Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196333)

lucas4891 31-03-2020 11:30

Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku
 
Pytanie tylko z jakiej przyczyny wygiely się korbowody. Bodajże kolega Kamiński miał taki przypadek na warsztacie i po głębszej analizie i konsultacji z jakimś specem od Fordow , okazało się iż fenomen związany z odpowietrzaniem układu paliwowego po wymianie filtra.
Chodzi o dziarskie odpowietrzenie na plaka czy tam inny samostart zamiast cackac się niepotrzebnie w jakieś tam pompki do odpowietrzania układów paliwowych

hindus 31-03-2020 11:38

Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku
 
Nie do końca rozumiem jak powietrze w układzie zasilania paliwem i spalanie mieszanki pochodzącej z powietrza może doprowadzić do wygięcia korbowodu :|
Czy raczej chodzi o sam fakt użycia plaka do odpalania?

lucas4891 31-03-2020 15:52

Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku
 
Ponoć że nieumiejetne dawkowanie powoduje wyginanie korbowodow. Efekt niekontrolowanego dawkowania i silnej eksplozji najprawdopodobnie w nieodpowiednim położeniu tlokow.
Bynajmniej ja tak sobie tę tezę tłumacze.
To że spece od plaka załatwili już niejedna pompę CR to wiedziałem już dużo wcześniej, ale z korbowodami do tej pory się nie spotkałem.
Co ciekawe, szukałem trochę na forach PSA ( polskim i francuskich) i tam nigdzie nikt nie opisywał przypadku wygietych korbowodow.
Znalazłem co prawda kilka postów pod tytułem '' czy to wygiety korbowod '' odnośnie nierownomiernej pracy silnika itp. ale nikt nie potwierdzał takiego przypadku.
Moim zdaniem potwierdza to tezę o tym że powodem wygietych korbowodow w Fordach jest używanie samostartu przy problemach z odpowietrzaniem układu paliwowego po wymianie filtra. Po prostu w każdym HDI jest pompka na filtrze paliwa, a Ford przyoszczedzil

Emus 01-04-2020 06:42

Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku
 
Da się zmierzyć czy jest wygięta korba bez ściągania czapki np przez otwór wtrysku ?

lucas4891 01-04-2020 08:06

Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał Emus (Post 3238979)
Da się zmierzyć czy jest wygięta korba bez ściągania czapki np przez otwór wtrysku ?

Pewnie że się da. Tylko trzeba mieć czym. Adekwatna suwmiarka powinna dać radę, aczkolwiek chyba istnieją adaptery do czujnika zegarowego

Jari77785 18-02-2024 14:00

Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał Kewino (Post 2784284)
Witam. mam pewien kłopot z fordem modeo mk3 tdci 2.0 a problem polega na tym ze gdy jest zimny dymi na biało i ciezko wchodzi po wyzej 1500 obrotów jak sie juz rozgrzeje to objawy zniakaja ale wtedy ma brak mocy a jesli zgasze silnik i zapale ponownie to znów to samo moze wy bedziecie wiedzieli co to moze byc ?

Witam, Czy wiesz kolego co byli przyczyną Twojej awarii? Będę wdzięczny za odpowiedź.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.