Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=38046)

azet 01-06-2008 09:56

Re: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Cytat:

Napisał Creeper
Azet: to jest ogolny problem absu we wszystkich autach, nie w naszych mondeo. To samo mozesz zaobserwowac w fiescie, focusie, corolli, avensis.
Ten problem wystepuje tylko wtedy kiedy dojezdzajac do swiatel (najczesciej - jeszcze jak z gorki to tym bardziej) i jest kiepska nawierzchnia to przy lekkim nie zdecydowanym wcisnieciu hamulca system troche glupieje i przepuszcza w sposob jaki zaobserwowales. Wtedy tak jak i sam zrobiles trzeba puscic hamulec i jeszcze raz zdecydowanie szybko go nacisnac i wyhamujesz. Aktualne oprogramowanie w absach jakie jest teraz wlacza go z chwila najechania na dziure z hamowaniem - bo mysli ze kolo zostalo zablokowane, puszcza w takim razie hamulce i z tak puszczonym swobodnie hamulcem kolo opada juz na nawierzchnie z przyczepnoscia. W ten sposob droga hamowania jest dlugaaaaaaa.

brzmi sensownie, ale że tylko mi się to przytrafiło, muszę to przypilnować :fcp26 :fcp29

Creeper 01-06-2008 19:16

Re: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
zwróć uwagę kiedy ci się to dzieje. Ja obserwuję to jedynie na drodze z kijową nawierzchnią.
Jak testowaliśmy na Politechnice ABS to generalnie jest to największy problem dla programistów jak doprowadzić żeby w jakiś sposób abs rozróżniał zablokowane koło przy hamowaniu a przyblokowane koło nierówności. Próbowaliśmy to zrobić w połączeniu z zawieszeniem i powiązać to z jego skokiem, ale problem przerasta zdecydowanie możliwości budżetowe wydziału które były w okolicach :-) 1000 euro.

Rallygan 01-06-2008 23:24

Re: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Creeper a nie da sie tego spiac tak jak kontrole trakcji? Czyli odczyt przyczepnosci i korekcja hamowania na poszczegolne kola? Cos na zasadzie odwrotnosci aktywnego dyfra...

PAFFCIO 01-06-2008 23:44

Re: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Cytat:

Napisał Creeper
Próbowaliśmy to zrobić w połączeniu z zawieszeniem i powiązać to z jego skokiem, ale problem przerasta zdecydowanie możliwości budżetowe wydziału które były w okolicach :-) 1000 euro.

Pozyskajcie grant z UE na projekt, do zrobienia i chętnie bym Wam w tym pomógł :fcp26
Zrobicie coś fajnego i jeszcze sprzedacie za ciężką kasę :fcp29

azet 02-06-2008 05:58

Re: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Cytat:

Napisał Rallygan
Creeper a nie da sie tego spiac tak jak kontrole trakcji? Czyli odczyt przyczepnosci i korekcja hamowania na poszczegolne kola? Cos na zasadzie odwrotnosci aktywnego dyfra...

hmmm, chcesz mi powiedzieć , że jesteś mądrzejszy od wszystkich inżynierów forda ?albo conajmniej od tych odpowiedzialnych za ABS ? :fcp13 :fcp29

adasasx11 02-06-2008 13:08

Re: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
No i stało się dzisiaj zadzwonił do mnie handlowiec z forda i powiedział że moje mondeo będzie do odbioru 16 czerwca (czyli 15 dni przed terminem, nie jest źle miłe zaskoczenie szczególnie po tym co czytałem na forum).





Pozdrawiam
adasasx11

Mondeo mkIV 2.2 TDCI 175KM TitaniumX, Black panther

jvc 02-06-2008 13:20

Re: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Zabierałem już głos w tym temacie ale tak teraz czytam od początku ten temat uff już 17 strona :fcp2 i widzę że zapomniałem się pzrywitać ,wiec oficjalnie Witam Wszystkich w Klubie zadowolonych z nowego Mondka :fcp3 ,mój ma wprawdzie już pół roku ale ja nim jeżdzę dopiero od miesiąca , jak by ktoś miał jakiś temat apropo opon to moja branża od 10 lat więc służę pomocą jak by co.

Ravic 02-06-2008 17:14

Re: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Cytat:

Napisał adasasx11
No i stało się dzisiaj zadzwonił do mnie handlowiec z forda i powiedział że moje mondeo będzie do odbioru 16 czerwca (czyli 15 dni przed terminem, nie jest źle miłe zaskoczenie szczególnie po tym co czytałem na forum).





Pozdrawiam
adasasx11

Mondeo mkIV 2.2 TDCI 175KM TitaniumX, Black panther

masz nietypowy silnik stąd brak problemów

bartess 02-06-2008 18:19

Re: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
Cytat:

Napisał adasasx11
No i stało się dzisiaj zadzwonił do mnie handlowiec z forda i powiedział że moje mondeo będzie do odbioru 16 czerwca (czyli 15 dni przed terminem, nie jest źle miłe zaskoczenie szczególnie po tym co czytałem na forum).





Pozdrawiam
adasasx11

Mondeo mkIV 2.2 TDCI 175KM TitaniumX, Black panther

dzisiaj dowiedziałem się że mój wskoczy na taśmę 13.06, a do Polski dotrze do 05.07
...chociaż mam cichą nadzieję że to nastąpi szybciej :fcp16

kubuspuchaty 02-06-2008 18:49

Re: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)
 
26.06 będziesz miał gotowy wózek do odbioru.

Twój handlowiec :fcp3 :fcp18 :fcp18


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.