Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34227)

martinez07 13-12-2010 21:27

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
3 załącznik(i)
Ot, to taki badziewiak (pierwsze foto)
W liczbie pojedynczej, bo to jeden samoregulator.
Mk3 występuje tylko z tarczami z tyłu.

Drugie foto, to już "normalny" ręczny, z nakrętką na końcu linki, którą kręci się w celu regulacji.

Obie jak widać wersje z europejczyka.
Chociaż ten drugi diabelnie drogi (170zł)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja swojego wyhaczyłem za 60zł + przesyłka.

Trzeci obrazek to dźwignia z ręczną regulacją, ale z anglika - jak widać jest wprost proporcjonalnie odwrotna do tej z drugiego zdjęcia.

Slawko 13-12-2010 21:43

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
i wszystko jasne. A ja sie zastanawiałem, gdzie przy zaciskach jest samoregulator :D

Luk@s 14-12-2010 14:38

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Slawko to co jest na zdjęciach to jest samorekulator który odpowiednio naciąga linkę. W zaciskach hamulcowych tych przy kołach też są samoregulatory. Jak pewnie wiesz, żeby wymienić klocki z tyłu trzeba wkręcić tłoczek. Samoregulator przy kole działa na zasadzie wykręcania tłoczka w miarę zużycia klocków. Tak to w skrócie wygląda. Jak się dobiorę do swoich zacisków to jakieś zdjęcia zamieszczę.

NERON81 14-12-2010 15:09

Re: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Mam jeszcze jedno pytanie związane z wymianą dźwigni.Czy dźwignia bez samoregulatora(od nowszych modeli) pasuje idealnie czy trzeba wprowadzić jakieś przeróbki.
Pzdr

martinez07 14-12-2010 17:12

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Pasuje idealnie.

Slawko 14-12-2010 19:25

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Cytat:

Napisał Luk@s (Post 1558744)
Samoregulator przy kole działa na zasadzie wykręcania tłoczka w miarę zużycia klocków.

no fakt, z zaciskami z tyłu ostatnio miałem do czynienia jakieś 25 lat temu.
Ok, walczcie, zawsze se ktoś czegoś nauczy :)

dzimi75 03-01-2011 16:42

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
POwiemtak ja rozwikłałem temat recznego :) niby był popsuty a został naprawiony i powiem ze jest to do zrobienia nie trzeba kupowac dzwigni zadnych :)u mnie tez jak wajche zaciagnałem nie było recznego powiem tak na tłoczkach sa samo regulacze czyli to co jest odpowiedzialne za wykrecanie tłoczka pod wpływem zdartych hamulców :)jak to odbija to jest oki trzeba sprawdzic linki pod samochodem czy chodza i sa sprawne :)jak tak to wtedy trzeba zdemontowac wajche i zrobic jedna rzecz napiac rolke na raczce recznego i mamy po problemie:)walczyłemze 4 h ale wymieniałem całereparaturki linki i w sumie tylko raczka recznego była bez remontu:)choc była rozwalona na czesci pierwsze zeby budowe zobaczyc i co i jak jest połaczone:) alereczny chodzi ale powiem wam ze zaden mechanik nie bedzie sie chciał tego podjac bo to zmudna praca jest a ze byłem u kuzyna na sylwka jest mechanikiem to razem wydumalismy i reczny pieknie działa:)

Luk@s 03-01-2011 17:14

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
dzimi75 może bardziej po polsku, bo z tego co napisałeś powyżej to nic nie wynika: co robiłeś, jak itd. itp:!:

dzimi75 03-01-2011 17:20

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
podstawa zeby z tyłu co sa na hamulcach te sprezynki odbiijały jak odbijaja to jest dobrze :) pózniej kanał badz podnosnik potrzebny trzeba zobaczyc czy linki jak sie zaciagnie odbijaja:) jak odbijaja to trzeba juz tylko rozebrac w srodku tunel i jak kolega wczesniej fotki wkleił tam jest rolka ja trzeba podciagnac i włozyc sprezynkei powinno byc po problemie:) to jest w skrucie nie da sie tego opisac to sa podstawowe czynnosci które trzeba wykonac

Zawika 03-01-2011 18:11

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Cytat:

Napisał Luk@s (Post 1569579)
dzimi75 może bardziej po polsku, ...


dzimi chyba nie zrozumiał.
Po polsku dzimi, to z interpunkcją...między innymi :one:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.