff 10-04-2014 19:37

Odp: Rozmiar i opony co polecacie?
 
Witajcie. Ostatnio założyłem opony letnie, tylne okazały się zząbkowane i strasznie buczą. Mam pytanie co polecicie w rozmiarze 215/55/16? Na pewno nie wchodzi opcję wyższa klasa cenowa, chodzi mi bardziej o bezpieczną jazdę.

dario6273 10-04-2014 19:44

Odp: Rozmiar i opony co polecacie?
 
A do jakiej kasy za sztukę tu masz linka:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
;[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

slick 10-04-2014 20:01

Odp: Rozmiar i opony co polecacie?
 
Cytat:

Napisał dario6273 (Post 2191394)
Mi się zawsze trafiały continentale sportcontact2 jak dla mnie rewelacja:surprise: jedzie się jak gokartem do tego samochodu mniejszy rozmiar jak 18 to poraszka wiem bo zimowe mam 16'' i w poprzednim mondku przed liftowym miałem 17'' własnie od focusa i 18'' 235/40 i wszystkie continentale :surprise: dla większego bezpieczeństwa twojego i twojej rodziny są 18'' -jedyny minus to cena:wink: a co do używek to trzeba wybulić trochę wiecej kasy niż przeciętnie i koła beda na 100% sprawne a nie jakieś wyzabkowane czy uszkodzone .Musisz zapłacic więcej ale i tak wyjdzie cię taniej niż nowe z salonu:surprise: I w rzadnym komplecie a zjezdziłem wszystkie do końca nie wyzabkowały się w odróznieniu do opon mojego ojca michellin które się wyzabkowały!

Hejka no może opony dobre, ale model już wiekowy i 5-tki są dużo lepsze.

Bump:
Cytat:

Napisał potraff (Post 2192568)
Witajcie. Ostatnio założyłem opony letnie, tylne okazały się zząbkowane i strasznie buczą. Mam pytanie co polecicie w rozmiarze 215/55/16? Na pewno nie wchodzi opcję wyższa klasa cenowa, chodzi mi bardziej o bezpieczną jazdę.

Może coś z Hankooka albo Yokohamy lub Uniroyala za 3 stówki...

jvc 10-04-2014 20:27

Odp: Rozmiar i opony co polecacie?
 
Cytat:

Napisał potraff (Post 2192568)
Mam pytanie co polecicie w rozmiarze 215/55/16

Może uniroyal rainsport 3?

gozdi 10-04-2014 20:54

Odp: Rozmiar i opony co polecacie?
 
Gdy miałem MK3- dokładnie w tym rozmiarze zanabyłem drogą kupna (heh) Uniroyale Rain Expert.
Bardzo bardzo przyzwoite opony - w V6 spokojnie wystarczały i dawały radę.
IMHO cena/jakość wypada bardzo dobrze.
Polecam

aaaa - cena była circa 300/ szt

fazik3 10-04-2014 21:43

Odp: Rozmiar i opony co polecacie?
 
Kiedyś ktoś tu wspomniał o Falkenach ZE 914, teraz ja wyrażę swoje zdanie...
Po długich lekturach i poszukiwaniach zdecydowałem się właśnie na te opony w rozmiarze 235/45/17. Mondeo posiadam dopiero od pół roku ale jak dla mnie bomba. Ciche, świetnie trzymają się drogi na suchym jak i mokrym. Nie wypowiem się na temat zużycia bo dopiero 2000km na nich zrobiłem. Dodam, że testowałem w rożnych warunkach i przy różnych prędkosciach.

lenyk84 10-04-2014 21:47

Odp: Rozmiar i opony co polecacie?
 
Cytat:

Napisał potraff (Post 2192568)
Witajcie. Ostatnio założyłem opony letnie, tylne okazały się zząbkowane i strasznie buczą. Mam pytanie co polecicie w rozmiarze 215/55/16? Na pewno nie wchodzi opcję wyższa klasa cenowa, chodzi mi bardziej o bezpieczną jazdę.

Miałem identyczny problem. Po zimie założyłem letnie Pirelli P6000 i hałas był nie do wytrzymania. Trochę poczytałem i ostatecznie kupiłem w ubiegłym tygodniu NOKIAN Line 215/55/16. Jak na razie nie wiele na nich km przejechałem (ok. 350) ale z czystym sumieniem mogę polecić - nie mam żadnych uwag. Dodam tylko, że cena w sklepie int. jest 371 zł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.